Jump to content

Audi A6 2005 - sobolanul meu


Red

Postare recomandată

Si eu am observat diferenta de culoare intre bara si restul masinii. Daca ai spus ca ai verificat-o peste tot in toate modurile, poate nu e vorba sa fi folst lovita... si o simpla zgarietura care a necesitat revopsirea barii poate fi luata in calcul. Sa o rulezi sanatos :icon_thumright:

Link către comentariu

da asa e , exista o diferenta de nuanta in anumite unghiuri si in anumite intensitati de lumina ! chiar si pe bara spate !

interesant e ca din istoricul de la porsche nu apare decat aripa fata dreapta "retusata " cu polish ! si schimbat far dreapta

dar m-am uitat ff atent si pe chedere si pe radiatoare sa nu fie indoite ..etc .. si nici o urma .. tot ce e posibil sa f fost revopsite ( si eu l-a passat le-am revoppsit de 2 ori

din cauza pietrilor de la drum si aveam o mica diferenta de nuanta )

sincer sa fiu de cand am observat treaba cu diferenta de nuanta la bara , am inceput sa ma uit dupa fiecare A6 C6care-l vad pe drum .. si am observat problema asta

la 90 % din cele de culoare deschisa - semideschisa !

oricum saptamana viitoare masina are deja programare la tinchigerie ! ma apasa aceasta problema si sper sa o rezolv cumva

in plus de asta ma apasa faptu ca nu pot sa scap de conodensul din stopuri ! plus ca nu stiu cum sa schimb becurile din stopuri :P

mai tarziu am sa pun poze cu noile comenzi pe volan care le-am montat ieri dimineata !

Link către comentariu

sa ai parte numai de placeri cu ia siii multi kkkm frate.

DAR eu am o parere despre asigurarile aste OBLIGATORII , si anume ca nu mi se pare corect sa platesti 800ron ptr o masina ca a ta, iar ptr un motor de sa zicem 1,6 400ron

MORALA - fiind obligatorie ptr vezi doamne eliminarea litigiilor in instanta ptr plata pagubei de catre cei care sunt de vina , si ptr recuperarea pagubei suferite.

PAI DACA -TI LOVESTE UN AUDI CA ACESTA cu o dacie normal primesti asigurarea platita ptr o dacie cam 300 lei si cu aia 300 lei asigurarea despagubeste poate de 15 mii de euro,, iar tu cu AUDI care platesti asigurarea 800 ron daca lovesti o dacie asigurarea plateste paguba la o dacie care nu ar depasi 2-3 mii de euro .

AR TREBUI SA PLATEASCA CEL CU DACIA ASIGURAREA AIA DE 800 RON. :P

PENTRU ELIMINAREA CONDENSULUI DIN STOPURI SAU FARURI eu fac asa:

scot becul din far sau stop si merg cu masina cu ele scoase pana se usuca condensul si apoi bag becurile frumusel la loc.

Link către comentariu

eu sunt de ACORD .. de cand noile asigurari ?:)

niste poze noi cu comenzile pe volan si cu interior exterior !

post-5830-1265555643_thumb.jpg

post-5830-1265555703_thumb.jpg

post-5830-1265555719_thumb.jpg

post-5830-1265555730_thumb.jpg

post-5830-1265555741_thumb.jpg

Link către comentariu

DEMENTIALA :)

Sper ca in maxim 3 ani sa am si eu un exemplar ca al tau in curte, dar cu motorul 3.0 TDI quattro :wub:

Multi km fara probleme iti doresc si asteptam si alte poze cu urmatoarele modificari/upgrade-uri :icon_thumright:

Link către comentariu

Felicitari pentru noua masina,arata superb :) Cum ti se pare diferenta de la Passat la A6 ? :D

Link către comentariu

Eu am observat treaba cu cauciucurile :biggrin: dimensiunea cauciucurilor pe jantele care le ai ar trebui sa fie 225/55.

Am si eu un prieten care si-a luat recent un a6 ca al tau..acelasi motor..numai ca e putin mai dotat..

@But Fns:imi permit sa iti raspund eu la jumate din intrebarea de pe pagina anterioara..Butonul mare deschide torpedoul pt ca magazia de cd-uri e acolo.Asta daca imi aduc eu bine aminte :D

@Red:Imi poti spune cat au costat comenzile de pe volan?

Multumesc.

Link către comentariu

multumesc de aprecieri ..

diferenta de la passat la audi .. e .. destul de mare .. masina e mai silentioasa , finisajele mai bune per ansamblu ( desi parca la passat butoanele din masina erau mai ok)

motoarele nu se prea pot compara fiind vorba de un 4 cilindri vs v6 cilindri .. plus diferenta de cilindree ..

aspect exterior .. incomparabil ! comfort la drum pe o scara de la 1-10 .. as zice 10 :icon_thumright: la passat era undeva la 8,5

astea acum sunt parerile mele ...

fulg am :)

butoanele din dreapta mmi-ului .. cel de sus stinge displayul central ( ma gandesc ca e pt drum lung si sa nu te deranjeze noapte la ochi , eu nu l-am stins nici o data :D )

cel de jos la fel cum s-a mai spus dechide torpedoul (aici pot sa bag de vina sa sa spun ca mi-ar fi placut sa fie torpedoul pe central !! ) el se poate deschide si cu si fara cheie in contact din acel buton !

comenzile pe volan nu m-au costat nimic , le-am primit de la un coleg de forum ! ma rog niste beri acolo la intalnirile saptamanale ;)

ii multumesc pe aceasta cale !

de montat .. am montat doar carcasele de la ele caci restul circuiteleor erau pt alta versiune si nu se potriveau plus ca trebuiau adaptate asa ca am ales sa schimb doar carcasa .. a durat 35 de min cu ajutorul lupatorului rosu :):) , a si nu am deconectat airbagul .. decat l-am scos din suruburi !

cauciucrile .. o sa le schimb cat de curand .. e aiurea .. se simt si denivelarile din sosea mult mai tare si rupe aderenta ff rapid !

o sa-i pun 225/50/17 pt vara pe jante noi si 225 /55/16 pt iarna pe jantele actuale

Modificat de Red
Link către comentariu

i-am pus azi in sfarsit numerele noi fara suport de numar :)

in weekend urmeaza leduri pe ambi light , saptamana viitoare volan cu piele perforata si sper shimbatroul nou :)

jante luna viitoare

post-5830-1265902970_thumb.jpg

Link către comentariu

arata bine cu numarul lipit cu banda...sa pui si pe fata :) glumesc desigur..

La ce jante te-ai hotarat?sper sa fie ceva OEM.

Link către comentariu

in fata am suport special integrat in bara

jante ... hmm daca as gasi OEM la pret bun da .. daca nu replica la OEM

am vreo 5 modele din care sa aleg ! pun si aici .. sper sa nu creada moderatori ca e reclama ascunsa . dar asa am gasit pozele ..daca e ceva pot fi sterse

astept pareri :)

post-5830-1265920154_thumb.jpg

post-5830-1265920161_thumb.jpg

post-5830-1265920169_thumb.jpg

post-5830-1265920173_thumb.jpg

post-5830-1265920179_thumb.jpg

Link către comentariu

Pozele 4-5 si eu...dar 18. La o masina de dimensiunile astea 17 sunt mici dupa parerea mea... iar motivul 18" e prea mare pt Romania nu mi se pare o scuza :icon_thumright:

Link către comentariu

mda .. initial au fost doar 4 si 5 .. dar pe rand au mai aparut si restu .. din sa raman la 4 5 si 1 !!

cat despre 18 " ..nu stiu ce sa spun ... am acum pe 16 si ma scutura .. drept e ca au 205 in loc de 225 gumele dar .. nah ..

@rifflections pozele puse de tine sunt de la un A6 cu 18 " ? asa pare ..

Link către comentariu

Tot modelul din poza 4 as alege si eu... si poate chiar varianta gri titanium sau cum se numeste, dar pt asta trebuie sa vezi live ambele tipuri de culoare ca sa alegi.

Link către comentariu
Pozele 4-5 si eu...dar 18. La o masina de dimensiunile astea 17 sunt mici dupa parerea mea... iar motivul 18" e prea mare pt Romania nu mi se pare o scuza :D

Nu sunt bani de asfaltari, asta da scuza buna!

Link către comentariu

gti titanium ..arata asa inspre nichel ?

l.e. ochii de pisica din lateralul usii ( cand se deschide ) cei rosii .. ar trebuii sa fie luminati sau doar sunt reflectorizanti ?

Modificat de Red
Link către comentariu

Daca as fi in locul tau as alege varianta 2.Varianta 4 adica replica celor de pe RS4 mi se par banale,majoritatea audiurilor au modelul asta (cum sunt si cele de M6 pt. bmw,cele de gti pt G5) si ar da bine ceva diferit. Bafta!

P.S Din punctul meu de vedere 17" e compromisul perfect intre aspect si comfort pe mizeriile de drumuri din Romania.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!