Jump to content

huruit


jail
 Share

Postare recomandată

salut,

dintr-o data a inceput sa-mi huruie ceva la o roata, eu ma gandesc ca vreun rulment; pare sa sune de pe spate de undeva, n-am reusit sa-mi dau seama exact care roata...

nasol e ca nici nu prea imi permit acum sa ma duc undeva sa vad ce are...stiti cum sa-mi dau seama exact ce e?

daca se dovedeste ca e un rulment...cam cat pot sa merg cu el asa? am mers deja vreo 250 de km..

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa nu risti sa mergi cu rulmentul gripat, se poate sparge si atunci se pot intampla multe lucruri urate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da...am auzit ca nu e foarte ok..

aveti idee cam cat costa unul? nu gasesc deloc pe net...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei sa verifici rulmentul, ridici pe rand fiecare roata, fara sa fie bagata in viteza, pe fata si pe state fara sa fie trasa frana de mana, invarti de roata si pui urechea langa roata. Daca se aude un huruit atunci e rulmentul de la roata respectiva.

Cum zicea Cristi nu e foarte recomandat sa mergi mult cu rulmentul asa, se poate gripa si atinci se blocheaza roata repectiva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa o sa fac, merci. Am deja vreo 500 km de mers asa cu el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Intr-adevar, era rulment pe spate cauza zgomotului. L-am inlocuit (220 lei piesa + 70 lei mecanicu').

Merci pt sugestii si sfaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ciudat, eu la reprezentanta acum 2 ani am dat vreo 4,5 mil pe rulment pe spate,tot asa facea zgomot, plus manopera,a ajuns pe la 6 milioane. :D

Modificat de alteacupra
Fara "quote" la ultimul post.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu l-am luat de la reprezentanta, si nici nu l-am montat la ei; + ca vad ca ai modelu' mai nou de masina( poate conteaza).

respect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!