Jump to content

Cum se regleaza mecanismul de inchidere a capotei?


Johnny Bravo
 Share

Postare recomandată

Salutare!

De cateva zile am o problema cu mecanismul de inchidere a capotei. Cred ca s-a miscat ceva pe acolo si capota nu se mai inchide usor. Inainte era suficient sa-i dau drumul de la 10-15 cm si se inchidea. Acum trebuie sa o apas eu zdravan ca alt fel ramane deschisa. Azi dimineata pe drum spre serviciu s-a deschis in mers. A ramas agatata in carligul ala de siguranta.

Se poate regla ceva p-acolo sa se inchida iarasi cum trebuie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bag si eu in seama...sigur nu e ceva gheata pe acolo care nu ii da voie sa se inchida?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceeasi problema o am si eu,se inchide doar prin apasarea capotei(problema sesizata inainte de venirea zapezii).

Modificat de Tilu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am bagat-o azi in garaj, a stat la caldura si tot asa face. Am curatat gheata, zapada...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Capota are 4 puncte de reglaj din cauciuc material solid. Vezi sa nu fie dereglate. Au forma rotunda si cu filet. Ridici capota si imposibil sa nu le vezi pe ea infiletate.

Audi are o problema de fel la portbagaj (doar la berline), cand vine frigul ingheata cablul pe camasa si dai de mai multe ori pana se inchide.

Posibil sa fie aceasta si cauza la tine.

Modificat de Kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca de la frig a fost. Azi am deschis sa completez lichid de spalat si nu am mai avut probleme la inchidere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

A venit frigul, a reaparut problema.

Nu deschideti capota daca nu este nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!