Jump to content

Inlocuire difuzoare fata


Titus_tipu
 Share

Postare recomandată

Din cate am inteles pt. inlocuirea difuzoarelor fata adancimea de instalare e destul de mica. Intrebarea mea este: Care sunt specificatiile exacte pt inlocuirea lor? Si care dintre aceste difuzoare sunt mai bune si le pot inlocui fara alte modificari? Pentru un cass Sony Xplode 4*45w?

http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_au...axiale/GTx_663/

sau

http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_au...iale/KFC-E1762/

Mentionez ca nu vreau sa le amplific ci doar ce scoate casetofonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

ne ajuta cineva cu un raspuns ? am si eu nevoie de acelasi raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, eu am 9n dar cred ca sunt la fel.Pentru montarea difuzoarelor veti avea nevoie de niste adaptoare din MDF (max 16.5).

poze aici

sau aici

Modificat de microb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

nu a schimbat nimeni dif originale de pe usile fata? As vrea sa stiu si eu ce dimensiuni au cele originale (diametru montaj, distante intre gauri, adancime montaj) pt a le putea inlocui cu unele aftermarket. Multumesc anticipat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

boxele de pe fata au circumferinta de 16.5cm si adancimea de 5 cm.lumea recomanda in special difuzoare JBL,bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut , eu doar ce am schimbat azi dif dupa fata :) , defapt singurele :)) , cu niste difuzoare Hertz : http://www.be-loud.r...ieci_DSK_165.2/ , dupa cum am mai citit pe forumuri si m-am mai interesat cica trebuie niste inele cum sunt cele mai sus in poza , dar faza tare este ca mearsara fara sa mai pun inelele (doar ca suportul tot ca niste inele pe care erau prinse difuzoarele aveau doua bonturi mici si loveau dif in ele neputant sa le pui , se rup cu patentul si mearsa , din pacate cand am facut comanda am facut si la inele si acum ramasai cu ele ) de ex adancimea la herturile astea este de vreo 6-7 cm si mearsara deci , eu zic ca sa poate si fara (e posibil sa fi fost schimbate la masina , eu asa am luat-o )

Modificat de lari
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!