Jump to content

Mi-a crapat parbrizul


DRIVER07XXX
 Share

Postare recomandată

Salutare ! astazi in drum spre serviciu, am avut neplacuta surpriza sa constat ca mi-a crapat parbrizul :biggrin: Voi ce spuneti, se poate sa fi crapat de la frig, afara sunt -15 grade. Probabil ca in combinatie cu caldura de la dezaburire s-a produs crapatura :P Daca a mai schimbat cineva parbrizul la Lupo sa imi spuna si mie cat a costat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat de crapat este? Daca e o crapatura mica exista centre de reparatie. Daca vrei sa-l schimbi preturile sunt de 300 la 650 lei.

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A crapat de la sofer pana la pasager, in jur de 60cm :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca a crapat de la frig... probabil de la frig s-a intins crapatura...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu cred ca a crapat de la frig. Probabil ai luat o pietricia sau ceva in parbriz zilele trecute, s-a format o fisura in cazul careia, asa cum a spus si colegul mai devreme, frigul a favorizat extinderea crapaturii. Si eu am patit ceva asemanator, am luat o piatra in partea stanga sus a parbrizului, am mai mers cateva ore pana acasa, nu se vedea nimic in neregula cu parbrizul. Cand am vrut sa plec a doua zi dimineata deja crapatura era pana la jumatatea lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti dreptate, aveam mai de mult o mica mica urma in zona de unde a crapat, cel mai probabil de la o pietricica. Am observat cad am spalat-o mai in toamna, ca parca era ciobit.

Modificat de DRIVER07XXX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un parbriz am schimbat eu acum un an si a fost in jur de 500 lei acum e undeva la 400.

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!