Jump to content

Scurgeri lichid cald pe langa proiector


Crisilo
 Share

Postare recomandată

se scurge un lichid cald pe langa proiector pe la grila jos dupa ce merg cu ea,mentionez ca merg cu caldura...poate ma ajuta careva cu un raspuns... nush ce poate fi parca e apa dar nush sigur...si cand se raceste in locul ala adica sub spoiler se fac turturi cand e frig

Modificat de Crisilo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca pierzi lichid cald, ori e ulei ori antigel.

fa un test, vezi daca e unsuros, daca nu e antigel. asta daca nu mergi cumva cu masina prin ceva balti si se incalzeste apa de la motor.

turturi nu ar trebui sa fie nici de la ulei, nici de la antigel. de la clima nu cred sa fie ca e vremea rece.

fii cu ochii pe nivelul antigelului sa nu scada!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ulei nu e nici antigel nu cred ca nu prea a scazut nivelul lui..poate e de la condens ceva..si nu e langa proiector mai degraba langa radiator pe acolo in fata la grila aia neagra de jos un pic pe dreapta..poate mai vine cineva cu pareri va rog

Modificat de Crisilo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi a zis cineva ca e de la condens din cauza ca merg cu caldura iar daca era de la antigel nu ingheta dar la mine ingheata dupa o perioada in zona aia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca e nici antigel si nici ulei. Cel mai probabil e sa fie de la zapada care iti intra in mers sau de la viscol, iar caldura degajat de catre motor o topeste si se scurge. Cel mai usor sa verifici daca asta e cauza e ca inainte sa pleci cu masina sa deschizi capota si sa te uiti pe acolo. nu mai stiu cum e la Golf 6 insa poate e vre-un spatiu intre bara fata si radiator si se mai acumuleaza acolo un pic de zapada

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu m-am uitat la masina din semnatura, dar la altele s-a intamplat asta, inclusiv vara. Este firesc, am inteles ca-i vorba de condens de la sistemul de climatizare. Transpira si el, ca sa zic asa. Doar munceste pt. noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Condensul l-am sesizat intre roata si prag, nu in fata langa proiector.

Am observat si eu de cateva ori ca se scurgea putina apa pe unde spui tu, dupa ce intram prin vreo balta/zapada, etc si ulterior ma opream pe o suprafata uscata.

Daca ai avut curiozitatea sa vezi ca e cald lichidul, cred ca ti-ai fi dat seama daca era ulei/antigel.

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci eu cand am parcat sa scurs oleak picaturi si se topea putin zapada iar mai tarziu era turturi de gheata in locul ala si deasta nu cred ca e de la ulei sau antigel..maine ii pun antigel ca nu prea mai avea ca,cand am luat sau cam smochinit aia si la antigel...cred ca e de la condens nush...toate astea sau intamplat de cand cu iarna asta..am masina din vara

Modificat de Crisilo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sfatul meu este sa treci pe la spalatorie si sa te uiti dupa aia ,daca mai curge,nu are cum sa fie ulei sau antigel.bafta :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da stiu..vad ca acuma dupa ce merg cu ea numai curge deloc..in fine treb sa mearga ca e noua :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e ulei sau antigel si mie mi se face turturi dar e de la condens sau cum se topeste zapada :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!