Jump to content

Coduri piese OEM Octavia 2


sorin_balan
 Share

Postare recomandată

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrei_221

    370

  • GABIVVX

    116

  • Al Bundy

    75

  • lakete007

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

De ce nu incerci in aria dedicata ptr oferte piese la colegii care detin magazine de profil? Fiecare incearca sa-si protejeze afacerea-poate de aceea nu iti da nimeni codurile de piesa ptr reperele solicitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci de raspuns, dar este cel putin ciudat.

Voiam sa aflu codurile de piese, tocmai pentru a stii ceea ce trebuie sa cer vanzatorilor de piese de pe site.

Nu inteleg cum isi protejeaza afacerea... credeam ca aici e un forum unde trebuie sa se ajute persoanele intre ele, nu sa il pandeasca pe "fraier" ca nu stie.

Nu ma intelegeti gresit, eu vreau doar sa cumpar informat.

Daca am deranjat pe cineva, imi cer scuze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ma refeream la forum in mod special. In reprezentanta de ex nu iti de proforma codurile reperelor ci doar pretul. Vb cu cei care presteaza si aici pe forum- volksman de ex. sau gabi etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aaa.. inteleg acum ce ai vrut sa zici.

As vrea sa fac ce zici tu dar imi e teama sa nu cumpar niste piese de care nu am nevoie, pentru ca descrierea primita de la service e cam vaga si s-ar putea ca vanzatorul sa imi dea ce nu imi trebuie...

Imi pare rau pentru neintelegere :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai tocmai de aceea iti sugeram sa vb cu cei de aici de pe forum. Explici situatia si banuiesc ca daca nu se aduc pe comanda externa nu e imposibil sa faca retur. Daca e din extern atunci trebuie platite. Depinde de politica magazinului. Teoretic ar trebui sa se poata returna-asta daca nu s-a distrus ambalajul sau e deteriorat etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiam de site-ul asta. Pare de mare ajutor - multumesc.

Sper sa identific majoritatea pieselor de care am nevoie - desi nu sunt eu mare cunoscator.

Multumesc mult tuturor pentru ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna seara, stiti cumva unde sunt amplasate codurile  pe capota motor si pe hayon la skoda octavia 2 hatchback an 2008, 1.9 tdi ?

...Mentionez ca am fost implicat intr-un accident si am dus masina in service pentru a fi facuta pe asigurarea vinovatului iar cei de acolo au spus ca pun piese originare si a-si vrea sa verific daca este asa...multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hayon nu gasesti decat original, iar capota... va trebuie sa vezi factura, ambalaj. NU cred ca stantata seria de sasiu pe undeva.. 

Un hayon original este in jur de 2000-2500 lei, iar o capota original este in jur de 1500-1700 lei

capota neoriginal este la 200-300 lei

 

oricum, avand in vedere ca masina are aprox 7 ani, asiguratorul nu va aproba piese originale decat atunci cand nu are alternativa.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde gasesc bucse bara stabilizatoare fata si pe ce producator sa merg?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bara stabilizatoare se schimba cu totul  bucsele fiind vulcanizate pe bara si arata asa- http://www.epiesa.ro/bara-stabilizatoare-suspensie-skoda-octavia-1z3-1-9-tdi-febi-bilstein-45306/17970/10673/item-2085360/

Cel mai bine mergi pe OE,nu este cu mult mai scump

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bara stabilizatoare se schimba cu totul  bucsele fiind vulcanizate pe bara si arata asa- http://www.epiesa.ro/bara-stabilizatoare-suspensie-skoda-octavia-1z3-1-9-tdi-febi-bilstein-45306/17970/10673/item-2085360/

Cel mai bine mergi pe OE,nu este cu mult mai scump

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Stiu ca exista vopsea gri deschis (din aceea cauciucata) pentru elementele din plastic interioare. Eu am nevoie pentru plafoniera pt ca a inflorit vopseaua in zona mufei. Imi trebuie codul pt un tub spray.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vopseaua lor e buna la ca am nevoie ar fi super. Am intrat pe pagina lor dar nu am inteles de unde pot sa iau un tub

Modificat de KimDiesel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog un cod pentru electromotor Octavia 2, BKC si DSG cu VIN: TMBHS61Z762125068.

 

Cu multe multumiri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va rog un cod pentru centura siguranta stg + dr si lampa suplimentara frana pentru skoda O2 combi  TMBHS41Z562191560

 

MULTUMESC!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Cine ma poate ajuta?Bara asta e de hatchback sau combi?

1z5 807 421 f
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza sfoara aia care ridica polita odata cu ridicarea hayonului. Stie careva codul, ce sa cer si poate un pret?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara!

As dori si eu un cod pentru bara fata( spoiler) pentru Octavia 2 FL( 2010) cu sasiu TMBCM21ZXB8009075.

Multumesc!

Am uitat sa spun - fara senzori, spalator de faruri si proiectoare de ceata.

Modificat de tvirgil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!