Jump to content

Audi A6 2005 - sobolanul meu


Red

Postare recomandată

Nervii tari, multa creativitate, multa insistenta, sper sa se rezolve !

Link către comentariu

inca astept raspunsul oficial , daca nu e favorabil atunci o sa atac in valuri cu toate metodele !

sper sa nu fie nevoie de media si de tot felul de comisii , am auzit si eu de CSA , chiar am fost indrumat intr-acolo , eu sper ca totul sa se solutioneze cu bine

Multumesc pt sustinere !

Link către comentariu

In cazuri legate de asigurari, Protectia Consumatorului nu are competente, ci doar CSA. Trebuie contactati cei de la CSA.

Link către comentariu

Foarte nasol ceea ce ti se intampla.Sa-ti povestesc ce a patit colegul meu de birou iar concluziile le vei trage tu.Asta iarna pe 2 ianuarie la munte un bou cu o coaja de Dacie intra in el intr-o curba(a luat virajul prea larg).Fiind dupa revelion merg la politie fac constatarea, colegul meu isi aduce masina(un X5)in Bucuresti o baga in service la reparat face dosarul cu tot ce trebuie, trece 1 luna masina este gata, dar asiguratorul(EUROINS), nu-i da acceptul de plata pe toata suma(cam 30.000 RON).

Si de aici a inceput show-ul, dupa 1 luna de zile ziceau ca sa vada Dacia cum a fost lovita ca sa trimita pe unul de la ei sa faca poze...bla, bla.Gasim noi pe un cunoscut de la politia Brasov se duce omul a 2-a zi face pozele la Dacie care fusese reparata intre timp in regie proprie.

A, nu domne ca nu se cunoaste foarte bine, ca de unde sa stie ei cum a fost lovita...numai tampenii si justificari puerile.

Acum vroiau o declaratie de la cel cu Dacia ca si-a reparat masina care a fost lovita nu stiu cum, in fine, circ pe plaja.

Dupa multe tergiversari si amenintari ajungem la directorul cel mare care intelege situatia si in fine da acceptul de plata.

Agentul care s-a ocupat de dosar aspus ca daca dupa accident colegul meu ar fi facut poze din toate unghiurile cu cele doua masini nu ar fi fost nici o problema...deci, aviz pentru toti care patesc beleaua...puneti mana pe telefon si faceti 200 de poze din toate partile luati si declaratii verbale tot cu telefonul sau camera, caci nu se stie, poti fi scutit de o multime de neplaceri ulterioare.

Povestea a fost pe scurt, dar eu iti inteleg frustrarea si iti doresc multa bafta si sa contiunui jurnalul cu prezentarea masinii.

Link către comentariu

nasol si cu prietenul tau .. se pare ca astia fac nazuri la masini scumpe ...

imi e frica sa nu vina acum sa-mi spuna, pe camere nu se vede nu stiu ce , cioburi n u am gasit , nu acolo a fost accidentul .. ma enerveaza ca nu iau in considerare martorul , nu inteleg de ce !

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Dac ii vei da judecata il vor lua in considerare, dar sper sa nu se ajunga acolo si sa se rezolve cat mai repede ca-i pacat de frumusetea de sobolan

Link către comentariu

Aloha!

Omniasig??? Si eu am avut probleme cu ei, dar pe CASCO. Am avut accident cu Passatul...dauna totala...pe 1 septembrie dupa 2 saptamani imi spun ca nu au devizul de la service, pe care eu l-am depus personal si aveam nr de inregistrare. Dupa alte 2 saptamaniimi baga dosarul la accidente suspecte (se apropiau cele 30 de zile din contract si trebuiau sa-si justifice intarzierea). A urmat o luna de masuratori, poze la locul accidentului (dupa o luna jumatate au mai gasit si emblema de pe grila masinii, ulei pe jos si alte multe ramasite pt ca era una din multele zone necuratate din Bucuresti). A treia luna m-au tot plimbat pe la detectorul de minciuni, unde examinatorul ala mai avea putin si cadea in genunchi sa nu dau testul poligraf. L-am trecut si poligraful si abia de Craciun mi-au virat banii in cont, dar nu inainte de a negocia la singe pentru epava pe care am cumparat-o tot eu cu 2200euro ca sa nu mai prelungesc chinul asta.

Nu stiu cat te consoleaza patania mea, dar as vrea sa-ti dau un sfat: NU TE LASA PACALIT!!!!! Nu-i lasa sa scape fara sa plateasca ca doar de aia ne iau banii pe RCA.

Incearca sa rezolvi fara proces ca daca vei ajunge acolo..... 1-2 ani mai astepti in plus.

Multa bafta! Sa faci masinuta cel putin la fel cum era inainte, ca taaaare frumoasa era... :)) . Am visat si eu la una dar a castigat Multivanul. Deh, familie mare....

Link către comentariu

numai povesti ciudate aud , mi-se face pielea gaina , in strainatate daca se intampla asa probabil compania de asigurari avea mari dificultati sa-si mai continue activitatea

dar nah ce sa fac suntem in romania..parca si acuma il aud pe domnul director " in vremuri de recesiune , e o paguba mare , e normal sa verificam la sange .." pfiu ... sa fiu eu ..

nu ma deranjaza ca cerceteaza , dar sunt absurzi .. si ma supara ca nu m-a tine cineva la curent in mod oficial , toate informatiile care le am sunt neoficiale !

Link către comentariu

Daca o sa le treaca cumva prin minte astora de la Omniasig sa te ia la "purecat" in legatura cu viteza avuta, arata-i testul asta care e facut la 40mph/64kmph:

Dupa cum se vede masina e distrusa mult mai rau, de unde rezulta ca viteza combinata a celor doua vehicule a fost sub 64km/h.

Link către comentariu

hmm omniasig ? cei mai mari gunoieri !! de 5 luni astept sa-mi intre in cont 5000 lei . ma tot duce cu vrajeala,ba ca e dosarul la secretariat ,ba ca nu e directorul sa semneze ba ca ... de 10 ori ma duc la ei si tot alte motive baga zici ca le au scrise pe foaie . culmea nu gresesc niciodata. cei mai mari excroci ! succes in continuare cu masina si voi urmari acest post cu interes !!

Link către comentariu

dupa N telefoane si o groaza de nervi se pare ca sunt semnale bune .. seful anti-frauda pe zona de vest vine maine la TM pt acest caz, neoficial omul le-a spus ca sunt niste idioti .. si ca trebuiau sa plateasca de mult sau ma rog sa-si dea acceptu de plata .. acuma sper ca informatiile care le am sa fie adevarate ..

referitor la viteza , daca viteza de impact a masinii era mai mare de 28 de km/h airbagurile sareau !

m-a sunat si directoru de service sa-mi spuna sa stau linistit ca cel tarziu vineri-luni primeste acceptul de plata..

Doamne ajuta ! si multumesc de incurajari , as face o petitie speciala pt OMNIASIG .. cred ca o sa le fac topic la " cutia neagra "..:D

Modificat de Red
Link către comentariu

Nu trebuie sa faci petitie speciala doar pentru omniasig ci pentru toti, ca nu e mare diferenta intre ei. Toti sunt o apa si un pamant. Merita impuscati.

Bafta.

Link către comentariu

Cei de la Omniasig sunt niste sarlatani.Si eu am avut un accident de genu in Timisoara.Nu a cedat trecerea Timisoreanu si sa bagat in mine.Am mers la politie (omu avea relatii si credea ca ma infunda) si tot el a cazut de fraier si a trebuit sa imi dea asigurarea lui OMNIASIG.Cand am ajuns in Arad si m-am dus la ei la centru a inceput acelasi calvar.Ei au un anumit plafon ,lucreaza doar cu cateva ateliere auto ( SA NU O DUCI LA POLISERVICE) cel mai bine e la OPEL WEST.Daca ai carte service poti sa o duci in reprezentanta la Quark.Ai grija ca o sa iti ofere un tarif orar de maxim 80-90 lei pe ora.

Link către comentariu

imi pare bine ca pana la urma o sa se rezolve normal si pozitiv,dar cred ca ai avut atatea probleme pt ca era rca,daca ar fi fost casco,se rezolva imediat.cel putin cunosc pe cineva care are casco la omniasig,si cand a avut nevoie,s-au miscat incredibil de repede.brgds

Link către comentariu

ma gandesc ca din cauza RCA-ului au fost atatea probleme si din cauza ca era intr-o paracare ..

deocamdata nu pot spune HOP caci nu am trecut podul .. nu am primit inca nici un raspuns oficial , am inca emotii ... mai nasol e ca duminica ar trebuii sa plec in concediu ..

daca nu primesc nici un raspuns .. sau raspuns favorabil nu pot sa plec .. tre sa stau sa ma lupt cu ei :D

masina am dus-o la dacia service Verbita in Arad .. stiu ca nu e cel mai stralucit dar au contract cu ei si acolo imi permit mai multe decat in alta parte !

Modificat de Red
Link către comentariu
masina am dus-o la dacia service Verbita in Arad ...

:vaidecapulmeu: ti-ai facut inventarul? Ti-ai marcat piesele lovite sa fii sigur ca nu le-au reparat? Mergi macar zilnic pe acolo sa vezi ce si cum? Inteleg ca-ti permiti mai multe acolo.... dar cred ca e ceva horor.... nu stii povestile cu ce salarii iau oamenii pe acolo si de unde-s adusi sa lucre? Macar le-ai cerut ceva diplome ca au terminat ceva scoli tehnice la macanici?

Oricine merge pe acolo iese cu nervi si stres... inclusiv eu pe vremuri.... am ramas masca ce "stiu" aia.

iti urez bafta...

Link către comentariu

in primul rand sper sa rezolv sa imi faca masina sa nu platesc eu reparatia si sa ma judec cu ei apoi restul o sa rezolv !o sa merg zilnic iti dai seama

Modificat de Red
Link către comentariu

Eu iti dau un singur sfat : NU PLATI DE LA TINE .Si eu am mai platit de la mine iar banii i-am primit dupa juma de an.Deja cunosteam sediu la omniasig mai ceva ca pe casa mea :P .

Link către comentariu

azi a fost si marele sef anti frauda in parcare sa caute probe video dar din pacate nu le-a putu obtine din cauza ca cei de acolo le-au cerut o hartie de al politie sau judecator ...

apoi s-au pus sa caute cioburi din masina .. la care Directorul realului le-a spus .. ca fac curat de 2 ori pe zi in curte ! lucruri care pe mine ma dezavantajaza ..

la 16 nu a mai suportat si i-am sunat sa le cer socoteala , bine inteles ca siau pasat vina de la unu de al altu

m-au trimis din tm la cienva in arad , am sunat la respectivu .. care era surpriza in concediu , dar de aia avea dosarul meu pe rol.. m-am enervat si am cerut sa voresc cu seful de daune din arad ..

si la ala i-am zis verzi si uscate .. intr-un final mi-a spus ca luni se va face acceptul de plata pt reparatie in proportie de 99,97 %

dar de aia sunt tot nelinistit eu trebuie sa pelc din tara duminica seara .. nu stiu ce sa fac ..

Modificat de Red
Link către comentariu

0,03% ce inseamna? nu iti dau contravaloarea insectelor fixate in vechiul radiator ?!?!?

da-i in judecata pentru taraganarea platii si cere daune pt zilele de concediu pierdute....

Link către comentariu

99,97 ca or sa dea acceptu 0,03 ca nu or sa-l dea din io stiu ce motive..

eu duminica trebuie sa plec in concediu .. am sa ma duc , dar daca se intampla sa fie ceva probleme o sa apara cazu pe la TV :icon_thumright:

tot caut ca bezmeticu part number de la bara de S6 an 2005 dar cu loc pt proiectoare nu cu loc de DRL

Modificat de Red
Link către comentariu

da aia e ! azi am vazut la cineva in tm si arta bine ..

pe bara de s6 cu proiectoare rotunde se pot pune usor drl dar invers nu merge !

Link către comentariu

INCREDIBIL , inca o data , cica se amana acceptu de plata pt ca au cerut REEXPERTIZA !!!

incredibil ! deseara am sa va fac public daca pot ( am promisiunea ca primesc copii dupa prima expertiza , favorabila mie ! ),dar cica Seful de la daune

a spus ca nu accepta acel rezultat si vrea reefectuarea expertizei .. !

sunt in dilema eu duminica trebuie sa plec , adica vreau sa plec .. nu stiu ce as putea face acum , cica doar in 90 de zile pot sa -i atac in instanta !

Link către comentariu

cam asta se intampla cand vrei sa te impotrivesti sistemului asta mizer

nu te vad sa ai castig de cauza prea curand

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!