Jump to content

Coduri piese OEM Octavia 2


sorin_balan
 Share

Postare recomandată

florica adrian

Pentru masina din semnatura, sasiu TMBKS41Z168088266, ajutati-ma va rog, cu codul placutelor frana fata, si daca se poate si un producator bun.

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrei_221

    370

  • GABIVVX

    116

  • Al Bundy

    75

  • lakete007

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare

vezi cu ai etrierii FSIII din ce stiu ( te uiti pe ei ca scrie stantat in metal), cauta placutele obisnuite Textar T 2313101

 

post-17228-0-73458600-1440580447_thumb.j

 

 

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Imi poate spune cineva ce diametru au cele doua bare stabilizatoare la o Octavia 2 cu motorul 2.0 BKD si DSG?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos pentru cod. Mi-a ajuns rama si este exact cea care imi trebuia. Unde mai pui ca a fost 50 de lei cu tot cu tva la Skoda si pe OLX e 100 :)

Poti te rog sa ma ajuti cu un cod si pentru trim argintiu buton lumini si butoane geam usa sofer ? Am atasat poze:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos pentru cod. Mi-a ajuns rama si este exact cea care imi trebuia. Unde mai pui ca a fost 50 de lei cu tot cu tva la Skoda si pe OLX e 100 :)

Poti te rog sa ma ajuti cu un cod si pentru trim argintiu buton lumini si butoane geam usa sofer ? Am atasat poze:

post-6775-0-04807300-1440606028_thumb.jp

post-6775-0-99310000-1440606043_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Butoane geam sofer am gasit la jumatate de pret si pe alte site-uri de auto,nu OEM,dar le am deja de un an jumate,si se comporta foarte bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- ornament 1Z1858417E 2AU

 - butoane 1Z0959858  3X1

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista cumva cod pentru un cablu aux (nexus mfd2)? cum e cel din poza.

post-97087-0-48548100-1440671896_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ala e facut de chinezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu asta. Ceva similar. Nu vreau sa cumpar de pe site-ul de unde am luat poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU este in varianta OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Octavia 2, VIN: TMBCS21Z482121310, va rog codurile pentru

 

1) brat fata stanga ( complet)

2) brat fata dreapta (complet)

3) brat fata (fara suportul trapez)

 

Cu multumiri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0407151AC

1K0407152AC

 

 nu mai vin cele din fonta turnata, vin din tabla ambutisata. Nu este permis sa montezi tipuri diferite pe masina.Pe aftermaket, TRW de exemplu, ofera bratul complet cu suport trapez la aprox 370 lei

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Electromotor Valeo 02T 911 023 S merge la mine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, salut, ma ajuta si pe mine cineva va rog cu codurile de la barele stabilizatoare ale Skodei mele? Atasez VIN-ul masinii TMBGS61Z162259621. Multumesc anticipat!

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare. Caut dar nu am gasit, manerele interioare ( doar capacele , sunt sterse/matuite ) usi fata stanga si fata dreapta , ce cod au ?! Si cam cat costa? multumesc

Modificat de laurt92
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa stiu si eu daca acesta e codu la furtunul de frana cel care intra in etrierul dreapta puntea spate eu avand pachetul drumuri grele 1K0 611 764 L .

As dori sam-i dati ceva echivalenta la acest cod pentruca pe net la magazinele de piese nu gasesc nimic.

sau sa-mi spuna careva daca se potriveste cel de la modelu fara pachet drumuri grele vin TMBGS41Z462272657

Modificat de nicureddogsflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai vrei furtunul sau conducta? codul pus de tine este o conducta metalica scurta ce vine intre furtun si etrier.

 

post-17228-0-48646900-1442668718_thumb.j

 

furtunul de cauciuc este 1K0611775C, identic la toate.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

furtunul vreau  de fapt  dar m-am uitat gresit in etka  si am scris codul de conducta 

am gasit cod furtun 1K0 611 775 C.

mersi postul tau m-a luminat

si e vreo lungime stas a lui pentruca la ATE e 233 mm pe cand la alti e 260 mm

.
Modificat de nicureddogsflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

observa ca ATE este singurul la 233, restul fiind la 255-260. Pentru siguranta, poti merge pe original, costa doar vreo 70 lei

Poti merge si pe ATE, sigur e compatibil si furtunul lor.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Protectie amortizoare , buretele ala, vine cu tot cu amortizor sau se poate pune separat? al meu e mancat, are vreun cod? multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vin separat . prsupun ca pe spate, ca ala e vizibil. Sa te uiti daca e rotund sau oval

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut. Un cod si ceva detalii pentru senzor G83 la Octavia 2 1.6 FSI, cod BLF imi puteti da? Serie identificare TMBBB61Z258018382. Multumesc! Cu stima,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara,

 

Din pacate, masina mea a fost implicata intr-un accident si au fost provocate ceva daune - atasez si o poza pentru edificare.

A fost lovita in roata dreapta fata, si pe langa usa, aripa si far, pe care le-am cumparat deja, serviceul unde repar masina mi-a trimis in seara asta lista de piese pe care trebuie sa le comande ei. Bara fata am sa o schimb cu cea de RS, pentru ca tot o cumparasem de ceva vreme.

As dori sa ma ajutati cu identificarea codurile de piesa, deoarece as dori sa mai cer oferte si in alta parte pentru achizitionarea pieselor.

Mai jos este lista de piese primita prin telefon, cu tot cu preturile lor.

 

suport pvc bara = 70.51 lei
suport metalic aripa  2 buc =93+90 lei
vas stropitor = 108.50 lei (poate aici reusesc sa iau versiunea cu volum mai mare si senzor?)
suport far pvc = 118.63 lei
suport metalic far = 114 lei
armatura bara far = 237 lei
cap bara = 61 lei
bieleta = 90.95 lei
amortizor = 251 lei
portfuzeta 925 lei 
aripa interioara=110 lei

 

Mentionez ca este vorba de masina din semnatura - Octavia 2 1.9 TDI, 77KW / 105 CP, din 2005, cod motor BJB, serie sasiu TMBBS41ZX52091605.

Asa cum ziceam, doresc sa cer oferta si in alta parte, pentru ca spre exemplu, am gasit portfuzeta producator VIKA - 350 lei la bestautovest.ro. Adica economisesc aproape 600 lei la doar acest reper.

 

Va multumesc mult pentru ajutor.

 

2015_09_21_12_16_41.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!