Jump to content

Coduri piese OEM Octavia 2


sorin_balan
 Share

Postare recomandată

Stie cineva codul acesta piesa se poate monta si la Octavia 2?

Pare ca s-ar monta in locul scrumierei din spate.

Codurile pe care le-am gasit sunt 1K0862532G9B9 si 1K0862532F9B9

 

post-87624-0-73383800-1391978886_thumb.j post-87624-0-06059300-1391979060_thumb.g

 

Caut o modalitate de a monta un suport de pahare pentru pasagerii din spate.

 

Multumesc.

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrei_221

    370

  • GABIVVX

    116

  • Al Bundy

    75

  • lakete007

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multimesc radioman.

Am vazut insa ca acest suport vine cu butoane incalzire bancheta in locul gurilor de ventilatie, sau cel putin asa mi se pare din poze.

Stie cineva daca se poate monta si in combinatie cu gurile de ventilatie?

Oricum o sa incerc sa caut pe la dezmembrari poate am noroc si asa as putea face si o proba inainte sa dau banii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e mai usor o cotiera?

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O cotiera pentru bancheta din spate?

Am deja, dar nu a venit cu suport de pahare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici a mea nu a venit pt ca nu am stiut sa cer.... Dar cred ca gasesti si e mult mai usor de 'montat'

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu ce sa spun...

Am studiat si posibilitatea asta dar mi se pare ca locul respectiv este acoperit de tapiterie, si nu as vrea sa ma apuc sa tai si sa descopar ca nu exista un capac in locul caruia sa pot monta suportul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca e mai complicat decat ce vreau eu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca gasesti cotiera la dezmembrari sau in alta parte, e foarte simplu.... stii ca se da jos cu totul nu? adica doar tragi de ea. Nu ai nimic de montat/demontat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiam. Dar s-au montat cotiere cu suport si pe Octavia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe octavia 2 nu s-a montat cotiera cu suport pahare.

Se potriveste exact cotiera cu suport de pahare de pe Superb 2.

post-17228-0-11751000-1392065854_thumb.j

se poate monta si suport de pahar ( sau sticla pentru ca este reglabil si incape si sticla), in locul spatiului de depozitare din consola spate.

arata asa,post-17228-0-68135600-1392066322_thumb.j

sus este scrumiera si jos este suport de sticla sau paharpost-17228-0-54327700-1392066333_thumb.j ( am pus poza asta ca nu am gasit fara switch-urile de scaune incalzite, dar exista si fara ele.

 

pozitia 8 din PDF, codul s-a schimbat in 1Z0857961B 9B9.

 

 

tmp.pdf

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar nu ma asteptam, imi aduc aminte cand am primit masina, am intrebat la dealer si mi`au zis ca trebuia sa specific la comanda cum sa fie cotiera... dezinformare....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cod pt bieleta antiruliu fata dreapta pt masina din semnatura? Plus asa ceva: http://www.bestautovest.ro/kit-protectie-praf-amortizor-spate-skoda-octavia-2-vw-golf-5-golf-6-jetta-iii-oval.html - vreau un cod pt produsul oem, astea nu prea imi par oem. Cele din urma, daca sunt crapate (protectiile alea de cauciuc/plastic care se vad cu ochiul din dreptul rotii spate), pot afecta stabilitatea masinii in curbe? Ale mele sunt crapate si pe stanga si pe dreapta, si mi s-a spus ca o sa trebuiasca sa le schimb, si voi simti si in curbe ca va fi mai instabila masina din acest motiv ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bieleta 1K0411315K

protector - 3C0511359

 

nu afecteaza stabilitatea protectiile alea, doar ca accelereaza uzura la tija amortizorului datorita impuritatilor ajunse pe aceasta.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc! O seara buna.

Modificat de RzzV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o curiozitate: bieleta antiruliu pusa de fabrica, de ce producator este facuta? Se poate gasi separat in comert, in afara reprezentantelor? Am primit un pret de 177RON pt bieleta, si 60ron pt fiecare tampon pt amortizoare spate (120RON total). Mi se pare foarte mult fata de ce am gasit cu ajutorul Google. :) Am intrebat de ce producator sunt facute piesele, si mi s-a raspuns ca sunt "de fabrica" cu stampila originala, nu au ce producator sa-mi spuna. Deci? Cineva informat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LMO, LMI, LME  ...... adica lemforder

 

PS daca cumperi bucse mari de brat fata, pe Lemforder, vei avea surpriza sa vezi si codul de VAG pe ele..... 

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In concluzie, acelasi produs, vandut la pret mai mult decat dublu de reprezentante, nu? Hoti..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt multe cazurile cand cumperi piese aftermaket si pe ele vezi o zona unde s-a polizat un cod ramas in matrita..... cel OE adica...

INA, Lemforder, Wahler, etc....

 

Dar nu este hotie, este un business. Plus ca nu a stat nimeni sa cuantifice calitatea OE vs AM a aceluiasi produs.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta si pe mine un coleg cu ETKA sa imi spuna codul oem pentru kitul de antena DAB?

Nu pot instala ETKA ca am OS pe 64. 

Ma intereseaza pentru un Passat 3C, din pacate nu am gasit asa topic in aria Passat de asta am postat aici.  :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie antena, care difera in functie de echiparea masinii cu navi sau fara

 

la fel, daca aparatul audio are tuner DAB incorporat, trebuei doar antena si amplificatorul ei. Daca nu are tuner DAB, trebuie si modul separat pentru DAB.

 

mai trebuie amplificatorul de antena - 3C8035552B

 

http://www.my-gti.com/3679/adding-dabdab-support-to-the-volkswagen-golf-mark-v-vi-jetta-passat-and-others

post-17228-0-11816000-1392404045_thumb.j

post-17228-0-83898500-1392404052_thumb.j

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns, Andrei!

Am reusit sa gasesc un DIY, intr-un final.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod pentru cheder portiera fata O2 FL din semnatura?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!