Jump to content

Admisie EvoMs K04 Vs Admisie Itg K04


GtSport
 Share

Admisie EvoMs K04 Vs Admisie Itg K04  

31 voturi

  1. 1. Ce ma sfatuiti sa aleg? Pentru 2.0 TFSi K04

    • ITG K04
      8
    • EvoMs K04
      24


Postare recomandată

Salut,

Sunt intr-o mica dilema, nu stiu ce admisie (CAI) sa aleg pentru masina mea Leon Cupra 2, dar veau sa deschid poll-ul pentru toti cei cu 2.0 TFSi. Am auzit de mai multe tipuri de admisii de aer din afara compartimentului motor (Carbonio, Injen, Forge, K&N, Dbilas, Itg, EvoMs). Din ce am citit pana acum admisiile EvoMs si Itg par cele mai indicate, dintre cele doua pe care ati recomanda-o?

Evo-MS

http://www.vag-tuner.com/acatalog/Golf_MK5_Edition_30.html

Itg

http://www.awesome-gti.co.uk/product.php?x...01&xSec=360

Modificat de GtSport
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Evoms, ITG nu e asa folosita pe afara. Dbilas aia am mai auzit ca face treaba buna iar recent mai e si Forge twintake dar nu stiu daca merge la tine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Forge Twintake inca nu este pentru Cupra..

ITG nu e asa folosit pe afara pentru ca kitul dedicat pt 2.0 tfsi este un produs relativ nou fata de EVO-MS.. Pe afara foarte multi lauda calitatea de fabricatie exceptionala a kitului ITG :P Nu ca EVO-MS nu ar fi de aceiasi calitate.. ;) Si de facut treaba, 100% amandoua isi indeplniesc sarcinile cu brio. In schimb legat de aspect mi se pare mai frumos compartimentul motor cu kitul de la Evoution Motorsports. Si de auzit... nu am auzit cum suna kitul ITG pe 2.0 TFSI :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am auzit cum suna EVO-MS si suna bestial deci parerea mea este mergi pe EVO-MS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil ca ITG sa fie mai bun, dar eu zic sa mergi pe o solutie deja testata de multi altii, adica EVO MS :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Forge Twintake inca nu este pentru Cupra..

ITG nu e asa folosit pe afara pentru ca kitul dedicat pt 2.0 tfsi este un produs relativ nou fata de EVO-MS.. Pe afara foarte multi lauda calitatea de fabricatie exceptionala a kitului ITG :salut: Nu ca EVO-MS nu ar fi de aceiasi calitate.. :D Si de facut treaba, 100% amandoua isi indeplniesc sarcinile cu brio. In schimb legat de aspect mi se pare mai frumos compartimentul motor cu kitul de la Evoution Motorsports. Si de auzit... nu am auzit cum suna kitul ITG pe 2.0 TFSI :)

Eu am ITG pe 2.0TSI, dar e provizoriu, ca trebuie sa imi vina Twintake-ul:D. Si ITG-ul se aude ff bine

@GtSport: recomand EVO-MS

Modificat de TEFF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot asa, mergi pe ce e deja testat, EVOMS

EVOMS mi se pare ca are filtrul putin mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut EVOMS chiar si pe 911 turbo 997 o gramada. deci aia nu se joaca :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu o sa fac nota discordanta: aleg ITG. :D

Revo UK il recomanda pentru Stage 2 + iar cei care il folosesc spun ca sunetul e bestial.

Eu asta o sa-mi pun pe noua LCR

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eddie, sunetul la ITG e bestial, se aude foarte foarte frumos. Eu am avut rezultate bune cu el, dar inca nu il recomand pentru ca poate sa aibe rezultate diferite de la masina la masina, chiar daca motorul este acelasi. Asa EVOMS deja a fost testat pe mai multe Cupra

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Intreaba-l pe TEFF, si-a montat pe masina deja. :)

PS: poze in topicul masinii sale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca si-a montat TEFF dar vreau sa stiu ce mai zic altii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ce scrie pe site la Forge Twintake.. not available for Cupra..

Our kit for the SEAT Leon Cupra is not currently available. We hope to have these available soon

Modificat de Bebeee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e, dar va aparea in curand si pentru Cupra. Am citit ca ar fi probleme cu locatia MAF-ului la Evo-Ms pentru K04, aceasta fiind diferita de standard ar citi valori putin eronate, asa ca ma gandesc si la alternative.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am comandat EvoMs pana la urma, merg pe reteta testata, o fi Itg cel mai recomandat de Revo Uk, dar se pare ca la noi se infunda de praf imediat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte bine ai facut :) Tin sa iti spun ca am dat jos zilele trecute filtru de aer, si sub el, pe tubulatura nu era praf deloc :) :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BMC CDA

BMC CDA e un filtru de aer foarte bun, din pacate BMC nu produce un kit de admisie pentru TFSI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte bine ai facut :) Tin sa iti spun ca am dat jos zilele trecute filtru de aer, si sub el, pe tubulatura nu era praf deloc :D :)

Asta e e veste tare buna, ca primisem pe PM o imagine cu supapele unui motor dupa 10000 km cu EvoMs, pline de calamina, ceva de speriat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am comandat EvoMs pana la urma, merg pe reteta testata, o fi Itg cel mai recomandat de Revo Uk, dar se pare ca la noi se infunda de praf imediat.

Daca se infunda filtrul de praf e veste buna.. si nu proasta! Asta inseamna ca retine praful si nu-i da voie sa treaca.

E veste proasta atunci cand e filtrul curat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 years later...

Salut, unde pot comanda un kit de admisie Evo MS (daca se mai gasesc) sau ITG?  Pentru Audi TT 8J 2.0 TFSi cod motor BWA.

Eventual daca puteti mesaj privat pentru a nu se considera reclama.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!