Jump to content

Codari VCDS

Recommended Posts

Am incercat dar telefonul nu il vede, nu il gaseste. mai trebuie ceva activat si in rns 300  sau nu?[scuzele de rigoare pentru ortografie]

• Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Al Bundy

255

• F l o r i n

231

• Turbocip

130

• spido

125

Top Posters In This Topic

Popular Posts

De ce e pacat? CA nu poti sa le-o bagi in ochi celor care vin din fata? Sau de ce ?  

Activare Coming Home & Leaving Home NOTA: NU este necesar ca masina voastra sa aiba faruri automate sau senzor de lumina pt a activa aceste functii! CODE [select] [09 - Cent. Elect.] [07 - Coding]

intra pe 09-centrala electrica, la long coding si debifeaza headlight washer

Posted Images

Nu trebuie activat nimic in RNS.

Daca nu-l vede trebuie facut vizibil cu vcds,stearsa lista de pairinguri..

• 2 weeks later...

Stie cineva security access code pt Auto-HVAC la golf 5? sau login? Am luat un panou de clima de UK si mi-a dat peste cap recircularea.

Nu este nevoie de coduri de acces.

17 hours ago, flop1985 said:

Stie cineva security access code pt Auto-HVAC la golf 5? sau login? Am luat un panou de clima de UK si mi-a dat peste cap recircularea.

fa doar setarea de baza la flapsuri. Ce cod avea panoul tau, ce cod are cel cumparat ?

Salutare,vreau sa dezactivez  cu ajutorul VCDS spalarea farurilor,stie cineva procedura?Multumesc anticipat!

intra pe 09-centrala electrica, la long coding si debifeaza headlight washer

Sfatul meu e sa le modifici doar timpul de delay, s-ar putea ca la un moment dat sa ai nevoie de ele. Nu sunt puse degeaba.

Eu asa am facut, si acum intra doar daca tin apasat de maneta circa 3-4 secunde.

• 2 weeks later...

Stie cineva daca exista vreo varianta cu vreo intrefata daca se poate dezactiva cautarea becurilor la cald ? Warm Diagnostic ? Gasisem ceva documentatie dar pentru BCM la golf 6 si cu Vag Can Pro , dar pt Golf 5 nu am gasit absolut nimic.

de ceva timp ma chinui sa activez functia ca la inchiderea masinii sa imi bipuie masina,nu resusesc,am activat din vcds tot ce trebuie ,am bifat ATA confirmation in menul convenience al masinii..tot nu merge,trebuie sa am alarma pe masina sa imi mearga aceasta functie?

am claxonul original,daca la asta te referi

image.thumb.png.b95613d9f6813ee57951905ed5484371.pngimage.thumb.png.b95613d9f6813ee57951905ed5484371.pngimage.thumb.png.b95613d9f6813ee57951905ed5484371.png

In functie de BCM stie/sau nu stie sa faca bip pe claxon/goarna.Am activat pe o Jetta 2012 si merge ATA pe claxon,fara goarna alarma..

Oare e super dificil de montat goarna originala ? Cat sa faca bip la inchiderea masinii ? Pe unde se afla aceasta ? Am masina super extra dotata , dar se pare ca alarma au uitat sa ii puna :) Sau nu imi dau eu seama si are ? Cum pot verifica daca are sau nu alarma ?

Te incui in ea din telecomanda si deschizi capota.

Cu vcds.Pe centrala electrica la mk6 sau pe confort la mk5.Apare sau nu la subsystem..

Goarna este montata sub aripa din dreapta.

Eu am activat cu vcds bip-uitul la inchiderea si deschiderea masinii , in centrala electrica gasesti. Cand mai bag vcds-ul iti fac poze sa vezi mai exact

Am goarna oem cu mufa cu tot. Am văzut ca are 3 fire. Unde trebuie legate firele doar sa bipuiasca la închis deschis? Ma puteți ajuta 

• Aerofan pinned this topic