Jump to content

Tunning Passat CC


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

o sa traga mult mai bine cu evacuarea schimbata, o sa ii dea cam 33,7 cp. Pe unele masini a dat 33,8 chiar..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acel anunt cu catback-ul de CC e pt naivi. Sincer acum e de ras cand citesti in descriere "Instantly increases 20+ HP".

Plus ca sunt multe locuri unde se poate face o evacuare custom la noi. N-am mai auzit pana acum sa iei evacuare din China.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

n-am crezut niciodata asta cu calutii, atat timp cat dpf-urile, sau catalizatoarele sunt pe masini.. As face oriunde modificarea evacuarii pentru aspect, si le-as comanda chiar si din china daca sunt calculate, iar la noi.. doar daca a mai facut cineva o suplimentare de teava, nu neaparat pe CC, dar n-as vrea sa ma arate lumea cu degetu la semafor cand e mai frig afara, ca toba stanga, scoate de 2x mai mult abur decat cea dreapta :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai era un baiat pe aici care si-a pus pe 1.9 TDi softul de 2.0 TDi si, la sugestiile noastre si pentru ca mersese o data, avea de gand sa puna softul de 3.2 FSi ca sa aiba 250cp.

Cine ti-a zis ca a pus soft de 3.2 FSI pe 1.9 / 2.0 TDI si ia mers ?

Ori abereaza ori habar nu are MECANICA .

SI hai sa-ti zic doar un argument :

MOTORUL 3.2 FSI ESTE UN MOTOR ASPIRAT CARE NU ARE TURBO .

Deci daca pui pe un TDI soft-ul acestui tip de motor calculatorul nu va sti sa controleze TURBINA .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adevarat.

Poate parametri sau naiba stie ce vrea el identic cu motorul de 3.2

Dar ma cam indoiesc ca de la vreo 130 de cai sa o ridici doar din soft la 250 :D


http://vwforum.ro/topic/109930-instalatii-drl-daytime-running-lights/

 

Aruncati un ochi acolo la ultimul meu post...ar fi ceva misto daca ar avea cineva habar de ce zic eu acolo :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
CosminBalan26

Pana la urma este cineva pe aici , sau cunoasteti pe cineva care a montat evacuare dubla pe AMBELE parti la cc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pai am zis clar ce fel de evacuare e... De 3.6, nu stiu de ce va impacientati asa.. Ca are 2 sau 10 iesiri e tot o frectie :))

Finalele ti le pui cum doresti..

Sa revenim la intrebare...odata ce mi-ati raspuns ca merge, cu ce m-ar ajuta fata de cea actuala? Ceva cai ++ si un sunet mai sportiv?

Revenind la o intrebare de acum cateva zile...si-a facut cineva resoftare la motorul de 140 CP diesel? ( passat cc)

am facut la 195 CP :)
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La motorul de 140 CP?
Ceva detalii? :D Ti-am dat si PM dar fara raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara fisa dyno nu are absolut nici un substrat afirmatia ta..sau a tunerului daca e preluata. hai sa nu mai mintim poporul cu televizorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

195 pe dyno :) cei de la cluj au facut modificarea, am facut 20.000 km si nicio problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumos..dar pana nu vad....asa sunt eu, toma necredinciosul. Fara suparare. :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mishule, ce anume s-a modificat?
Preturi, performante >.< vina si tu cu ceva detalii aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Revo declara ca ultimul lor update de soft Stage 1, la motorul de 2.0 TDi 140 cp, il duce in 205 cp, cu fisa de dyno!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mishule, ce anume s-a modificat?

Preturi, performante >.< vina si tu cu ceva detalii aici.

in afara de dyno test nu am facut nicio măsurătoare exacta(gen 0-100 si chestii de genul ăsta) dar se simte foarte bine pe drum diferenta,viteza maxima cu care am condus eu a fost de 235 km/h(afisat pe bord) dupa resoftare, consumul nu s-a schimbat, pretul a fost de 500 euro, din punctul meu de vedere merita toti banii
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acestea sunt povesti. Realmente de unde sa scoti 60cp fara sa faci un upgrade de turbina? Daca vorbeam de 210 din cel de 170 era plauzibil.

Plus ca revo la stage 1 pe site-ul lor spun de 170. Imi e greu sa cred ca au mai facut ei ceva de au obtinut inca 30 de cai doar din software!

http://www.revotechnik.com/product-details/software/volkswagen/passat/48/stage-1/#.U8EltI2Sz9c

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acestea sunt povesti. Realmente de unde sa scoti 60cp fara sa faci un upgrade de turbina? Daca vorbeam de 210 din cel de 170 era plauzibil.

Plus ca revo la stage 1 pe site-ul lor spun de 170. Imi e greu sa cred ca au mai facut ei ceva de au obtinut inca 30 de cai doar din software!

http://www.revotechnik.com/product-details/software/volkswagen/passat/48/stage-1/#.U8EltI2Sz9c

cu ce te ocupi?

Acestea sunt povesti. Realmente de unde sa scoti 60cp fara sa faci un upgrade de turbina? Daca vorbeam de 210 din cel de 170 era plauzibil.

Plus ca revo la stage 1 pe site-ul lor spun de 170. Imi e greu sa cred ca au mai facut ei ceva de au obtinut inca 30 de cai doar din software!

http://www.revotechnik.com/product-details/software/volkswagen/passat/48/stage-1/#.U8EltI2Sz9c

stage 1 de la revo ii 185 CP

http://www.revotechnik.ro/chip-tuning/Volkswagen/Passat/2.0-TDI-140-(CR).html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mishu a spus ca a platit 500 euro. Deci la revo pe site e 400 euro.

Banuiesc ca a luat ceva extra odata ce a platit mai mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la revo ii 400 + TVA plus dyno test

la revo ajungi undeva la 600 daca nu ma insel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da da...Nu vazusem ca e pretul fara TVA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Acestea sunt povesti. Realmente de unde sa scoti 60cp fara sa faci un upgrade de turbina? Daca vorbeam de 210 din cel de 170 era plauzibil.

Plus ca revo la stage 1 pe site-ul lor spun de 170. Imi e greu sa cred ca au mai facut ei ceva de au obtinut inca 30 de cai doar din software!

http://www.revotechnik.com/product-details/software/volkswagen/passat/48/stage-1/#.U8EltI2Sz9c

Si eu eram sceptic, dar pe pagina lor de FB au postat screenshot-uri cu fise de dyno care atesta acest lucru. De mai mult, nu pot fi sigur...
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot ramane dubios. Bine discutia nu isi are rostul aici. E un Passat B7 2.0tdi 170 care e dus la 211 si 442nm, iar mai jos A4 b8 2.0tdi  143 dus la 203, 447nm. Practic aproape nicio diferenta in teorie pt ca 8 cai nu ii simti. Fiecare face ce crede cu masina lui, dar calicia asta dupa cai si nm e daunatoare daca nu se inlocuiesc si alte componente si facut stage 2. Asa din 140 normal vin 170-180cai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Christian.B77

Vin si eu cu o rugaminte. Passat CC 2.0 TDI 4motion, 235/45/17. Vreau sa imi pun distantiere, ma poate ajuta cineva cu un sfat? Doar pe spate, sau pe toate 4; de cati mm, si ce anume presupune toata aceasta operatiune. Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In sfârșit au ajuns si jantele lugano pentru căruța mea :) cauciucuri 235 35 19 91 Y xl Michelin pilot super sport post-43557-14056080131125_thumb.jpgpost-43557-1405608026446_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat au costat gumele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!