Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

grp, mersi, nu a fost usor.

florin, a iesit nasol pt ca nu am putut sa il curat bine.

de dimineata am lipit consola de la schimbator, vad diseara cat de bine tine. ar fi pacat sa nu o "rezolv" mai ales ca a iesit f bine.


Am consumat tot tubul de 400 ml de vopsea pe piesele din poza de aseara.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

post-66542-13830300134999_thumb.jpg

post-66542-13830300236915_thumb.jpg

post-66542-13830300311825_thumb.jpg

Link către comentariu

Am zis eu...mai ales daca imbrac si fetele de usi si va trebui sa arate totul bine, pe cel de la sofer o sa il cumpar...

Link către comentariu

dupa experienta asta, daca iau unul din dezmembrari si stau calm si il curat fara sa ma grabesc, nu are de ce sa nu iasa cum trebuie.

pe asta am bagat dremel-ul cu o piatra de polizare si am curata scobiturile. 

Link către comentariu

Mai bine mai tarziu decat niciodata, a ajuns un colet:

post-66542-13830746801504_thumb.jpg

Ajuta la demontarea ornamentelor de plastic din masina (trim removal tools), am zis ca daca tot am demontat-o de atatea ori, pe viitor sa nu mai improvizez surubelnite cu carpe si sa am ceva "numa bun".

Am montat repede manerele pe usi, e mai misto sa poti inchide usa fara sa bagi degetele prin fata de usa :)

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Daca sunt Made in China, sunt destul de proaste. Se deformeaza foarte repede plasticul. Sa ai grija cum le manevrezi.

Link către comentariu

Mai exista cumva ceva care nu sunt made in china? :P daca nu au fost scumpe...sunt bune sa le ai acolo...

Link către comentariu

China. Un set de 11 buc Draper e 50 lire, merita daca ai service si desfaci zeci de masini zilnic.

Intr-adevar exista altele dint-un plastic diferit, am avut in mana si am vazut diferenta, dar pt utilizare acasa sper sa isi faca treaba.

Am tras putin de ele, plasticul putin flexibil. Daca m-am urcat cu piciorul pe una si nu a plesnit, sigur rezista sa desfac un prag sau o fata de usa.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Nu plesnesc, insa se toaca repede plasticul din varf si vor deveni inutilizabile rapid.

La aceeasi bani ca setul ala gasesti VAS3409 folosit de VW la astfel de operatiuni, de asta ziceam.

post-104992-0-65664000-1383078605_thumb.

 

Am si eu chinezarii ca ale tale de vreo 6 luni si am renuntat sa le mai folosesc.

Sper ca pe tine sa te tina mai mult. :)

 

Imi place cum ai grija de masina ta si imi place ca impartasesti tuturor din experienta ta cu diverse produse: de curatat, spalat, detailing, etc

Bafta!

Link către comentariu

A mai ajuns un colet :)

post-66542-13831260221656_thumb.jpg

Cum deja am incalzire in scaune, setul asta de butoane intra la vanzare.

Caut si grilele laterale, doar ca cele de pe masini cu volan pe stanga sunt greu de gasit sau scumpe...

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Da, arata bine.Pretul a fost bunicel.

La o analiza mai atenta vad ca are 2 lamele (verticale) ce nu sunt pe pozitie, desi toate se misca. Diferenta e ca intr-o grila se misca mai greu.

Am incercat sa desfac dar mai tine undeva, nu imi dau seama unde (undeva in centru langa roti). Daca este cineva amabil sa ma ajute cu un sfat, o schema dintr-un program de service (ETKA)?

Modificat de Muale
Link către comentariu

eh, e vb de manerul de la usa (cel in care sunt butoanele de la geamuri), le-am vopsit pe toate dar asta nu ma multumeste la aspect.

l-am montat asa, poate candva mi se pune pata si iau altul pe care sa il curat mai atent. nu a iesit bine in scobiturile butoanelor si mai are 2-3 puncte pe rama.


.
 

post-66542-13831415452909_thumb.jpg

Modificat de Muale
Link către comentariu

Desfacut, spalat, urmeaza sa repar micul defect la glisiera lamelelor (2 sarite din suport)

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

post-66542-13831523127247_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!