Jump to content

Audi A6 2005 - sobolanul meu


Red

Postare recomandată

vineri am pus folie pe toate geamurile 50 % (...)

Foarte bine da folia pe masina :)

Felicitari :cool:

Uitandu-ma la masina ta, deja ma bate gandu'si pe mine seiros sa-i pun o folie cu aceiasi transparenta pe toate geamurile laterla cat si pe luneta :D

Multi km in continuare fara incidente :D

Link către comentariu

multumesc de aprecieri .. si mie imi place ff mult cum da folia pe geamuri ...

azi am primt o veste buna , un prieten mi-a facut rost de lampile albe din usi .. asa ca nu imi ramane decat sa le montez si sa am lumina si la usile din spate

apoi nu imi mai ramane aproape nici un mod de facut , jante si fusta+bara ...cand o sa fie "timp"

Modificat de Red
Link către comentariu

am montat-o la SS PRO , la dacia service in cartierul Aradul Nou in Arad, la Drou ,DUMI cum ii spun unii..

pret .. 1030 ron .. 7 ani garantie !

operatiunea a durat aprox 13 ore ...

Modificat de Red
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

salut .. dintr-o neglijenta ... azi am facut-o lata .. am lovit masina :( in parcare la real sagului tm ..un tip cu mazda 6 a dat in spate brusc fara sa se asigure si l-am lovit.. iar rezultatul .. se vede in poze ..

sunt ff necajt .maine mergem la asigurare .. amiabil .. imi e frica sa nu ies eu vinovat fiindca l-am lovit din spate !

am farul spart , capota indoita , bara sparta , masca sparta , radiatoarele indoite si curg, rama de la ventilatoare rupta ..asta la prima vedere ..nu stiu cam ce costuri ar fi ..dar mici nu cred ca sunt

ma invinuiesc ca am avut viteza destul de mare pt parcare si nu am fost suficient de atent ... cel mai grav e ca nu am casco ... dar sper sa nu fie probleme la asigurare maine si sa o fac pe RCA-ul lui

daca ajuta D-zeu cu ocazia asta o sa pun si bara de S , aveti idee cum se procedeaza ,pot vorbi cu cei de la asigurare sa-mi aduca alt cod ? imi e frica si pt grila , caci eu aveam grila de S iar ei daca or sa comande dupa serie de sasiu o sa-mi duc grila normala ..

sunt necajit ... sper sa iasa bine

post-5830-1278533827_thumb.jpg

post-5830-1278533833_thumb.jpg

post-5830-1278533841_thumb.jpg

Modificat de Red
Link către comentariu

Chiar imi pare rau, bine ca esti okay..daca le schimbi pune elemente de S:)

Modificat de IONUTBLV
Link către comentariu

mda si mie .. asta vreau .. dar daca o fac pe asigurare nu stiu cum .. sa rezolv cu bizonii aia care-ti comanda piesele dupa seeria de sasiu ..

la omniasig are tipul asigurare .. ce stiti despre omniasig ?

Link către comentariu

Lasa, bine ca nu o fost mai rau si nu ai patit nimic. si bine macar ca nu au sarit airbag-urile. Restul se face.

Si ca si haz de necaz (ca la telefon..)... bine ca oglinzile is OK...(prietenii stiu de ce).

La asigurari exista varianta sa-ti cauti tu piese (nu stiu daca e valabil si la Omniasig) si ori mergi la ei cu 3 oferte ori agreati ca mergi la un service care poate sa si comande piese singur (cu care au ei contract) si acolo vorbesti cu nenea sa iti comande ce vrei tu! eu asa am facut la M'Art. (nenea care mi-o sticat bara sapte avea RCA la BCR).

Vorbim maine.

Link către comentariu

"unge-i" pe aia la asigurare,pe constatator,pe seful de service...etc

si o sa iasa treaba bine :(

Link către comentariu

"unge-i" pe aia la asigurare,

mda pai singura solutie asta e ...cred?

Link către comentariu
mda si mie .. asta vreau .. dar daca o fac pe asigurare nu stiu cum .. sa rezolv cu bizonii aia care-ti comanda piesele dupa seeria de sasiu ..

la omniasig are tipul asigurare .. ce stiti despre omniasig ?

is super ok,poti sa iti comanzi ce piese vrei tu si vei platii diferenta la cine comanzi daca is mai scumpe, ei iti vor deconta cele de pe seria de sasiu. simplu.

"unge-i" pe aia la asigurare,pe constatator,pe seful de service...etc

si o sa iasa treaba bine :(

nu trebuie uns nimic, ei nu au nici o treaba cu ce iti comanzi tu, ei iti deconteaza piesele ce le-ai avut din fabrica si in rest nu le pasa.

Link către comentariu

eu mi am schimbat bara si farurile pe asigurare rca tot la omniasig...dar asta am rezolvat o in service,ei au comandat,au montat si cam atat...nu a mai fost nevoie nici de semnatura de la asigurari la iesirea din service...

vezi ce service uri agreeaza compania de asigurari,mergi la fiecare daca e cazu si intreaba i daca ti pot face treaba asta,la mine asa a mers

numai bine!

Link către comentariu

Mie mi se pare absurde propunerile. In loc sa dai diferenta de S sau alte minunatii, mai bine ai face casco la ea, ca nu se stie niciodata. Nu e genul de masina cu care sa mergi fara..

Link către comentariu

BV paul_e88 ^_^

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

mda.. nu ar strica nici casco ... numai ca astia te cam jegmanesc si nici nu sunt ok .. nici unii .. si parca te doare sufletu sa dai vreo 6-7-8 mil pe luna si sa nu fi sigur ca daca ai probleme se rezolva !

crede-ma ca stiu ce vorbesc !

Link către comentariu

Doamne fereste de o dauna ceva mai serioasa si atunci o sa-ti scoti banii de pe polita. Eu platesc casco la masina mea de 7 ani de zile si fara incidente majore in afara de bari julite etc. Vara trecuta am vopsit-o, schimbat scut etc si devizul era de arpox 60 mil (e adevarat toata treaba facuta in reprezentanta cu preturile aferente practicate de ei= uriase). Si asta la o masina din 2001. Doamne fereste de mai rau. La tine numai bara fata daca o schimbi deja ai dauna de peste 20 mil daca nu ma insel. Farul xenon mai e si ala tot pe acolo, sau 15 tot cred ca este. Deci parerea mea este sa iti faci casco

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Stiu ca exista posibiltiatea ca problema sa nu se rezolve pe casco, chiar acum sunt intr-o incurcatura cu asiguratorul pt ca nu ar vrea sa plateasca, si sunt verificat.(exact aceiasi dauna ca tine) Cu toate astea, tot e mai recomandat sa iti faci. Ce ai tu acolo e dauna de ~3000E minim la prima vedere, mai bine sa fii verificat de ei, dar sa stii ca nu ai facut "manarie" si ca poti sa ti-o faci, decat sa scoti tu banii aia din buzunar. Daca nu era vina omului cu mazda, era destul de nasol..

Oricum, sper sa ti-o rezolvi..

Modificat de paul_e88
Link către comentariu
Doamne fereste de o dauna ceva mai serioasa si atunci o sa-ti scoti banii de pe polita. Eu platesc casco la masina mea de 7 ani de zile si fara incidente majore in afara de bari julite etc. Vara trecuta am vopsit-o, schimbat scut etc si devizul era de arpox 60 mil (e adevarat toata treaba facuta in reprezentanta cu preturile aferente practicate de ei= uriase). Si asta la o masina din 2001. Doamne fereste de mai rau. La tine numai bara fata daca o schimbi deja ai dauna de peste 20 mil daca nu ma insel. Farul xenon mai e si ala tot pe acolo, sau 15 tot cred ca este. Deci parerea mea este sa iti faci casco

Aveai permis acum 7 ani?

Modificat de kvaleroo
Link către comentariu

:) Masina a fost a tataului meu din 2000. Eu am carnet de 4 ani, deci nu aveam pe vremea aceea

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

@paul_88 , de ce sa nu plateasca asiguratorul (exact pt chesita asta am zis ca nu imi fac casco ) sunt circumstante atenuante ?

la mine omul era parcat cu spatele la calea de acces in parcare , vizibilitatea obturata de o duba , a dat brusc in spate exact in momentul in care eu treceam pe acolo vrand sa intru in parcare , nu am franat deloc l-am luat in plin .. de aia e asa urata masina ...spun ca s-ar putea sa am probleme la asigurari caci e lovita masina lui din spate

si am auzit povesti din astea ca iti zic ca nu acolo s-a petrecut accidentu si din astea !

la 12 merg la asigurator

Link către comentariu

De obicei din cate stiu, cand ai lovita masina in fata, vina e a ta..general vorbind. S-ar putea sa ai surprize la asigurator, asteptam sa ne zici ce ai rezolvat totusi..

Despre asigurator si casco, ai PM.

Link către comentariu

Daca a fost in parcarea unui centru comercial s-ar putea sa nu despagubeasca nimic...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!