Jump to content

Navigatie AM


popy
 Share

Postare recomandată

salut . am si eu un touran recent cumparat 1.9 tdi 101 cp 2003 dublu climatronic 10 aibags 190 000

ma intrbam daca stie cineva daca pot instala dvd navi pe el

am gasit ceva navi si la specificatii spunea incepand cu 03 2003

la meu e fabr in 02 03 si panoul central unde se afla cd playerul e impartit , adica ecranul si butoane pe lateral si mai sunt butoanele de volum si inainte inapoi care se afla intrun alt cadran diferit de cel al ecranului

un navi nu s-ar potrivi fara sa schimb plasticul de pe consola centrala cu un altul , model mai nou

a mai facut cineva asta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da eu, am schimbat vechiul cd cu un navi aftermarket si am fost nevoit sa cumpar masca cod 1T0858071G BLACK,cred ca am platit vreo 28euro nu mai retin exact

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zookey vezi ca induci omul in eroare,el are masca impartita in 2 cea cu afisaj sus si jos ptr butoanele de volum .are masca nr 4.

post-25189-1268246746_thumb.jpg

post-25189-1268246746_thumb.jpg

Modificat de edy2172
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut . am si eu un touran recent cumparat 1.9 tdi 101 cp 2003 dublu climatronic 10 aibags 190 000

ma intrbam daca stie cineva daca pot instala dvd navi pe el

am gasit ceva navi si la specificatii spunea incepand cu 03 2003

la meu e fabr in 02 03 si panoul central unde se afla cd playerul e impartit , adica ecranul si butoane pe lateral si mai sunt butoanele de volum si inainte inapoi care se afla intrun alt cadran diferit de cel al ecranului

un navi nu s-ar potrivi fara sa schimb plasticul de pe consola centrala cu un altul , model mai nou

a mai facut cineva asta ?

ca sa pui nav am trebuie sa schimbi si plasticu de la climatronic pana jos in rest potriveste atat la prindere cat si la mufe

daca vrei iti pun si cod de la plastic de pe original

eu mi am pus navi AM si am cumparat plasticu de la climatronic 170 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da edy2172 ai dreptate, cand am postat am citit repede si nu am fost atent ca el facea referire la masca aia impartita in 2 :blink: sry:)

Modificat de zookey
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 years later...

Buna seara tuturor ! 

Am cumparat recent un Touran , 2.0 , an 2015 . Am o nelamurire la voi cei care cunoasteti detalii legate de masini . Pe masina am o navigatie care cineva mi-a spus ca ar fi RNS 315 . Din fabrica este instalata harta cu Europa de vest , dar eu vreau Toata Europa . Se poate sau nu ? Exista card , CD  ceva de genul asta cu harta full Europa , inclusiv Romania ??? Cineva mi-a spus ca doar ilegal incarcate si dupa un timp imi va creea probleme cu bateria ... etc ... etc - nu ma pricep , nu cunosc , nu stiu ... 

Sa zicem ca raspunsul vostru ar fi NU  ferm , atunci pot schimba navigatia si sa montez androit ? Sper ca m-am exprimat corect ?! ... Ma refer , daca incape , daca se potriveste acolo ???

Va multumesc tuturor care imi veti da un sfat , o idee , o sugestie ... 

O seara placuta ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut - despre RNS 315 se discuta aici deci sa nu poluam aria. Cit despre OE versus AM, pentru Touran nu prea exista OE care sa stie ce fac unitatile AM dar acestea nu au calitatea si stabilitatea OE. Ai toate informatiile in aria de ICE si multimedia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut. Stie cineva dacă există rama adaptoare pentru navigatie de 9 inch, la Touran? Am achiziționat navigatia și nu m-am gândit ca nu găsesc. Mașina are climatronic. Multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

De astazi va rog sa postati despre navigatii aftermarket in aria ICE, multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!