Jump to content

Probleme caracteristice


mRcosmin
 Share

Postare recomandată

Nu, nu ai ce sa setezi in telefon. Ce ROM ai in S4?

Sent from my ASUS Transformer Pad TF700T using Tapatalk 4

Android 4.2.2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sub scaun ai un capac textil/platic iesit mai in afara decat poseaua masinii. Sub el este modulul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de info..maine incerc sa vad daca il gasesc


Mulrumesc de info...maine incerc sa vad daca il gasesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am facut o poza ..sper ca la ce trebuie

masina vede telefonul...imi cere sa bag in telefon spre ex codul 2222 3333 4444 5555..il bag...apoi in masina bag codul 0000 cand imi cere..pt ca is pe orange..si apoi sta si tot.... connecting...apoi failed..

am mai incercat si cun S2 si cu un  Note 2...cu ele trec de faza asta...dar nu am semnal ...pt ca dupa ce recunoaste telefonul si incarca contactele cele doua telefoane numai au semnal...iar in display la masina apare tot no signal

am incercat sa intru in setari si sa setez manual reteaua...dar nu vede nici orange nici vodafone

in telefon apare VW UHV PREM in meniul bluetooth

 

1. dezactiveaza interogarea pin-ului din telefon, inainte de a te conecta la modul

2. dezactiveaza datele 2/3 G din telefon, inainte de a te conecta la modul

 

vezi cum merge acum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Nu te mai chinui ca nu merge ! Am si eu aceeasi problema, modulul Bluetooth nu se pupa cu Galaxy S4 sub nicio forma, am incercat toate variantele posibile ! Cu alte telefoane merge perfect (S3 etc...) insa S4 e alta poveste ! Am intrebat la Porsche Nord, au verificat si mi-au spus ca Galaxy S4 nu e compatibil cu Bluetooth-ul de pe CC !

Modificat de ady23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca de obicei, cei de PBN sunt "pe langa". Eu am S4 si CC si ghici ce? Merge. O sa revin cu detalii despre modulul BT pe care l-am pus. Sau poti sa cauti pe topicul din aria masina mea.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca de obicei, cei de PBN sunt "pe langa". Eu am S4 si CC si ghici ce? Merge. O sa revin cu detalii despre modulul BT pe care l-am pus. Sau poti sa cauti pe topicul din aria masina mea.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Nu contest ca nu-ti merge, insa  cei de la PBN mi-au spus ca modulul masini (cel original din fabrica) nu merge cu telefonul asta ! Tu ai pus un alt modul Bluetooth ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am pus altul mai nou care merge si rSAP si "standard".

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa ma uit ca nu stiu pe dinafara.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu inteleg de ce nu merge..pt ca atunci cand dau din meniul masinii search...gaseste telefonul...apoi bag codul ala interminabil in telefon ex.2222333344445555

urmatorul lucru care se intampla e ca in telefon la meniul bluetooth apare VW UHV PREM - paired

bifez in telefon tot ce imi cere..sa ii dau acces la sim...bag si pinul 0000 cand il cere masina(ca sunt pe orange) si apoi conecting......ca in final sa imi spuna ca nu gaseste niciun device paired...desi in telefon ramane paired

am fost la autoclub in tm si nu au niciun habar...spun ca nu merge decat pana la s2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spun ca nu merge decat pana la s2

Eu folosesc fara nicio problema si cu S3, si cu Note 2, deci nu are nicio legatura ce zic aia. Problema cred ca este de la modulul masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De regula, rom-urile custom nu cunosc protocolul rSAP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu inteleg de ce nu merge..pt ca atunci cand dau din meniul masinii search...gaseste telefonul...apoi bag codul ala interminabil in telefon ex.2222333344445555

urmatorul lucru care se intampla e ca in telefon la meniul bluetooth apare VW UHV PREM - paired

bifez in telefon tot ce imi cere..sa ii dau acces la sim...bag si pinul 0000 cand il cere masina(ca sunt pe orange) si apoi conecting......ca in final sa imi spuna ca nu gaseste niciun device paired...desi in telefon ramane paired

am fost la autoclub in tm si nu au niciun habar...spun ca nu merge decat pana la s2

Merge pina la S3 ! Cu S3-ul se conecteaza si nu-mi cere codul ala asa lung cum imi cere la S4, imi cere doar un cod din 4 cifre !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stopul din spate la cc (partea care vine pe aripa) se prinde de caroserie prin 3 picioruse cu filet si o saiba pe ele. Din cate imi dau seama, saiba aia are rol de a regla distanta stopului pentru a se alinia cu caroseria. Imi poate spune cineva daca se gasesc de cumparat si eventual un cod??

Modificat de Jorjel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stopul - lampa spate la Passat CC - vb de cel produs pana 2011 - are 3 suruburi in spate (cheie de 17) plus un clips de plastic pe lateral.

 

vb de Passat CC sau VW CC ?

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbesc de Passat CC 2011 si intr-adevar are 3 suruburi de 17. Acele suruburi se infileteaza pe 3 dracii ca un picior metalic cu filet pe ele care la randul lor se infileteaza in stop. Piciorul ala metalic are o saiba sudata pe el. In functie de cat se infileteaza in stop se regleaza alinierea la caroserie.

 

Am fost nevoit sa dau stopul jos pentru a scoate o musca (nu stiu cum a intrat acolo) din el iar cand am desfacut piulitita, saiba aia fiind foarte presata a cedat. Cand am strans inapoi stopul, saiba nefiind fixa s-a infiletat cu tot cu piciorul ala in stop si l-am tras cu 3 mm mai in interior!

 

Piciorul ala metalic cu filet si saiba pe el ma intereseaza. Daca nu probabil o sa fac unul la un strung.

 

Si daca tot suntem la capitulul asta, care e rolul clipsului de plastic? E prins pe stop sau pe caroserie? Eu cand am scos stopul, am impins efectiv de cele 3 picioare, clipsul ala ramanand pe caroserie. Am procedat rau? Risc sa rup ceva pe acolo?

 

Multumesc de raspuns!

Modificat de Jorjel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, ai procedat corect..... clipsul de pe lateral ramane pe caroserie, tine coltul lampii - cel dinspre usa spate - apropriat de aripa.

 

referitor la problema ta - nu imi aduc aminte fix cum arata suruburile de prindere - stiu ca sunt cu 17, deoarece sambata fost nevoit sa demontez fata si spatele unui CC - i-am montat parktronic fata - spate (OEM) cu OPS....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Diseara o sa desfac stopul sa dau surubul ala de prindere sa il reconstruiasca la un strung si o sa fac o poza!

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DSC00577_zpsfaab7cb1.jpg  DSC00576_zpse12bf237.jpg  DSC00575_zpseb47838e.jpg   DSC00574_zps32bda9e0.jpg

 

La acele 3 picioare metalice faceam referire! Dupa cum se vede unul are saiba rupta de pe el! Acum m-am uitat mai atent si este facut din doua corpuri: unul subtire care se infileteaza in stop si altul mai gros care se infileteaza pe cel subtire. Iar piulita de 17 se infileteaza la randul ei pe cel gros!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si de ce nu il infiletezi pe cel subtire la loc in stop?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cel subtire este infiletat in stop. Are si el un guler din asta tip saiba care il opreste la un moment dat ca sa nu forteze probabil sa crape plasticul. Din cate mi-am dat eu seama, saiba aia care e rupta la mine are rol de a alinia stopul pe caroserie si venea prinsa da partea mai groasa. Acu am reusit de l-am aliniat ok. Prima data stransesem mai tare si intrase cu v-o 5 mm in interior!

 

Poate gresesc si nu e ala rolul saibei dar totusi daca gasiti un cod pentru chestia aia sa-mi ziceti si mie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da... am trecut si eu pe la stopul ala, tot pentru o musca! Mi-a luat o ora sa il pun la loc!!!

Prin urmare, sfatul meu, daca intra o musca in stop, in far etc., las-o acolo! :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DSC00577_zpsfaab7cb1.jpg  DSC00576_zpse12bf237.jpg  DSC00575_zpseb47838e.jpg   DSC00574_zps32bda9e0.jpg

 

La acele 3 picioare metalice faceam referire! Dupa cum se vede unul are saiba rupta de pe el! Acum m-am uitat mai atent si este facut din doua corpuri: unul subtire care se infileteaza in stop si altul mai gros care se infileteaza pe cel subtire. Iar piulita de 17 se infileteaza la randul ei pe cel gros!

 

Am inteles acum, ce s-a rupt la el... trebuie sa cauti pe cineva sa ti-l confectioneze - ca sa nu faci carpeli, lipituri, etc....

 

altfel, se demonteaza/monteaza usor, fara probleme.... doar ca a apararut problema asta la tine.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!