Jump to content

Tunning Passat CC


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

@ gabi_tro

Multumesc de informatie, sa mai treaca frigul si in cazul in care ma decid o sa te contactez pe private poate ma descurci si pe mine ca pretul este mult mai atractiv decat ce gasisem eu   :icon_thumleft:  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur, doar sa mi zici din timp ca ajung cam greu :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna Ziua

 

Vreau sa fac un chip tuning pentru motorul de 170CP , ce firma imi recomandati, si daca si-a facut cineva? va rog sa-mi spuneti daca merita investitia se simte diferenta de la 170 CP la 210 CP.

 

Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu siguranta se simte diferenta de la 170 la 210. Eu unul nu mi-as face deoarece mi se par suficienti cei 170. Firme sunt suficiente, gasesti pe forum pe la Prestari Servicii. Din cate stiam colegul lambda_dryver are motorul resoftat de Revo de la 170 dus la 210. Zicea ca e senzatie masina. Din pacate dupa cateva sute de km i-a picat mechatronicul de la DSG. Nu stiu daca a fost de la soft sau alte probleme mai vechi. Poate citeste pe aici si ne lamureste!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

interesant.. am avut si eu la passat-ul vechi (un b6) si nu am avut nici un fel de problema (dar era manuala), acum am un passat cc cu DSG, si la fel as fi vrut dar daca e sa se strice ceva de la soft, mai bine renunt :) Eu am facut prin TCM Tuning, iti recomand, nu te lua dupa nu stiu ce firme care pot sa iti strice mai mult decat sa "faca bine" :)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

se poate sa ne spui si noua modelul de jante? :D 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Buna Ziua

Vreau sa fac un chip tuning pentru motorul de 170CP , ce firma imi recomandati, si daca si-a facut cineva? va rog sa-mi spuneti daca merita investitia se simte diferenta de la 170 CP la 210 CP.

Multumesc

Salut.

Abia acum am vazut postul tau... Da, mi-am facut resoftare la Revo si valorile au ajuns undeva la 210 hp si 435 Nm. Eu am preferat sa merg pe Revo pentru ca aveau cel mai bun raport putere-pret (am prins promotia -20%). Masina se simte ca trage diferit, dar, fiind si DSG si 4Motion, nu este o diferenta uriasa vizibila... Sunt sigur ca la o manuala s-ar fi simtit considerabila diferenta. Acum, am vazut ca softurile noi ajung la niste valori de 215-220 hp, deci cu atat mai bine.

Legat de problema cu mechatronicul, la mine clar nu a avut nicio influenta resoftarea. Toata problema s-a datorat unei cantitati mai mici de ulei in cutie (cu 1.5 litri ca sa fim precisi), din fabrica! Acum, daca totusi inca iti este teama, poti opta pentru asa numitul Eco-tuning care ar scadea consumul cu pana la 30% si ar avea o crestere de putere de ~10%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
CosminBalan26

A pus cineva folie neagra pe plafoniera ? Si daca da rezista sau dupa prima vara trebuie schimbata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

''vreau sa-i "afum" o idee si geamurile fata''..cum faci?..ionizate sau cromate?..si eu as vrea dar nu stiu daca accepta ''presa'' mai mult de 30% opacitate..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca le inchizi la culoare, e ok.... daca vrei sa le faci cu aspect de oglinda ... nu o sa se incadreze in stilul masinii... parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

E careva interesat de un asemenea eleron ?

hhsp-ebay3-4101129769125681228.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Si-a mai cumparat cineva kit de r-line? Cat costa? De unde? Nu am gasit inca pe forum vreun raspuns decat cu vreo 1200 Euro. Mi-am comandat buza pentru bara din fata cu ~500 lei si mai am nevoie de fustele laterale.

Am trimis un e-mail unui vanzator din China pentru fuste laterale r-line si am primit raspuns ca pretul este de 94$ si transportul de 100$ pentru ca vor fi trimise cu avionul si sa le ridic de la aeroport.

 

A mai comandat cineva de la JC SPORTLINE? 

Merita banii sau sunt doar niste chinezarii din plastic?

Mai doreste cineva eventual sa comandam impreuna si sa impartim transportul?

 

Multumesc

 

Printscreen e-mail si poza cu fustele


#Cosminbalan26 Am eu folie neagra pe un ford mondeo MK3, si dupa 3 ani pot sa spun ca inca nu s-a dezlipit si arata foarte bine MAI ALES PE ALB. da senzatia ca ai avea panorama

Modificat de razvys92
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zero_patru_hol

Salut, eu as fi interesat de praguri de r line. Daca te hotarasti sa comanzi da-mi un semn, ar fi ok sa impartim transportul. buza fata de unde ai cumparat-o, din ce material este?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De pe urmatorul link http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/tuning-exterior/bara-fata/prelungire-adaos-spoiler-fusta-difuzor-bara-12989158.html (are anuntul postat pe mai multe site-uri)

- de vanzare Prelungire Adaos Spoiler Fusta Difuzor Bara Fata Vw Passat CC RLine R line din stoc sau la comanda
- produs aftermarket importat fabricat din fibra de sticla cu plastic ( GRP )
- necesita vopsire , materialul fiind negru lucios
- pretul este fix si nu include costul de livrare

 

nu pot inca sa confirm calitatea produsului, l-am comandat ieri si imi va ajunge in aprox 2 saptamani pentru ca trebuie sa dea comanda (habar nu am de unde le aduce am cautat e-bay-ul cap coada si alte siteuri si nu am gasit nimic mai ieftin)

Modificat de razvys92
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ razvys92

Sal.,

Nu lua nimic din ce ai scris mai sus .

1. Prelungire de bara R-LINE nu exista OEM - ci doar BARA FATA CU TOTUL .

2. Daca acele praguri de pe JC SPORTLINE sunt OK as lua si eu (DAR MA INDOIESC CA SUNT DE O CALITATE SIMILARA CELOR OEM)

Asa ca astept raspuns de la tine .

Iar la bara spate nu exista decat acel difuzer la care se poate pune evacuare simpla in ST. cat si in DR. 

O seara buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dri@n,

 

Am vazut pe forum ca cineva si-a facut prelungirea fata si a iesit ok, nu ma astept sa existe OEM ci sa arate bine si nu kitsch. Ma gandesc saptamana asta si daca nu gasesc altundeva voi da cel mai probabil comanda la acele praguri. Voi atasa poze dupa ce le-am instalat.

 

O zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Tot incerc sa gasesc grila fata de cc neagra si fara sigla,insa nu cu prea mult succes.Stie cineva unde pot gasi si cam cat ar costa?De asemenea m-ar interesa niste distantiere pentru rotile din spate sa le scot putin in afara,ma poate ajuta/indruma cineva?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zero_patru_hol

Din cate am citit pe net, nu se gaseste grila fara stema pt cc, doar custom.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea sunt grilele de sub nr. de inmatriculare nu ce vor colegii de mai sus .

Nici eu nu prea am vazut grile badgeless pentru passat cc . 
Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciudat ca nu se gasesc pentru masina asta,la un search pe google de imagini apar cateva dar chiar nu gasesc pe nicaieri de cumparat.In schimb am gasit imaginea asta:

http://www.google.ro/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fimg.alibaba.com%2Fimg%2Fpb%2F647%2F685%2F497%2F497685647_545.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.aliexpress.com%2Fitem%2FCar-Front-Grille-ABS-Car-front-bumper-Mesh-Grill-cover-for-VW-Passat-CC-Car-Front%2F616279238.html&h=500&w=750&tbnid=4TpNfNwRP7BO5M%3A&zoom=1&docid=Nv5d1WLs9dP9FM&ei=3Nt1U4OfDe6S7Abd4YCwDQ&tbm=isch&ved=0CK0BEDMoUDBQ&iact=rc&uact=3&dur=555&page=4&start=58&ndsp=24&biw=1366&bih=641

 

Oare o iesi la fel cu autocolant?

 

Am gasit filmul acesta pe youtube dar nu prea inteleg eu germana,daca intelege cineva poate zice la comentarii de unde o are.

 

 

Multumesc

Modificat de Poc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

1. Prelungire de bara R-LINE nu exista OEM - ci doar BARA FATA CU TOTUL .

Exista prelungire bara fata ca parte a kitului Gold Coast. Este exact ca cea de la R-Line, numai ca este doar prelungirea si nu toata bara, si este OEM. Nu stiu daca ce spun eu se aplica si in cazul de fata. Voiam doar sa atrag atentia asupra acestui fap!t

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit filmul acesta pe youtube dar nu prea inteleg eu germana,daca intelege cineva poate zice la comentarii de unde o are.

Sal.,

Eu nu am auzit ca in film sa se pronunte vre-un cuvant !!!!!!!!

Esti sigur ca e pus filmul care trebuie ? 

 

 

Exista prelungire bara fata ca parte a kitului Gold Coast. Este exact ca cea de la R-Line, numai ca este doar prelungirea si nu toata bara, si este OEM. Nu stiu daca ce spun eu se aplica si in cazul de fata. Voiam doar sa atrag atentia asupra acestui fapt! 

Din ce stiu eu acel Passat CC GOLD COAST este de fapt avanpremiera pentru SUA a CC-ului R-Line din Europa !!

Eu sa fiu sincer in ETKA nu am gasit nici un cod de piesa pentru prelungirea fata de R-Line pentru Passat CC !!

 

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma refeream la comentariile de sub filmulet,nu la filmul in sine.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!