Jump to content

Wolfsburg MK3 TDI Variant


robert28

Postare recomandată

Astazi munca mea de cateva luni care a presupus montarea instalatiei de A/C de pe o masina donatoare a fost incununata cu succes datorita faptului ca am reusit sa incarc instalatia si functioneaza in parametri normali.Sunt cu zambetul pe toata fata din cauza ca a mers din prima si ca am reusit sa duc un proiect pana la sfarsit.Acum sper sa nu racesc in ea :Driver: Bafta! :)

Modificat de robert28
Link către comentariu
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • robert28

    78

  • ovidiu89

    13

  • taz21

    11

  • paul_ral

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Paul ai avut dreptate in legatura cu firele care vin la ECU,la diesel instalatia este deja trasa si nu a mai fost nevoie sa ma leg la ECU.Toate temerile mele s-au risipit astazi si acum sunt chiar fericit.Urmatorul proiect va fi instalarea tempomatului desi e mult spus "proiect" ca nu am nevoie decat de maneta si firele respective.Bafta Paul si tie!

Link către comentariu

Astazi am dat o tura prin targ si m-am oprit la colegul FRN si anume Gabi si Radu si ce credeti cu ce m-am ales.........cu 2 lampi pentru buzunarul usilor fata.La mine erau doar simpli ochi de pisica fara a fi iluminati.Astept sugestii privind modul de legare la instalatia electrica,eu banuiesc ca trebuie sa ma leg de switch-ul de pe stalp.Poze:

post-15836-1276425134_thumb.jpg

post-15836-1276425140_thumb.jpg

post-15836-1276425144_thumb.jpg

post-15836-1276425798_thumb.jpg

Modificat de robert28
Link către comentariu

Astazi mai adaug ceva la lista de impliniri :blink: si anume ceasurile albe.Fabricantul este Motometer,data de fabricatie 10/1996 si ma surprinde la ele ca are mai multi indicatori de bord si anume martor luminos pentru lampile de ceata,martor luminos pentru centura si martor luminos pentru uzura placutelor de frana.Acum nu stiu daca vor functiona toate dar mai pe seara le voi monta.Bafta!

post-15836-1276963277_thumb.jpg

post-15836-1276963281_thumb.jpg

Modificat de robert28
Link către comentariu

super tari ceasurile. pacat ca se gasesc foarte rar si cu computer de bord :( :icon_cool:

Link către comentariu

Ai dreptate Ovidiu,se gasesc rar ceasurile albe care sa mai aibe si functie de MFA.Astazi am rezolvat si computerul de bord :) ,este functional,dar sunt un pic dezamagit ca nu mai pot folosi ceasurile albe,asa ca a trebuit sa revin la cele negre :) .Pe aceasta cale ii multumesc lui Lulu ca a lucrat la masina in caldura,pentru rabdarea in aranjatul firelor si lui Paul_Ral pentru asistenta prin telefon.Bafta baieti!

Link către comentariu

NUmai bine si astept si alte proiecte. Se pare ca microbul s-a raspandit!

Link către comentariu

Oricum astazi am returnat ceasurile de la cine le luasem pentru ca nu mai aveam ce face cu ele.Astazi ma gandeam ce as mai avea de facut la ea si mi-am facut o lista:

-ceasuri albe cu MFA ("nebunia" mea :rolleyes: )

-jante BBS pe 15" (modelul care a fost pus pe anumite editii)

-frane mai mari care trebuie montate de 280mm (astea le am deja)

-tempomat

-frane spate pe discuri

-eleron luneta de pe editiile Yachting (asta cred ca o sa il gasesc cel mai greu :D )

-stopuri spate innegrite

-ABS (este o ambitie de a mea)

Cam astea ar fi in mare,sper cu timpul si sa am si fonduri sa le rezolv pe toate.

Link către comentariu

dintre astea, cred ca cel mai dificil de gasit vor fi ceasurile (albe/tdi/mfa) si cu eleronul ala de Yachting..sper sa dai de ele repede :rolleyes:

in rest, se fac...

Link către comentariu

Ca sa se intruneasca TRIO-ul ... postez si eu ...

Dumnezeu sa iti dea sanatate si eu zic ca o sa le rezolvi ... oricum ..lista ta e mica rau ... bine ca ai rezolvat o parte din ele.

MFA ala e belea ... auzi si tu consum : 0.3 in relanti ... i-am zis eu : nu au scos astia de la VW un scris "MOCA" in loc de 0.3?

Bafta tata ... sa faci DUB-itu jmecher rau!

Link către comentariu

Mihuz ai dreptate,stiu ca le voi gasi foarte greu........dar mai tii minte cine are Yachting in oras?

morphx multumesc ,sa iti ajute si tie cel de sus si sa faci multi km cu micul gigant :D

Link către comentariu

Eu am unul in Slobozia, interesant acel eleron, precum si buza de la spoiler.

Apuca-te de tempomat, e cel mai usor

Link către comentariu

Eleron de Yachting vreau si eu. Daca gasesti doua sa ma anunti si pe mine. :) Valabil si pentru buzunarele de usa cu lampa incorporata.

Bafta

Link către comentariu

Taz21 eu o sa caut in continuare iar daca gasesc 2 buc. eleron cu atat mai bine,nu o sa te uit :icon_cool: ,cat despre lampile din buzunarul usilor astea le gasesc mai usor.Bafta!

Link către comentariu

nene tu pune banii pe card sa-ti aduc tempomatu'

hai ca-i cald :icon_thumright:

Modificat de mihuz
Link către comentariu

Tempomatul este foarte usor de montat pe TDI. De avem experienta de la Mihuz :))

Link către comentariu

Astazi am prins o zi frumoasa si am mai lucrat cate ceva la masina impreuna cu colegul Morphx.Eu aveam doar un singur airbag pe masina,doar cel din volan dar in schimb in spatele torpedoului de la pasager aveam mufa de airbag.Nu ma intrebati de ce nu aveam si acolo ca nu stiu sa va spun.Am cumparat airbagul de la pasager si l-am montat,imi place mult mai mult cu airbag :) plus ca are si un rol bine definit,protectia pasagerului.Am schimbat si volanul cu unul mult mai bun deoarece al meu se jupuise,ca de...au trecut anii peste el.Cateva poze.....

post-15836-1277572875_thumb.jpg

post-15836-1277572895_thumb.jpg

post-15836-1277572910_thumb.jpg

post-15836-1277572944_thumb.jpg

Link către comentariu

Buna treaba cu airbag-ul ,si volanul arata ca nou .Unde l-ai gasit si cat te-a costat?

Link către comentariu

Tracto mi-ai citit gandurile,chiar asta o sa incerc sa gasesc in perioada urmatoare pentru ca in celalalt torpedou aveam o gramada de chestii utile si acum nu am pe unde sa le pun.

Link către comentariu

felcitiari pentru toate update-urile presimt ca o sa devina full masina asta

Link către comentariu

Multumesc Ovidiu,asa imi doresc si eu dar o sa-mi fie foarte greu sa gasesc ce imi doresc si ma refer la lista care am facut-o cateva posturi mai in urma plus ca trebuie si finante serioase,urmeaza si perioada concediilor,sper ca usor usor sa le adun.Bafta!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!