Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

dupa cum spui, mult de munca. 5 ore la bucata spune individul de acolo :)) nu ma mananca asa de tare si nici nu am uneltele necesare (masina de polish, creme,pad-uri).

plus ca ar trebui refacute in fiecare primavara sa fie lucioase.

m-am interesat ieri in cateva locuri, salblat si vopsit electrostatic ar fi cea mai buna varianta dar si cea mai scumpa.

cred ca aplic varianta bormasina/flex su perie de sarma; smirghel, febra musculara.

inca nu sunt decis la culoare

Link către comentariu

daca ai vrea ceva ce sa iti sara in ochi,ar merge un galben aprins spre verde.

asa am vrut sa imi cumpar jante la fosta masina,iar in photoshop albastru(cum aveam eu masina) +verdele ala spre galben dadea bine,nu neaparat frumos dar mult mai bine decat albastru+ rosu,combinatia banala.

Link către comentariu

nu vreau sa sara in ochi cu o culoare fosforescenta...totusi nu e masina care sa se preteze la asa ceva.

parca nu as vrea nici negru sa le las.

Link către comentariu

Salut!

Eu am un Variant auriu, iar jantele de tabla iarna trecuta le-am facut negre cu buza vopsita gri metalizat. Au fost de efect, multa lume m-a intrebat de ele. Am vazut la cineva cu buza alba, numai ca de la sarea si nisipul dat iarna de astia, se vede urat murdaria de pe ele. Cu acel gri nu difera prea mult contrastul dintre murdarie si janta.

Link către comentariu

Ti-ai gasit o noua preocupatie este?

Nu stiu daca ai multe variante cum sa aranjezi jantele de tabla...si daca le sablezi...le dublezi valoarea...ajung la bani cat unele de aliaj:-P

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu

Ce e in poza, este interiorul jantei.

La exterior nu am facut nimic inca.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Daca aveai elemente cromate pe masina...cred ca se potrivea...era in ton cu ceva..dar asa...nu cred ca vor fi de mare efect:-P

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu

Lipesc niste benzi din targ si o cromez imediat :))

Glumesc...le voi curata si sper ca intre timp sa ma decid la culoare.

Oricum nu le pot lasa asa pt ca vor rugini si pt ca nu e finisaj oglinda si pt ala trebuie mai multa munca decat o perie de sarma rotativa.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

350, de la un coleg de forum.

arata bine,nu sunt impecabile; au cateva puncte de rugina pe interior pe care le voi remedia (sper) cat de curand.

polo are 5x100 sau 5x112 ?

Link către comentariu

Stai linistit ca nu face gaura rugina. Dar daca vrei sa iti faci de lucru, e ok sa le cureti-vopsesti.

5x100 are. La cum arata la prima vedere fuzetele si ba chiar puntea spate, tare imi seamana cu MK4 :D

Link către comentariu

Stiu ca nu face gaura dar daca tot le am "desculte" am zis sa ma apuc de ele pana la iarna. Costuri destul de mici pe materiale, ceva "elbow-grease" :P

Am cautat si am gasit la 400-500 lei jante...se mentine moda ca in Bucuresti sunt preturi mai mari ca in tara si preturile cresc odata cu cererea...daca intrebam in Mai de table cred ca erau mult mai ieftine.

Referitor la culoare,da-mi o idee...

Link către comentariu

Daca nu faci parte din sfera "neamului" low, tranteala, dub-step, fat chicks will rub etc. si detii o masina cuminte, eu zic ca negru lucios e foarte potrivit si normal. Poti pune sigle in mijloc daca vrei sa dai banii pe ele sau sa pui ceva hand made sa acopere gaura. Capace am vazut ca nu esti fun si te sustin :D

Link către comentariu

De obicei nu umplu masina de "fat chicks" :))

Capace,nu. Credeam ca sunt eu sucit dar vad ca nu sunt singurul. De la capace pe jante la capace brembo pe etrieri e un singur pas.

Negru e prima optiune. Asa sunt si acum (arata destul de bine) si nu are rost sa le revopsesc fata.

Dar sunt in cautare si de a doua optiune (alb,gri) sa iasa cuminte din tipare.

Link către comentariu

uite cum le.am avut eu acum 2 ani

22022011479.jpg

12102010254t.jpg

Apoi le.am facut negre....si am pus capace :icon_cheesygrin:, am pus antifurt si nu am vrut sa stie "baietii" ca sa nu fie pregatiti in caz de nevoie de bani... iarna trecuta in galati s-au cam furat jante, tabla aliaj indiferent, iar capacele...nu ma interesau erau niste chinezarii

Modificat de theoane
Link către comentariu

antifurt am 4 bucati. prezoane am 2 seturi.

la tine e ok, gri ai si pe masina. dunga aia...e cam aglomerat.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

facand exceptie de talentul inconfundabil la desen...ar arata bine culoarea asta?

post-66542-0-68558900-1349536219_thumb.j

Link către comentariu

facand exceptie de talentul inconfundabil la desen...ar arata bine culoarea asta?

nu, categoric!

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!