Jump to content

Coduri piese OEM Octavia 2


sorin_balan
 Share

Postare recomandată

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrei_221

    370

  • GABIVVX

    116

  • Al Bundy

    75

  • lakete007

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu placere.

Pentru repere generale puteti folosi cu incredere www.partsbase.org

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul 1Z0819702A 9B9 (grila aerisire bord partea dreaptă) e valabil și pentru octavia 2 2007? 

 

Și ar mai fi ceva : la O2 limuzină placa care acoperă portbagajul este din două bucăți, una oarecum fixă (nu se ridică decât la nevoie) și una mobilă care se ridică la fiecare deschidere a hayonului. Partea "fixă" se sprijină de plasticurile laterale din portbagaj cu ajutorul unor dopuri/suporți de forma unor mici tuburi. Se găsesc separat acele dopuri, pentru că eu am reușit să le scot (și au ieșit foarte ușor) din locașurile lor de pe partea statică a plăcii portbagajului sau vin ca parte componentă a plăcii? Acei suporți sunt rupți la mine și țopăie placa dacă nu am ceva pus pe ea. 

Modificat de sveck78
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1Z0819702A 9B9 pare sa fie valabil si pentru Octavia 2 2007.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Aveti idee care este codul pt scutul plastic de sub masina, cel care acopera partea din dreapta ? Pt Octavia 2 FL 2010. (deci nu cel motor, cel din ateralul masinii)

Sau daca se poate achizitiona si din alt aparte (eventual after market) decat de la reprezentanta.

Multam

Modificat de Cap0ne
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Un pic de ajutor va rog:

Pentru masina din semnatura, Octavia 2 FL 1.6 TDI, care este codul scutului metalic?

Eu am gasit 2 coduri pentru el, dar nu stiu care este cel corect:

1K0018930H engine/gearbox assy skid plate; metal; fr.wheel drv; +PR-T53,T71,; T9G,TF3,TU3,; TM0,TG0,TT1,; TU0,TW0,TP4 1
1K0018930K engine/gearbox assy skid plate; metal; fr.wheel drv; +PR-TE6,TD6 1

 

Multumesc.

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PRCode: TF3 = 4-cylinder diesel engine 1.6 L 03L.1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista cumva cod pt rotita de la scaun din lateral doar aceea, de a modifica spatarul? Ma poate ajuta cineva ? multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Aveti idee care este codul pt scutul plastic de sub masina, cel care acopera partea din dreapta ? Pt Octavia 2 FL 2010. (deci nu cel motor, cel din ateralul masinii)

Sau daca se poate achizitiona si din alt aparte (eventual after market) decat de la reprezentanta.

Multam

Gasesti aici ce ai nevoie?

http://www.partsbase.org/skoda/octavia-oct-eu-2010-1z-a-000-001-82510-underbody-trim-noise-insulation-heat-shield/

@ iaurt92:

Jos de tot sunt prezentate modelele de scaune:

http://www.partsbase.org/skoda/octavia-oct-eu-2010-1z-a-000-001-body/

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Salutare. Aveti idee care este codul pt scutul plastic de sub masina, cel care acopera partea din dreapta ? Pt Octavia 2 FL 2010. (deci nu cel motor, cel din ateralul masinii)

Sau daca se poate achizitiona si din alt aparte (eventual after market) decat de la reprezentanta.

Multam

Gasesti aici ce ai nevoie?

http://www.partsbase.org/skoda/octavia-oct-eu-2010-1z-a-000-001-82510-underbody-trim-noise-insulation-heat-shield/

Exact ce aveam nevoie ! Merci mult.

Informativ, daca mai este cineva interesat, pretul scutului este de 320-350 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă e cineva interesat de codul pentru capacul care este pe nuca manetei de viteza, pe care sunt inscriptionate treptele de viteza, cromat, model cu 5 trepte, pentru Octavia II (normală) : 1Z0 798 001 (achiziționat săptămâna trecută de la reprezentanța din Bacău, preț 42 de lei).    

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa daca se poate sa imi spuneti cat cost un spalator de faruri pt sk o2 FL 2011. Ma intereseaza doar cilindrul, si daca conteaza daca e de stanga sau dreapta. Capul il pot folosi pe cel existent.

Codul e 1Z0955979A, langa codul asta mai apare un ALR. Am vazut ca sunt facute in romania cilindrele cel putin asa apare pe al meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1Z0955965B - stanga

1Z0955966B - dreapta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1Z0955965B - stanga

1Z0955966B - dreapta

Eu am facut fotografie la el ca l-am scos de acolo si imi apare alt cod fata de ceea ce ai scris tu.

As vrea sa stiu daca imi puteti spune cam ce pret are...multumesc

post-110502-0-11274800-1451759611_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alea sunt codurile din ETKA, deci corecte. Ce ai tu este cod intern de furnizor sau cod vechi.

Costa in jur de 220 lei

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult Andrei. Asta e ceea ce am demontat eu si de asta am zis. Am vazut ca ala e facut in Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi puteti spune va rog un pret pentru modelul acesta de injector?

Producatorul am inteles ca poate fi siemens sau continental? Acest model cine il face?

post-110502-0-25129600-1451763790_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este Continental, fost Siemens

Nu te arunca la injector, intai va niste verificari, ti-am spus dincolo

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Va salut, stiu ca sunt putin off-topic, dar thread-ul pentru probleme tehnice este inchis. 

La Octavia 2 1Z3 1.6 din 2010, imi poate spune cineva ce piulita/surub este la fuzeta? Ce tip de cheie se foloseste la desfacut? Are cineva o masina atat de ruginita, incat nu iti poti da seama...

Cu respect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fuzeta = butucul rotii. acolo este doar piulita mare ce prinde capul planetarei de fuzeta.... 

tu la ce te referi de fapt? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, la butuc, tipul zice ca are surub de tipul asta.

post-149445-0-61700600-1453669569_thumb.

Masina este din Danemarca, cica nici cei de la magazinele de piese auto nu au putut sa ii gaseaasca surub de schimb... E posibil sa isi fi bagat cineva nasul acolo si sa fi pus altceva!?

Acum vine dubiul: El zice ca e surub, tu zici ca e piulita. Ce sa fie oare?

Respectivul vrea sa schimbe butucul cu totul, pentru ca face galagie rulmentul, dar nu stie cu ce cheie sa desfaca asta:

post-149445-0-49611900-1453669831_thumb.

Modificat de svg_gabriel10
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

surub voiam sa zic si eu... dar am gresit. 

ala este un surub cu 12 colturi, M16. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!