Jump to content

Brosuri Mk3


Golf-fan
 Share

Postare recomandată

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Amedeo

    17

  • eleet

    7

  • Tracto

    6

  • v@sy

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Impresionante cifrele Oetinger la motorul ABF 16 v. In afara de pisele imbunatatite enumerate or fi bagat si injectoare mai mari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astazi am primit confirmarea de la reprezentanta VW locala. am Golf-ul New Orleans :D

Modificat de tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nicio informatie despre Europe.....Chiar pe asta l-au omis

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat si nu am gasit nimic!

In schimb am gasit astea:

Volkswagen Golf 3 Europe

Motorisierung

13400285.png

Exteriorul

  • Ausstattung wie Golf CL/GL mit folgenden Abweichungen:

[*] 4-T

Modificat de Amedeo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din tabelul de mai sus fix ABS-u lipseste.Oricum daca ne uitam la ADZ, care cred ca este aproximativ egal la pret cu ABS-u sare de 31.000DM.Poate stie careva pretul aproximativ al unei marci raportat la pretul de azi in euro.Ca sa ne dam seama cat au costat de noi masinile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca e incorrect tabelul de mai sus pentru ca din cate stiu ABS`ul a fost produs pana in 95 cand a fost inlocuit cu ADZ si acolo apare ADZ in 93,94.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai 30.000DM transformati in euro ar da undeva la 15-20.000

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai 15-20 de mii de euro e o suma foarte buna, avand in veder ca acum ultimul model de golf costa cam tot atat, ceea ce ma duce cu gandul ca si in 93 cand a fost lansat golf 3 era o masina de top pe care nu oricine si-o permitea.In plus asemanarea de pret inseamna ca vechile golfuri s-au fabricat cu aceeasi seriozitate si acelasi profesionalism ca cele de acum (o mica dovada am avut-o pe cont propriu cand am fost in uzina din Bruxelles - coincidenta , golful meu chiar acolo este produs...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ amadeo

Nu-i nicio problema, ziceam in mod ironic.M-am uitat la adz care este echivalentul lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astazi am primit confirmarea de la reprezentanta VW locala. am Golf-ul New Orleans :(

cum poti afla ce model de Golf ai ?

am cautat pe net dar fara succes (am gasit o lista dar is vreo 60 de modele) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai iti poti da seama dupa stiker...daca ai in lateral si pe haion...eu am de exemplu joker...ti-e daca iti scrie langa golf cl...nu ai nici o varianta...adica e stock.Daca ai pune o poza cu masina...banuiesc ca am putea sa iti spunem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am editia europe si am scris langa GL.De fapt cum este si in tabelul de mai sus la ADZ- GL

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai dupa cum ai tu acolo codul motor 1Z...poti sa ai Rolling stones;Pink Floyd;Joker;Europe...etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al meu a fost re-vopsit si pe spate nu mai am nimic scris,e clean si imi place mai mult asa :X

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catari de ce nu incerci cu ETKA sa afli ce versiune e masina ta . Cu ajutorul VIN NUMBER-ului afli cam tot ce doresti despre masina : versiune, motorizare, cod vopsea cateva poze cum imi arata la mine.

45509183.jpg

58649448.jpg

21544538.jpg

PS: Dupa ce ai facut update-ul la program, scrii VIN NUMBER-ul la FI SEARCH, enter o sa apara o casuta cu 4 butoane in partea de jos ,mergi la INFO si o sa primesti toate datele de care ai nevoie. Sper sa mearga. :)

Modificat de eleet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acolo e facut pe site,sau e cumparat un program?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acolo e facut pe site,sau e cumparat un program?

Nu e pe site e in program. am uitat sa precizez e nevoie de conexiune online pentru a verifica VIN NUMBERU-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am sa incerc programul , merci mult de info

am cautat pe net cu programe de decodat VIN

si stiu ca e facuta in Germania si ansamblata in Bruxeles

merci mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!