Jump to content

"La Service" autorizat R.A.R.


anorganix
 Share

Postare recomandată

Ce program aveti in perioada asta?

As vrea sa vin sa-mi verificati si mie distributia.

Test de compresie la cilindri faceti?

Modificat de piny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut cat ma costa revizia de 60000 km. Cu ulei, filtre, bujii si schimbat lichit frana. Ms

Modificat de robi_zet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

robi seria de sasiu te rog

piny, poti sa vii fara probleme, incepand cu data de 04.01.2012

Modificat de packard
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Doresc ca in viitorul apropiat sa scjimb si eu bucsele mari de la bascule, la Fabia din semnatura, insa as prefara varianta de Seat, sau unele mai rezistente, cum am vazut ca se mai practica in ultimul timp. Sau poate imi recomandati de care sa punem. Va rog sa imi spuneti la ce pret ajung piesele si manopera. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

robi seria de sasiu te rog

wvwzzz13z9v032665

Modificat de robi_zet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ohne_zucker_06

Salut, am 2 variante pentru bucse:

280 de ron LEMFODER cu tot cu schimb

292 de ron OE cu tot cu schimb

Nu recomand pline din cauza ca:

- Suspensia standard nu este gandit pentru asa ceva

- Cele pline de Ibiza Cupra sunt foarte scumpe

- Sacrifici foarte mult confort

- Toate socurile se vor duce mai departe la celelalte componente. Nu vei mai schimba bucsele asa des, dar vei schimba alte componente

robi_zet

Robi-zet

1210 ron all inclusive:

Filtre MANN

Ulei MOBIL 10w40 new life

Bujii DENSO iridium power

Lichid frana ATE Racing

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ robi_zet

Uleiul este 0w40 nu 10w40 - scuze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ohne_zucker_06

ohne_zucker_06

Salut, am 2 variante pentru bucse:

280 de ron LEMFODER cu tot cu schimb

292 de ron OE cu tot cu schimb

Nu recomand pline din cauza ca:

- Suspensia standard nu este gandit pentru asa ceva

- Cele pline de Ibiza Cupra sunt foarte scumpe

- Sacrifici foarte mult confort

- Toate socurile se vor duce mai departe la celelalte componente. Nu vei mai schimba bucsele asa des, dar vei schimba alte componente

Multumesc pentru oferta de pret.

O sa merg pe varianta de bucse OEM si voi reveni cu telefon pentru programare.

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut.Revin... Ma intereseaza bucse bascula fata (2 mari si 2 mici parca sunt) pt Golf 4 TDI 2001 cu VIN WVWZZZ1JZW642083.

Pret pt ambele tipuri,eventual de la mai multi producatori. Si pret la manopera pt schimbat acele bucse plus schimbat bucse bara stabilizatoare (le am deja pe astea de cand am schimbat la voi planetara...)

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Muale

Te costa in total 350 de ron cu tot cu bucse marca Lemrforder.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut. Un pret estimativ manopera pentru: schimbat plansa bord + plafon interior? Passat B6, model 2006.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, cat m-ar costa schimbul lichid de frana pt. golf 4 2001 variant si cat lichid de frana este nevoie, multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, cat costa o revizie la masina din semnatura (passat B6 din 2007, cod motor BMP) ? La revizie ma refer schimbat ulei+filtre+lichid de frina.

Si inca ceva... sa zicem ca vin cu "totul" cumparat de mine. Cat costa manopera la schimbat ulei, filtre si lichid de frina ?

Merci anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salutare din nou, din pacate...

am mai pus eu o intrebare anul trecut in legatura cu o pierdere de lichid de racire...a venit caldura, a reaparut problema...la 100 de km pierde lichid(il da afara din vas) in conditiile in care toata iarna a facut 10 000 km si nu a pierdut nimic....este o problema de vara de vreo 40 000 km incoa...s-au schimbat urmatoarele> termostat, sonda de apa, radiatorul a fost curatat de mizeriile dintre lamele. in momentul de fata nu se incalzeste decat furtunul de sus, cel de jos fiind aproape rece (este normal? )....poate fi garnitura de ghiuloasa sau altceva? multumesc anticipat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Cel mai bine treci pe la noi sa vedem si noi masina.

IMPORTANT :

De azi La Service ofera si servicii de incarcare si diagnosticare a instalatiilor de climatizare auto atat pentru autoturisme cat si pentru autoutilitare, microbuze si camioane. Aparatura folosita este cea mai performanta de pe piata in acest moment.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

As fi si eu interesat de o verificare amanuntita a instalatiei climatronic (freon, ulei compresor, parametri compresor, eventuale pierderi) la masina din semnatura.

Astept o oferta de pret.

Merci anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masini mai 'antice' va bagati? gen golf 3.

La ce problema as avea m-ar interesa, sa fie personal intr-adevar calificat, cu experienta. Nu din categoria punem testeru' schimbam piesele, nu e de acolo, schimbam altele..etc.

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

in principiu ne bagam la orice masina si la ce review-uri avem nu am schimbat niciodata piese dupa ureche

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua ,o cotatie de pret pentru schimbarea unei distributii + pompa de apa(manopera+piese de schimb) la un VW Passat B6 an 2009 81kw bluemotion cu seria de sasiu (WVWZZZ3CZ9E116446) tip motor CBD,are functia start\stop daca este vreo diferenta.Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua. Se poate sa trec maine pentru un schimb de filtre/ulei si o diagnoza pentru un Golf 4 TDI ? Are o problema.. merge in suturi si la relanti chiar se opreste si nu am reusit sa vad ce erori are

stocate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Flatbone - da poti veni cu un telefon pe 0747099009 in prealabil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

As dori sa stiu daca la dvs la service schimbati ulei si filtru de la cuplaj haldex la un passat B6 4motion.

Daca da, cat costa ulei-ul si filtru + manopera.

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua , ma intereseaza un schimb de arcuri la un seat toledo 1m ( date jos cele stock si puse altele sport) cat ma costa manopera ? Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Ma intereseaza un schimb de placute si o diagnoza frana+articulatie. Plus schimbat un disc daca este cazul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Incepand de azi si pana pe data de 22.10.2012 orice operatiune efectuata La Service beneficiaza de 15% reducere aplicata la pretul total. Facem noi cinste ca anul acesta implinim 3 ani de activitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!