Jump to content

Audi A6 2005 - sobolanul meu


Red

Postare recomandată

Foarte frumoasa masina. Pentru jante clar cele din poza 5, dupa parerea mea, ar fi cele mai potrivite. Cand voi face trecerea pe care a facut-o tu, undeva anul viitor, nr.5 voi alege, daca nu o gasesc deja echipata cu ele. Numai bine cu noua achizitie

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu

uf .. o sa fie greu ... pana una alta .. am facut programare la mecanic pt schimbul de ulei si revizie si sa rezolv problema de la scaunul soferului

( acea cu arcul sau eu stiu ce o fi acolo )

am cativa prieteni care ma indrum spre un set de jante cu negru .. parca nu as vrea imi doresc sa am o limuzina nu o masina super sport !

Link către comentariu

in locul tau mi-as lua OEM nu replica .Sunt si jante OEM frumoase.

Uite doua modele pe 17` de pe audi a6.Eu zic ca modelul ala cu capac pe prezoane e chiar frumos si ii sta bine.

post-40190-1265979756_thumb.jpg

post-40190-1265979768_thumb.jpg

post-40190-1265979776_thumb.jpg

Link către comentariu

dar oare la ce pret ma duc cele OEM ?

ce diferente sa fie intre OEM si replica ? de greutate ? sau ?

avand in vedere ca fac naveta zilnic si circul si noaptea ma bate gandu sa imi pun oglinda retrovizoare electrocromata... sa va ce implica asta din punct de vedere tehnic !

Link către comentariu

Te ajuta mult oglinda heliomata, nu regret nici o clipa ca am pus-o la golf! O sa caut un link, ca vazusem ca isi inlocuise cineva oglinda normala de la un Passat B6 cu una heliomata, si atasez linkul aici daca il mai gasesc! :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

cele din poza 4 sunt superbe.dc le ai lua si pe culoarea de gri inchis (titanium)s ar integra perfect cu masina.

legat de dimensiuni,eu am trecut de la 15 la 17 pe dimendiunea de 225 si nu a fost o diferenta prea sesizabila ..sincer vorbesc.e loc chiar si de 18 insa decat sa stai cu frica de spart sau galme in cauciuc,mai bine mergi pe 17 si iti dispare si stresul cand ai sa dai de gropi in orizont.

Link către comentariu

multumesc mutl de aprecieri si sfaturi !

tot mai mult ma gandesc sa aleg varianta 4 ..chiar daca e mai "comuna " sau varianta 2.. inca mai dezbat problema in familie :icon_thumright:

acum sa va relatez 2 intamplari de azi .. veneam de la birou inspre casa ,aveam viteza mare ,drumul drept vizibilitae maxima si la intrare in Arad dinspre TM mi-a iest in fata pe contrasesn un bavarez fara sa se asigure .. am piscat instinctiv pedala de frana si masina aproape ca a intepenit .. bine inteles ca apoi am avut iarasi un zambet tamp ..

bucurandu-ma de performante .. inca nu folosisem frana asa de brutal !

a doua intampalre .. care implica tot un bavarez ..de aceasta data dopat ( M cred ca era ,avea evacuari duble pe sapte central , seria 3 coupe )

mergan noi asa in parale pe o sosea in linie dreapta cu 2 benzi .. copilul din mine ce a zis sa-l atat pe om .. degeaba ... am schimbat 3-> 2-> 3 ->4 m-a facut ..nu chiar

fara drept de apel dar m-a facut :vaidecapulmeu::)

oricum drumurile de la birou acasa si de acasa la birou deocamdata sunt din categoria "entertaiment " :):)

Link către comentariu

Daca tot se voteaza, eu as merge neaparat pe OEM. Pana la urma si jantele actuale arata bine, pacat ca sunt de 16.

Link către comentariu

Difera si calitatea si greutatea intre OEM si Replica. Eu am laut niste gropi aparute din senin, de am crezut ca am uitat janta acolo, si nu au nici acum probleme. AM vazut in schimb replici, care efectiv s-au crapat in 2 cand au lovit unele gropi..

Link către comentariu

sincer si mie mi-ar placea sa gasesc jante ok OEM dar destul de greu .. cred .. actualele pe 16 sunt ok .. doar ca au mici zgarieturi si una e ciobita un pic pe margine ..

am mai gasit un model de jante care imi plac ff mult, abia le-am gasit o poza, le avzusem pe un 2.7 bi turbo din 2003 mai demult si arata demential

post-5830-1266039300_thumb.png

post-5830-1266039300_thumb.png

Modificat de Red
Link către comentariu

Superbe dar ... revin: 18" dau cel mai bine. Mai bine astepti daca nu poti suporta cheltuiala acum si faci o treaba calumea si de care sa nu te saturi...

Link către comentariu

Sper sa le gasesc pe cele de ultima data !

Cantona se numesc ! ..nu se pune problema de cheluiala sau nu ...ma gandesc pur si simplu la comfort si la suspensia masinii ,

am discutat in weekend cu un prieten care are 3.0 si el a dat jos jantele pe 18 si a trecut la ..atentie !!! 16 .. caci nu mai suporta cum ii troncanea masina ;)

acuma chiar 16 pt vara nu vreau .. vreau 17 " :)

pana una alta o sa ma mai schimb si switchul de la lumini cu unul de A5 ( are comutatorul cu aluminiu ) si switcul de la oglinsi

o sa -i mai pun ambi light in plafoniera ( nu avea ) si oglinda retrovizaore heliomata :)

Link către comentariu

am gaist o pereche de jante pe 17 " oem in stare perfecta fara nici o zgarietura (nu sunt cele din poza , poza e doar de exemplu ).. dar nu prea imi place modelul ..

am cautat destul de mutl pe net si nu am gasit un A6 2005 incaltat cu jantele astea sa-mi fac o idee ..

voi ce zice-ti ?

post-5830-1266523081_thumb.jpg

Modificat de Red
Link către comentariu

Daca iti convin ca pret...ia-le :offtopic: Sunt fff frumoase. Daca spui ca nu au nici macar zgarituri cu atat mai bine

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!