Jump to content

ZENEC ZE-NC 2010 vs. RNS510


MacGyver
 Share

ZENEC sau RNS?  

125 voturi

  1. 1. Pe care dintre cele 2 l-ai cumpara?

    • ZENEC ZE-NC 2010
      57
    • RNS510
      68


Postare recomandată

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MacGyver

    34

  • vali_devill

    17

  • B_U_T

    6

  • dark_master

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc pentru lamuriri tuturor.

Modelul pe care l-a luat MacGyver e trecut la ei pe site pentru Passat nu Octavia, de aceea am fost confuzat. Ma mai documentez despre aparate si revin cu intrebari pe zona dedicata (am descoperit-o intre timp) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Revin si eu cu o parere.

PE masina am un rns510 , revizia C, adica ultimul model.

Faptul ca pe el nu se poate pune igo. ca ptr bluetooth iti trebuie kit special care costa o gramada de bani, ca nu merg divx-urile si inca citeva chestii m-au facut sa accept o eventuala trecere de la rns la zenec.

Am gasit unul pe okazii la 20 milioane....avea tot ce se poate pe el, inclusiv tuner tv.

M-am intilnit cu omul si inainte sa il iau i-am facut testul de rigoare.

Concluzii:

1- sound mai bun decit cel al rns, are loudnessul mult mai profund, mai pregnant.

2- radio muuuult mai fidel decit rns, prindea chiar si fara antena, in timp ce eu cu rns-ul la capitolul fidelitate radio stau slab chiar si in localitati

3- din nefericire partea care m-a faqcut sa renunt la el si sa fiu total dezamagit a fost ecranul.La capitolul rezolutie, este dezastruos.Luminozitate, claritate, totul muuuult sub rns.

Ca sa fiu absolut sigur, am luat un dvd din rns cuun concert care se vede oglinda si l-am bagat in zenec.

Imaginea pe zenec era slaba rau, pur si simplu se vedeau patratelele de la rezolutia slaba , comparativ cu rns-ul pe care se vede de zici ca e in HD.

Sincer, m-a dezamagit zenec-ul la acest capitol.

Poate am avut eu nenorocul sa dau peste unul "stricat" desi nu prea vad cum....

Rog daca se poate un posesor de zenec sa se intilneasca cu unul de rns si sa faca comparatii intre rezolutia si claritatea celor 2 aparate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna seara!

Am achizitionat un Zenec 2040 si am incercat sa fac upgrade,care nu a reusit,dupa cere nu imi arata imagini,se aude radioul si dvd.Please help me!Daca ai disponibil un nr de tel...(am incercat sa revin la versiunea anterioara si...nu merge)!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!