Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

Vreau sa iau jante de tabla pentru anvelopele de iarna.

Am o intrebare la voi...daca ma decid sa le vopsesc, ce culoare sa le fac? Ele sunt negre dar parca as adauga ceva culoare,sa iasa din monotonie.

Poate vreun iscusit in Photoshop sa faca ceva simulari indraznete....?

Multumesc

Link către comentariu

eu le-am facut exact ca la primul golf din poza.. negre+margine rosie..am postat o poza cu o janta, sunt multumit de rezultat si abia astept sa le pun sa vad cum arata pe masina :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

daca le vopsesc electrostatic nu pot sa aleg decat o culoare.

la dunga ma gandeam si eu, negre cu dunga alba poate.

Link către comentariu

si alb ar arata bine..gandeste-te la o solutie pt dunga ca e foarte greu sa o faci cu pensula cum am facuto eu.. si in plus ce mai bine le faci daca dai cauciucurile jos.. eu m-am chinuit la o roata jumatate de zi. a iesit foart bine ce-i drept dar era mai usor la vopsitorie :lol:

Link către comentariu

pt dunga...trebuie vopsita janta negru si apoi mascat si aplicat rosu (culorile sunt exemplificative). acum problema este la mascare, cum faci sa iasa dunga rotunda...

jantele de tabla nu vor avea anvelope pe ele cand le iau.

astept eventual niste poze modificate cu masina mea cu jante de tabla. cine stie sa lucreze in Photoshop poate lua o poza lateral din paginile din urma

Link către comentariu

nu prea stiu lucra in photoshop.. asa amfacut si eu.. le-am vopsit negre poi am facut dunga.. cu ajutorul unei benzi de hartie care se lipeste.. depinde pana unde vrei sa faci alb sau ce culoare va fi.. oricum fara cauciuc e mai usor ca nu o sa il atingi garantat! :lol:

daca te uiti la janta se observa ca am facut doar prina "buza" si nu pana in interior asa inspre gaurile alea de la janta, poti sa faci si panaacolo dar cred ca e preamult..sau asa am avut senzatia cand am facut..

post-102560-0-58029200-1348216756_thumb.

Link către comentariu

Pun 2 poze cu masina mea din lateral

post-66542-13482168010146_thumb.jpg

post-66542-13482168378276_thumb.jpg

Si una cu un golf cu jante de tabla...ce parere aveti?

post-66542-1348216894543_thumb.jpg

Dan, la tine si masina este rosie, se asorteaza linia. La mine nu stiu cum ar da pe masina albastra...

Modificat de Muale
Link către comentariu

sau...poti face un exces de opulentza:))

sa le pastrezi pe astea pentru iarna si pentru vara sa iti iei si tu pe 16 ca toti oamenii:))

Link către comentariu

prea multi bani...pe anvelope.

la cate gropi sunt, 16'' ar fi maxim. si pt 2,5cm diferenta nu se justifica investitia,cel putin acum.

Raman cu AVUS vara si table iarna.

Link către comentariu

Gata,am luat jantele de tabla. Din iarna asta nu mai tarai jantele de aliaj prin gheata si nisip...

Ma gandesc sa le vopsesc,dunga rosie poate...

Nu m-am decis.

From HTC via Tapatalk.

post-66542-13485726541271_thumb.jpg

Link către comentariu

Vali daca le pui un set Oem de capace nu este mai original.Mie mi se pare a tiganie cu dunga.Merge cu toata rama vopsita in alta culoare la unele intoarse.

Link către comentariu

Capace OEM, second gand sa dau 150 lei ssu noi dau cat nu am dat pe jante.

Plus ca pare ceva fake dupa parerea mea, sunt table dar vreau sa le fac sa para aliaj?

Eu asa vad problema...

Intoarse adica dublate? Foarte frumoase dar mai dificil...8 jante pe 16, taiat (sunt niste monturi sa tai bine),sudat...nu ma pricep,nu e cazul.

Cu dunga...sa le scot din anonimatul jantelor negre de pe toate drumurile, dunga le face vizual mai mari...

From HTC via Tapatalk.

Modificat de Muale
Link către comentariu

daca te mananca rau de tot cu jantele de iarna, desi iti spun sa nu.ti bati capul cu ele, le poti face o dunga cromata. Cum?

E mult de munca in primul rand. Te apuci de smirgheluit , cu diferite granulatii...de la mare la mai mic, in final polishat si lac de protectie. Am vazut unele facute dar sa stii ca e munca multa.

check out this: http://vagdrivers.net/forums/index.php?showtopic=59551

Modificat de theoane
Link către comentariu

Problema ii ca la cele de tabla ii mult mai mult de lucru decat la cele de alu:( dar arata foarte foarte bine!

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!