Jump to content

Probleme caracteristice


mRcosmin
 Share

Postare recomandată

multumesc

 

nu il gasesc asa pe net sa il cumpar. o sa intreb maine la reprezentanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna,

 

 

cum se numeste acel plastic de sub luneta? E fix intre luneta si portbagaj. E crapat si sunt curios cat cost unul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta in acest topic, sigur gasesti raspunsul :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum sa caut daca nu stiu cum se numeste?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

True, sorry nu am observat ca exista functia de search in topic :))

 

Dupa codul acela costa vreo 200 de euro...un plastic care oricum se crapa din nou?! Enorm. Nu stiti cat costa cel de metal? Macar ala nu crapa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel metalic are fix acelasi cod (o inepție!!), numai ca trebuie cautat dupa VIN de VW CC, adica unul de la facelift. Pretul, conform spuselor celor de la Midocar, este identic cu cel de plastic (!!).

Partea proasta este ca nu exista pe stoc nicaieri si se aduce numai pe baza de comanda, cu avans. N-ar fi asta o problema, doar ca nicaieri in sistemul de comanda nu se specifica materialul din care este produs elementul, deci, chiar daca dai comanda pe baza VIN-ului de CC Facelift, tot exista posibilitatea sa-ti vina cel de plastic (avand acelasi cod...) si nu se poate da retur...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Voua va scartie bordul in dreapta spre parbriz la un drum denivelat sau doar la a mea ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scartaie si nu doar in dreapta. Toata masina scartaie si bate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai linistit ca vor mai aparea destui "greieri"  :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm si eu. Masina asta nu e făcută sa circule in Romania :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La fel si eu, nu e facuta pentru drumurile noastre.

 

Ca un offtopic: Exista oare masini facute pentru tara noastra in afara de Dacia ?

Modificat de _Alex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina asta m-a transformat dintr-un obsedat al "greierasilor" intr-uj comolet neoasator :) Merge muzica , nu mai aud nimic :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La a mea nu scartaia nimic. Am doar o vibratie cauzat de ochilari de soare in cutiuta aia pe tavan. Poate depinde si de rulaj. N-ai cumva ceva in torpedou?

M-am montat cauciucuri de iarna, a crescut confortul simtibil :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scartaie doar CC sau si Passatul normal? O fi din cauza usilor fara rama si chedere,iar cand lucreaza caroseria nu lucreaza prin chedere? Am auzit un mic scartait al bordului la gropile mari si la Scirocco.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo de scartait ce produs ati recomanda pentru gresarea portierelor, pt ca ele produc cel mai mare zgomot in special la mine. Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe drumurile patriei scartaie mai toate masinile fara rama la geam.A5 , CLS , modele conduse de mine. 

 

Sergiu , eu folosesc cu rezultate multumitoare un spray de la Nigrin , Costa 16 lei parca , chiar acum 2 zile am luat unul si am "uns"toate chederele de la masina , inclusiv cele de la trapa.Nu pateaza , nu miroase si la atingere, dupa un timp se simte mult mai moale cauciucul.Are si alta culoare , parca e nou.

 

Un spray ajunge la toata masina , eu dau peste tot , si pe chederele de portbagaj si la usi , si la capota , tot ce este cheder,

 

Nu incerca varianta in tub , ca cel pt pantofi ca-ti freci nervii inutil.Ia direct spray si foloseste-l cu inceredere , nu upateaza nici vopseaua , nici tapiseria si nu se ia pe haine.

 

Spor :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi Andrei. Dar poate stii si vreo solutie pt balamalele de la portiera pt ca la un service mi-au fost gresate si zgomotul a disparut pt aproximativ o luna. Si nu m-as duce la acel service doar pt asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze , n-am fost atent , am crezut ca de scartaitul chederelor vorbesti. Stai sa sun mecanicul sa-l intreb , ca eu momentan nu m-am lovit de problema asta si nu stiu ce sa te sfatuiesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu din ce am remarcat gresarea chederelor nu abrezolvat problema. Am incercat spray-ul de la wurth. Si doar in momentul in care s-au gresat balamalele a disparut scartaitul si nu au vrut sa imi spuna aia ce au folosit decat ca ar fi vaselina. Dar ce vaselina? In ce forma. Mersi pt raspunsul prompt:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe rolele alea de la usa se da cu vaselina grafitata , este spray. iar pe balamale se da cu spray Dust REmover gen , e un surub ruginit si o cheie pe ambalaj , dai 2 , 3 pufuri pe fiecare balama , o misti inainte inapoi si ar trebui sa rezolvi problema :) La balamale degeaba day cu vaselina ptr ca spatiul fiind foarte mic nu intra.

Modificat de AndreiCC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va rog si eu un sfat daca stiti: mereu cand opresc masina imi apare check deadlock owners manual .

De ce ? ca doar o opresc normal in P.

Aveti careva manual de CC in limba romana pt versiune 2.0 l tdi cutie dsg ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie imi scrie ceva cu deadlock dar sincer nu l-am bagat in seama!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!