Jump to content

1.8T Intrebari


Al3X_G4
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Am cautat pe forum dar nu prea am gasit ceea ce cautam.

Legat de acest motor distributia cum este?

Ce ulei Recomandati pentru el?

Si cam ce ar trebui sa stiu despre acest motor: intretinere, exploatare, turbo etc.

:P

Modificat de Al3X_G4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Legat de acest motor distributia cum este?

Ce ulei Recomandati pentru el?

Si cam ce ar trebui sa stiu despre acest motor: intretinere, exploatare, turbo etc.

Scurt si la obiect:

- distributia este pe curea

- ulei care respecta VW505.00, eu folosesc Mobil1 acum

- revizii la timp, fara forja la rece, dupa forja lasa turbina sa se raceasca inainte de a opri motorul, foloseste senzori originali si verifica furtunele pe masura ce masina imbatraneste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca ceva am tot citit prin forum despre asa numitul flush. As vrea cand ii schimb uleiul sa ii fac o "spalare" m-am uitat la busonul de ulei si are ceva de genul slug pe el foarte putin. merita la motorul asta ca sunt x opinii. As vrea sa stiu de la cineva documentat si care a mai facut asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al3X G4 felicitari pt. achizitie si numai momente placute alaturi de ea! Cat despre acest motor poti scrie mai departe pe linkurile date de Bogdan wrc, asaca acest topic se va inchide. Toate cele bune!

Modificat de alteacupra
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!