Jump to content

Audi A6 2005 - sobolanul meu


Red

Postare recomandată

da , de la ei am facut comanda .. dar deocamdata de 24 de ore nu mi-au dat nici un semn ,nici mail nici nimic !

mai astept ... pretul e ff bun .. in plus am ales sa comand de la ei din cauza ca nu am part numberul de la piesa ... :icon_thumright: si la dealeri locali

imi tot cer seria de sasiu de la masina .. caci altfel nu se descurca .. innebunesc , sunt o gramada de chestii care as vrea sa le comand si nu am partnumber exact

in ETKA gasesc dar gsesc cu cate 10 -15 variante pt aceasi piesa .. imi trebuie si poza :biggrin:

nu stiu ce sa zic cu americanii de la TMtuning .. daca nu dau semn nici azi nici maine.. ma gandesc ca nu livreaza , desi la ei pe site poti sa alegi ,Europe-> Romania

Link către comentariu

americani mi-au rapsuns , le-am si facut plata si coletul cu nuca si marsonul de la schimbator trebuie sa ajunga curand ,

in weekend am facut revizia masinii si am reparat scaunul soferului , m-am bucurat foarte tare caci pielea incepe sa-si revina

am profitat un pic de weekendul "mai prelungit" si mi-am pus ambilight in plafoniera ( totusi cred ca am pus prea mici rezistentelel la leduri si sunt prea puternice ),pentru cei interesati

probabil ca o sa fac un topic nou pt aceasta miscare !

niste poze ..cam ne clare dar ..asta-i gadgedtul care-l am in dotare :lol:

post-5830-1267356225_thumb.jpg

post-5830-1267356236_thumb.jpg

post-5830-1267356244_thumb.jpg

post-5830-1267356334_thumb.jpg

post-5830-1267356394_thumb.jpg

Modificat de Red
Link către comentariu

NU te astamperi ma, numa de "prostii" te tii. Bravo Mircea ! Cred ca masian e ft bucuroasa ca o cazut pe mana unui ... vwforumist :icon_thumright:

Link către comentariu

revin la problema cu jantele :)

cel care trebuia sa -mi trimita jantele pe 17 ,cele spitate si cu capac nu a mai dat nici o veste nimic ..

am gasit azi alt set nou nout in cutie , OEM ( cel putin asa zice omu , eu sunt un pic sceptic dar ma duc deseara sa le vad ) ,acest model la 460 de euro

ce spune-ti ?

post-5830-1267537362_thumb.jpg

post-5830-1267537580_thumb.jpg

post-5830-1267537589_thumb.jpg

Modificat de Red
Link către comentariu

Arata bine, si pretul este ok...o sa dea bine pe masina parerea mea :)

Off-topic: Nu cumva ai trecut prin Timisoara acuma cateva zile ? Cred ca te-am vazut pe C. Aradului in masina cu cativa prieteni.

Link către comentariu

multumesc ,abia astept sa merg sa le vad , tot ce e posibil..ma invart zilnic prin tm !

Link către comentariu

aseara tarziu am batut palma pt jante , azi merg sa le ridic , sper sa vina vremea buna cat mai de curand posibil !

am negociat 10 euro :(:) , jantele sunt noi noute cu TUV si in ambalajul original , au stanta si part number pe ele , nu am stat nici o secunda pe ganduri :)

post-5830-1267603989_thumb.jpg

post-5830-1267603997_thumb.jpg

Modificat de Red
Link către comentariu

Pana la urma ai facut alegerea cea mai buna :). Chiar imi plac cum dau chiar si asa suspendate :). Sa le rulezi sanatos si fara probleme

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Frumoase jantele,dar din cate am observat sunt 90% la fel ca si cele vechi,difera numai marimea :)) si capacul.Ma insel cumva?

Link către comentariu

RED ... ai o masina foarte interesanta ! Chiar imi place, mai ales culoarea. Mult succes si km nelimitati cu ea pana va fi vremea sa o vinzi sau dai in familie ! :))

Link către comentariu

da sunt foarte asemantoare cu cele pe care le am acum !

dar asta e , mi-au placut si nu am mai stat pe ganduri ! tot am cautat cu multe spite dar nu am gasit oem si cum s-a ivit ocazia asta nu am stat pe ganduri , acum caut cauciucuri si prezoane antifurt :D si valve ingropate ..

sper ca in 2 saptamani sa fie sus pe masina !

L.E. am facut nite poze in parcare , nu prea sunt cine stie ce .. cel mai relevand o sa fie dupa ce pun si cauciucuri si le pun pe masina

post-5830-1267627174_thumb.jpg

post-5830-1267627179_thumb.jpg

Modificat de Red
Link către comentariu

sambata viitoare am programare sa le montez !

azi mi-au ajuns cauciucurile , initial am vrut sa iau dunlop dar intr-o anumita conjunctura am ajuns sa iau Fulda Excelero 225/50 17 94 Y ,imi plac fff mutl , au si protectie pt jante

cu ocazia asta am si cantarit jantele si amvelopelele 11,4 kg janta si 10.2 amvelopa ..e cam multicel duap parerea mea dar sunt Stok..vedem cum o sa se comporte masina cu ele !

mai valvele ingropate sa ajunga si sambata sa fie vreme buna pt foto sesion ,

am curatat azi masina de buburuzele de bitum noroc cu sprayul minune de la Sonax ( nu e reclama ! ) care isi face treaba fff bine !

Modificat de Red
Link către comentariu

gata , am rezolvat , am pus jantele azi dimineata sus !

masina arata .. elegant ! desi eu imi doream oarecum un aer mai sportiv .. dar una peste alta imi plac , cel mai mult ma bucur ca s-a schimbat complect tinuta de drum !

si spun complect din cauza ca inainte aveam roti subdimensionate 205/55/16 ...s-a schimbat in bine .. mai moale parca suspensia , nu simt gropile si denivelarile dar in acelasi timp si mai stabila in curbe

greutate in volan sau servo nu se simte deloc sau masina grea .. nici vorba .. doar la demaraj am simtit ca e mai greoi un pic .. dar asta e normal datorita diametrului rotii ! la consum .. inca nu am apucat sa-mi fac o idee am parcurs doar 60 de km cu rotile noi !

sunt fericit ca nu mai rupe aderenta asa de usor .. ci trage ca nebunu ;)

iaca si niste poze ;) .. urmeaza folie 17 % opacitate ,nuca de la schimbator si leduri albe ..

post-5830-1268390599_thumb.jpg

post-5830-1268390604_thumb.jpg

post-5830-1268390610_thumb.jpg

post-5830-1268390618_thumb.jpg

post-5830-1268390599_thumb.jpg

post-5830-1268390604_thumb.jpg

post-5830-1268390610_thumb.jpg

post-5830-1268390618_thumb.jpg

Modificat de Red
Link către comentariu

minunata masina sa o stapanesti sanatos..sa nu-ti para rau asa tare dupa passat ca n-are dc ;)

sper ca urmatoarea mea masina sa fie ca a ta ;)

bafta all

Link către comentariu
masina arata .. elegant ! desi eu imi doream oarecum un aer mai sportiv ..

bai nea, masina arata cum e ea... daca iti doreai sportiva trebuia sa iei una ce se apreteaza la asa ceva

Link către comentariu

mi-se pare totusi un pic cam "cocostarg"..sau poate din cauza ca pana acum am avut roti prea mici !

daca o sa persiste senzatia asta .. cred ca am sa umblu un pic la suspensie .. sa o las mai jos vreo 1-2 cm !

Link către comentariu

Parca e alta masina..arata foarte bine..nu cred ca ar fi o idee foarte buna sa ii schimbi suspensia la ce drumuri avem,oricum in partea din fata nu are garda asa mare ca sa iti permita dupa o ce lasi 2cm sa stai fara emotii..

Link către comentariu

Arata foarte bine si inainte masina, dar acum e si mai bine :) cu placere

Link către comentariu

am reusit sa-i schimb si becurile de la interior cu leduri super flux in weekend sper sa reusesc sa-i pun si in usi si la pedalier plus astept sa vina cele pt exterior fara eroare pe bornetz ! mai jos sunt 2 poze relevante , intr-una se vede si ambilightul rosu din plafoniera ..

acum cel mai grav e alt lucru .. si majoritatea o sa-mi spuneti ca sunt un TAMPIT ... ca ..

scot rotile noi la vanzare , cele pe 17" de 2-3 zile nu mai sunt bucuros cand conduc masina .. mi-se pare greoaie , consumul a crescut seminifcativ 2-2,5l la suta ( daca nu as face naveta nu ar conta ) masina nu are demaraj ..doar daca o duc in turatii mari 4000 - > in sus.. asa ca am decis

le vand sau le schimb .. dupa caz .. cu altele pe 17 mai usoare sau am sa pun pe 16 " pe vara am si mai iau un set de 16" pt iarna ! acum imi trebuie rapid un set de cauciucuri de vara pe 16" cele de iarna care le-am dejantat au fost praf si pulbere !

intre 225/55/16 ( 17kg ) si 225/50/17 (22 kg ) e diferenta mare si se simte la drum ... si asta discutam in cazul in care ambele perechi de jante sunt OEM

post-5830-1268725257_thumb.jpg

post-5830-1268725264_thumb.jpg

post-5830-1268725257_thumb.jpg

post-5830-1268725264_thumb.jpg

Modificat de Red
Link către comentariu
andrei lucian

sal am sa pun si eu o poza cu un a6 care are niste jante dementiale, imi plac la nebunie nush sigur ce marca sunt probabil audi, de asemenea culoarea masinii vine mult mai bine pe acest a6, este a6-le perfect ptr mine

post-62640-1268737158_thumb.jpg

post-62640-1268737158_thumb.jpg

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!