Jump to content

Tunning Passat CC


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Un kit xenon pt cc care sa nu dea erori si sa nu arda motoroase sau mai stiu eu ce?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu eu unul, faruri oem cu instalatie oem. Ce zici de asta? Orice altceva e ilegal si deranjant pentru ceilalti colegi de trafic 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e adevarat. Daca isi pune faruri cu lupa e fix ca oem ul, daca nu..e intr adevar deranjant

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faruri cu lupa fara auto-leveling la xenon = 0. Plus ca asta e topic de tuning....iar ce vrea el intra la categoria Tiuning.

 

Stima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am un hyundai coupe care are lupa (din fabrica) dar n are autoleveling. Crede ma ca nu deranjez pe nimeni. Am reglajul normal de faruri cu care le pot lasa sau ridica. Alea care deranjaza n au lupa si bat aiurea peste tot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In concuzie, daca omul vrea xenon are doua variante : 

 

1. retrofit faruri cu xenon OEM;

2. retrofit faruri cu lupa si instalatie xenon AM 4100-4500 k.

 

Ar mai fi altceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

neata

 

stiam si eu cele 2 variante:

1. oem costa foarte mult. am gasit decat o firma in UK hazzydayz si costa 2200 lire+tva cu autoleveling si AFS. nu trimit chitul il monteaza doar ei. Restul bajbaieli. Caut de 1 an faruri cu lupa la dezmembrari si nu gasesc set complet. doar un far colo altul in partea cealalta.

2. doream doar un nume de kit ca sa nu mai stau eu sa fac studiu care e ok. Am f multi prieteni cu diverse masini si chiar nu e deranjanat aceasta solutie de xenon. Daca nu si-ar pune lumea nu ar fi asa de infloritoare piata.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci daca ai destui prieteni de ce nu te duci la ei :"ca sa nu mai stai tu sa cauti"?

Noi ca niste fraieri stam si ti dam variante si vi cu o chestie de genul asta. Zi asa : ba frate vreau sa dau 2 lei sa pun xenon ca au toti prietenii mei, se poate?

Cum spuneam mai sus, e vb de tiuning, kitch tiuning....ce oameni....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnu` aroganta scuza`ma ca te`am lovit in orgoliu.

Problema este ca prietenii mei nu au Passat asa ca.............. nu stiu ce sa recomande. (o firma anume de instalatie xenon compatibila fara rezistente si alte trucuri ca sa nu dea eroare de bec ars).

Dar lasa nene ca intreb pe alte forumuri unde lumea nu se rupe in figuri asa ca tine si sigur nu sunt "fraieri" cum zici.

Fumurismele tipic romanesti, ne mai intrebam de ce suntem la coada Europei. Toti suntem ingineri si mecanici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi pe 4tuning, acolo sigur gasesti ce cauti. sa iei 8000k sau 9000k, ca sa lumineze mai bine..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suntem coada Europei si pentru xenon-ul neomologat ca e suficient eu sa vad bine. Ce conteaza daca orbesc pe cei din sens opus fix inainte de o trecere de pietoni.

Un set sh de faruri de pe ebay sau dezmembrari nu ajunge mult. Instalatia de autoleveling se poate lua tot sh de pe un Passat b6. 2 senzori, 1 calc central de xenon, modulele de pe faruri si e functional. Ba mai mult beneficiezi si de lumina adaptiva, cea care isi schimba orientarea fascicului luminos in functie de pozitia volanului.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi pe 4tuning, acolo sigur gasesti ce cauti. sa iei 8000k sau 9000k, ca sa lumineze mai bine..

Daca vrei lumina puternica iti iei de 4300-5000k, in nici un caz 8000k sau mai stiu eu ce mov de 12000k.

Cu cat valoare kelvin e mai mare intensitatea luminoasa e mai mica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@iobau: din moment ce ti s a spus de la bun inceput ca este ILEGALA o instalatie de xenon non-oem nu inteleg de ce te umfli in pene aiurea. Noi iti dam variante, tu vi cu arogante ca de fapt tu stiai dar ai vrut sa ne testezi pe noi ( [cenzurat], ai vrut sa ti se dea mura-n gura, ca doar lasa ba ca sunt altii mai prosti si stiu ei, nu-mi bat eu capul) apoi incepi sa arunci cu noroi in stanga si in dreapta...nu ne tragem de sireturi pe aici.

Ai intrebat, ti s a raspuns, urmeaza sfatul lui Mike si o sa gasesti acolo( pe 4tuning) fix ce iti doresti sa fi la nivel cu prietenii tai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Voi n ati inteles ce a zis omu. Nu vad unde scrie ca vrea sa isi puna xenon fara lupa. Eu am inteles ca il intereseaza faruri cu lupa si xenon..si vroia sa stie ce sa isi ia.

 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi..multumim ca ne ai luminat...

Ps: citeste postul 407.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am citit..a zis "solutie de xenon" ..din asta eu am inteles kit complet nu doar becuri. Oricum multi Troli p aici..va plictisiti grav

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi lasa-i nene ca lumea e nervoasa. Cautam in alta parte raspunsuri.

Ego poate ma ajuti tu cu linkul de ebay. Eu sincer nu l-am gasit......ca daca il gaseam sa fii convins ca nu mai intrebam. Si apropo, stiuce piese imi trebuie pt OEM, eu nu am intrebat asta, eu am intrebat cu totul si cu totul altceva.

Multumesc tuturor pt ajutor, considerati topic inchid.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ia de aici link: http://www.ebay.it/itm/390439870403

nu mai fiti asa categorici daca nu cunoasteti problema si solutiile; nu e suficient daca ai lupa, iti trebuie si instalatie de spalare a farurilor si auto-leveling. asa spune legea in UE.

kit complet, daca presupune si spalatoare si auto-leveling, e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mike, no ofence respectivele sunt noi. La pretul respectiv le cumpar din ro.

Eu nu gasesc second.

In fine, vad eu ce fac

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt si second pe eBay la cca 200€ bucata; nu m-am uitat daca sunt echipate. In RO, le gasesti noi la reprezentanta la muult mai mult, iar pe net nu cred sa prinzi ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ultimul off topic:

@ gabi: daca tu reusesti sa pui bec xenon pe masina fara instalatia aferenta...eu o sa mi dau palaria jos in fata ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai important e sa nu deranjeze pe altii. Nu sa aibe spalator. Stiu ca nu e legal, dar pe mine personal nu ma intereseaza/afecteaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pe CC-ul meu (2009) un sistem TPMS (7K3) si senzori in fiecare roata (3aa907275) care functioneaza ok.

Ce ar trebui sa schimb/modific la masina ca sa imi afiseze presiunea pe fiecare roata pe display-ul mic din bord?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Trebuie sa faci o scanare, sa vedem ce componente ai acum pe masina - si sa vedem daca sunt compatibile cu asa ceva.

 

pentru documentare http://jimmy-cbx.blogspot.sg/p/tire-pressure-monitoring.html

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!