Jump to content

Montaj LCD tetiera


mayday147
 Share

Postare recomandată

Stie cineva la cine as putea apela sa montez 50 de tetiere cu lcd incorporat? Mentionez ca tetiera are un cablu ce trece prin scaunul masinii (este loc dedicat pentru astfel de cabluri) si care trebuie alimentat (cel mai probabil la aparatul de taxat al taxiului - se vor monta in taxiuri).

Practic doresc pe cineva care sa faca doar legatura intre doua cabluri, pentru 50 buc.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

incearca pe barbu vacarescu,la centrul de alarme din coltul de langa pescariu spa.tipii lucreaza atent si repede.brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Ma intereseaza si pe mine acest lucru, mai exact de unde se elimenteaza monitoarele din tetiere? Ma poate ajuta cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am si eu 2 dvd pentru parasolar si nu stiu de unde as putea sa iau alimentare pentru ele?trebuie pusa vreo siguranta pe fire?daca a mai montat cineva tetiere sau dvd cu parasolar imi poate spune si mei de unde sa iau alimentarea? ceva detalii?va multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

As avea nevoie de un sfat.Am 2 tetiere fiecare cu dvd sd card si usb stick si as vrea sa stiu cum le-as putea lega sa am semnal video si de la navigatie pe ele si sa se vada de la unul dintre ele la celelalt .Le-am legat doar ca ca de la navi spre tetiere se vede doar pe una pt ca pe cealalta distorzioneaza.Am legat semnalul video intre ele aproape de intrarea Rca din navigatie.Si treaba este urmatoarea.DAca merge tetiera principala se aude pe toata instalatia audio a masinii doar ca pe navigatie nu se vede nimic.Sunt legate pe intrarea aux.Am audio dar nu am video. .NAvigatia e un AS 7608 gold.Curent la ele as putea sa le dau si de la bricheta?Ca eu stiu ca alea au curent permanent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai le-ai laegat exact pe dos. La tetiere trebuie sa vina semnalul de la navigatie. deci video out! Aux In este o intrare de semnal. AS7608 are 2 iesiri separate pt fiecare tetiera in parte.

Tetiera are doar o intrare si o iesire. Asa ca accepta o singura sursa externa.

Pentru alimentare ti-am explicat deja pe PM cum poti face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!