Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

solar zone am si eu de aproape 2 ani, si e ok , tot 7 ani garantie pe folie si montaj, nu lasa caldura sa intre in habitaclu iar folia este destul de calitativa, dar nu chiar ca llumar. la 175 ron e pretul pt geamurile spate/portbagaj si luneta? vezi ca poate oferta este pt berline, iar pt geamurile de la portbagaj sa platesti in plus. ofertele de obicei sunt pt berline iar pt combi se plateste in + asa am platit eu 100 ron

Link către comentariu

Contact: Pentru programari contacteaza FoliiAutoBucuresti la numarul de telefon: nu fac reclama

In cazul in care detii un SUV, Break sau o masina mare, contacteaza partenerul inainte de achizitionarea voucherului.

Justin ,corect, e posibil sa ma taxeze in plus... nu am fost atent la aspectul asta.

Laurentiu, ce oferta,cu schimb de anvelope? Pana la 10 nov.

Link către comentariu

Am vazut merci...suna tu..ca eu nu sunt foarte hotarat...si sa nu stai dupa mine cu raspunsul...

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am schimbat flansele amortizoarelor.

La prima vedere se simte mai bine,am scapat de scartaitul rotilor in viraje si sper si de pocnitura de la franare...ramane sa mai vad in mers cum se comporta.

Rulmentul pe dreapta,unde imi pocnea, avea bile sparte. Cel de pe stanga era ok dar le-am schimbat in pereche.

From HTC via Tapatalk.

post-66542-13507451278481_thumb.jpg

post-66542-13507451432689_thumb.jpg

Link către comentariu

Bv vecine...azi le-ai schimbat?

dar ce a patit patronu' de a pus mana? :))..sau a fost doar de poza :))

Link către comentariu

Le-am schimbat azi,da. Le caram in portbagaj de cateva zile si vine frigul...nu vroiam sa stau pe zapada in service.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

sa pui o poza acolo la oala...sa vedem cat spatiu ai...acolo unde ti-am aratat la mine:)

Link către comentariu

Ok,fac maine poza. Sper. Sau cand ajung sa verific la nivel antigelul

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

mi-ai amintit de seringa...sa vorbesc cu tipul...sau ti-o imprumut pe a mea...doar ca este de ulei...trebuie spalata daca e...

Link către comentariu

stii unde ma gasesti...eventual iti deschid masina de la geam daca am treaba:))

Link către comentariu

Salut, cam ce simptome mai au flansele defecte inafara de zgomote? Ca am un usor tremurat (fata/spate zic eu) atat la accelerare cat si la franare (niciun tremurat in pedala sau volan..doar unul general)..si doar la viteze pana in 50km/h..si cu rotile de vara si cu cele de iarna de 14..iar la verificari nu mi-au gasit decat joc din flanse pe fata, si eficienta la amortizoare 3 cu 59% si 1 pe fata cu 62%. Poate fi tremuratul de la flanse sau amortizoare? (scuze de interventie, dar am vazut ca ai schimbat recent :) )

Link către comentariu

Rotile echilibrate?

Ra mine se manifesta la mers incet si frana-pocnea ceva (rulmentul) si se simtea de parca puntea se opreste si masina se mai duce 1-2 cm...si cand intram mai tare in vreo curba scartaiau rotile (asta nu imi explic de ce dar facea si la 40-50 km/h)

Acum nu am mai observat nimic dar o sa mai merg sa vad ce si cum.

Dupa schimb parca s-a mai diminuat si zgomotul cand trec peste denivelari.

Asa arata capacele din capul amortizorului. Inainte de schimb aveam un spatiu mai mare acolo.

post-66542-1350838762052_thumb.jpg

Modificat de Muale
Link către comentariu

Hello.

Si mie mi-a spus la ultima revizie ca ar trebui schimbate flansele.

Sunt curios daca au trebuite date jos amortizoarele si comprimate arcurile?

Sau doar s-au desfacut de pe brat amortizoarele, scos flansa veche, pus aia noua si gata?

Pana la urma cat a fost manopera? Ca am auzit si eu ca n-ar fi tocmai ieftina aceasta operatiune?

Link către comentariu

Trebuie scoase,comprimat...

Manopera este ieftina,ar trebui sa scapi cu 200 lei (inclusiv piesele); acum depinde unde te duci... ;)

Link către comentariu

Sal

Imi poti spune codul pt garnitura antenei?

Stiu ca ai mai postat-o pe undeva insa asa de rau imi merge netu azi la servici ca ma iau toti nervii.

Are si a mea o mica crapatura si ma gandesc sa o schimb.

Daca nu mai etanseaza bine iti curge apa inauntru cumva sau ce risc este?

Multam

Link către comentariu

eu nu am schimbat-o dar tin minte ca volnick a facut-o la masina lui.

http://www.ecstuning.com/Volkswagen-Golf_IV--1.8T/Exterior/Antennas/ES2539071/ dar nici el nu a postat cod.

daca mergi la dealer, cu siguranta au cod. daca nu,incearca sa vb cu cineva cu softurile de piese in pc.

daca e dusa garnitura (de la soare,timp, imbatrnaeste si se macina) iti intra apa si se uda plafonul.

Link către comentariu

Usor,usor ne pregatim de iarna.

Am uns chederele pt a preveni inghetul.

Ramane problema cu chederul de pe plafon,pufos. El mi-a facut probleme iarna trecuta.

From HTC via Tapatalk.

post-66542-13511672246942_thumb.jpg

post-66542-13511672394459_thumb.jpg

post-66542-1351167258759_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!