Jump to content

ZENEC ZE-NC


MacGyver
 Share

Postare recomandată

dc gasesti ceva ti-as ramane dator. poate nu mi-ar fi de folos..................dar cat m-am muncit sa o pun!!!! :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit cartile de la device dar nu scrie daca poti conecta magazia. Sorry.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Rog pe cei de aici sa ne raspunda cit mai clar daca se poate la urmatoarele dileme:

- se aude ca sound mai bine, mai clar decit aparatul original al masinii ?

- recetia radio cum este comparativ cu aparatul original al masinii?

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sunet se aude cam la fel, ca si receptie radio este mai bun zenec-ul. Eu am comparat cu streamMP3-ul pe care l-am avut pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ne avand urechea atat de "muzical" dezvoltata nu prea am umblat prin setarile de sunet, nu stiu daca are aceasta functie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Surpriza!la PBN se vinde zenec!au panoplie publicitara dedicata.este la pretul de 4600 lei,si cu cei cu care am vorbit de acolo,au spus: e tare dom'ne.

O deveni oem?

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce te faci tu sau altii care afirma ca "OEM e OEM" in momentul in care viitorul RNS (sau cum se va numi atunci) ar fi facut de ZENEC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal am si eu o intrebare mi-am montat pe masina o navigatie Zenec si am senzori de parcare din fabrica, am modelul doar cu sunet, pot face cumva sa imi afiseze si pe navigatie?? Mentionez ca masina mea este din 2005..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca modelul de senzori sunt doar cu sunet, inclin sa cred ca nu se poate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat si eu zenec pe masina. Sunt foarte multumit de ce poate sa faca aparatul.Daca stie cineva cum as putea sa-l fac sa ma avertizeze la camerele radar si eventual un skin pentru navigator, i-as ramane recunoscator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate, dar numai daca vii prin Otopeni sau daca te pricepi bine la GPS-uri.

Mare atentie la ce modificati prin softul de navigatie, softul este strans legat de restul aparatului, o spun din experienta. Cu greu si cu ajutor din tari cu "apa calda" am reusit sa il readuc la starea initiala. Era ecranul negru si nu mai mergea decat radio (cu ecranul negru) si videoclipuri sau filme, atat.

Modificat de MacGyver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu locuiesc in Italia. La gps-uri ma pricep, am avut igo instalat pe diferite aparate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa imi vada cum trebuie can-ul navigatia, trebuie setata in computerul masini asa cum se procedeaza cu MDF2 si RNS510?

Modificat de Emil liviu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cate stiu eu, nu e nevoie. In VAG-COM nu vezi zenec-ul. Daca aflu ceva iti spun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are cumva loudness pe el ?

Da, se apasa pe butonul de volum si apare ecranul cu egalizorul grafic si ultima rubrica este Loudness.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin si eu cu o parere.

PE masina am un rns510 , revizia C, adica ultimul model.

Faptul ca pe el nu se poate pune igo. ca ptr bluetooth iti trebuie kit special care costa o gramada de bani, ca nu merg divx-urile si inca citeva chestii m-au facut sa accept o eventuala trecere de la rns la zenec.

Am gasit unul pe okazii la 20 milioane....avea tot ce se poate pe el, inclusiv tuner tv.

M-am intilnit cu omul si inainte sa il iau i-am facut testul de rigoare.

Concluzii:

1- sound mai bun decit cel al rns, are loudnessul mult mai profund, mai pregnant.

2- radio muuuult mai fidel decit rns, prindea chiar si fara antena, in timp ce eu cu rns-ul la capitolul fidelitate radio stau slab chiar si in localitati

3- din nefericire partea care m-a faqcut sa renunt la el si sa fiu total dezamagit a fost ecranul.La capitolul rezolutie, este dezastruos.Luminozitate, claritate, totul muuuult sub rns.

Ca sa fiu absolut sigur, am luat un dvd din rns cuun concert care se vede oglinda si l-am bagat in zenec.

Imaginea pe zenec era slaba rau, pur si simplu se vedeau patratelele de la rezolutia slaba , comparativ cu rns-ul pe care se vede de zici ca e in HD.

Sincer, m-a dezamagit zenec-ul la acest capitol.

Poate am avut eu nenorocul sa dau peste unul "stricat" desi nu prea vad cum....

Rog daca se poate un posesor de zenec sa se intilneasca cu unul de rns si sa faca comparatii intre rezolutia si claritatea celor 2 aparate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu ce model ai facut testele, NC-2000 sau NC-2010? Un NC-2010 la 2000 de lei este mult prea ieftin (nou si fara tuner tv e in jur de 1000 EURO la ei acasa, fara transport si fara taxe vamale, iar tuner-ul digital mai costa si el vreo 200 EURO), deci sau are o problema(poate chiar mai multe!) sau nu era NC-2010! :)

Modificat de MihaiMihai
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NC-2010

Era luat la okazie, poate chiar ciordit, nu stiu....

Nu mi se pare ieftin din moment ce eu am dat 25 milioane pe un rns510 fabricatie decembrie 2010 ....care nou la magazin e 1800euro....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o Octavia 2 2007 si nu m-am lamurit citind pe topic daca device-ul in discutie se potriveste.

Adica CAN-ul este compatibil.

Ma poate ajuta cineva cu ceva informatii?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge brici.uite,mcgyver trage cu ochiu si te lamureste el.

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam si ramin dator.

Cum am zis, am citit topicul in intregime.

Dilema mea era daca device-ul merge pe modelele pre facelift.

Am scris la zenec si am primit un raspuns referitor la modelul after facelift. Si ca se poate schimba backlight-ul in verde, fara a preciza cum.

Abia am luat masina si nu o cunosc asa ca de asta s-a nascut intrebarea.

Mai intreb pina comand si dupa ce instalez.

Si o intrebare: de unde ai luat rama glossy?

Modificat de livs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai e home made by mcgyver.la asa nume,ce credeai?

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelul meu de Skoda este chiar "pre facelift" de aceea te-am redirectionat spre acel post, il el am aratat prin poze ce poate face dracia legat de can-ul masinii. Nu este vizibil pe VAG-COM, dar nici nu sunt probleme din acest punct de vedere. Daca te mai pot ajuta cu ceva am numarul de telefon trecut la profil.

Rama am vopsit-o.

Modificat de MacGyver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!