Jump to content

Golf 7 - cand ?


voinea
 Share

Postare recomandată

  • Replies 812
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • The_Ego

    83

  • Rave

    72

  • Bogdan VW

    59

  • mandelu

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca este adevarat ca G7 va fi cu cateva sute de euro mai ieftin ca G6, nu stiu cum ai mai vrea un G6 (discutand doar financiar). Bine in realitate sigur va fi putin mai scump pentru ca fiecare ar vrea ceva in plus fata de anterioara masina, ma refer la optionale. Plus ca na, pana sa ajunga la noi mai dureaza. Nu mai zic faptul ca nu vor mai fi atatea reduceri, find nou lansat. Am visat la un G6, acum avand un G4, dar nu am facut pasul din motive financiare. Sper sa imi placa 7-le si sper totusi sa nu aiba atatea "boli ale copilariei" precum anteriorul fratior.

Modificat de Misualbu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar oricum, pe vw.ro, de exemplu, vad ca nu mai e in configurator 6-ele.

Deci presupun ca mai vand doar ce mai au pe stoc si probabil pretul va fi mai convenabil c-or aplica diverse discounturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai sunt sigur golf 6 in reprezentante ca aseara am vazut la TV reclama la golf 6 incepand cu 11 000 euro cu tva deci au reduceri f bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde se face golful7?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot Germania. A vazut cineva o poza a interiorului standard pana la urma? Chiar sunt curios cum arata fara navigatia de 1.800 de euro...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In filmuletul de prezentare de pe pagina anterioara apare un Golf cu radio standard (cel de 5 inch sau cat are).

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu asa stiu...

LE: m-am uitat acum pe configuratorul din DE si ala este sistemul standard.

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tare! Nu pot sa nu ma gandesc la RCD 210 si sa rad :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot Germania. A vazut cineva o poza a interiorului standard pana la urma? Chiar sunt curios cum arata fara navigatia de 1.800 de euro...

Germania e mare...stie cineva precis ca se fac NUMAI in .de?Golfuri se fac si in Mexic, printre altele. Passatul pe europa de pilda se face numai la Emden.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde se facea si G6. Nu vorbim de variant care se face in Mexic.

Spre exemplu la Wolfsburg, Mosel-Zwickau (dupa VIN al meu e facut la Mosel)

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai in principiu e facut in Wolfsburg dar se fac si in Mosel. Golf-uri eu nu stiu sa se faca in Mexic, Jetta insa se face doar acolo.

Am citit ca s-ar putea sa mute productia Golf-ului in Mexic, dar nu cred, sunt foarte multe masini care se vand in Europa si nu stiu cu cat pot reduce costurile de productie in Mexic ca sa acopere costurile transportului si altele. S-ar putea sa mute productia de Golf pentru SUA in Mexic si cea pentru Europa sa ramana in Germania.

LE: am uitat de break :(

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Wolfsburg se face golfu VII

Modificat de Bogdan VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esti sigur?Nu se mai face si la Mosel?

La Mosel din cate am observat se faceau masinile mai bine echipate..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radiourile si navigatiile. Interesant ca la un radio are un buton de navigatie. Deci e posibil sa fie un fel de rns 310.

Totusi cam mici radiourile. Doar 5.8 ecran fata de 6.5 la rcd 510.

post-27610-0-97081300-1349791205_thumb.j

Modificat de Bogdan VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde stii dimensiunile ecranelor, ala din mijloc, Composition Media, cred ca e cat cel de pe rcd510. Adica sunt 3 dimensiuni: 5.8, 6.5 si 8 (sau pe acolo pe undeva). Pe mine ma termina si asta de pe 510 noaptea e f enervant mai ales ca se reflecta in parbriz si nu poate fi stins si sa ramana doar muzica. :dry:

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e composition media sau discover media. Interesant e sa vedem cat e diferenta intre ele de pret.

LE: M-am uitat pe siteul vw germania si composition media are ecranu de 5.8.

In germania in varianta confortline si highline vine cu composition touch si dai in plus 200 euro pt composition colour sau 400 euro pt composition media

Diferenta intre composition media si discover media e de 500 euro.

post-27610-0-49677700-1349793454_thumb.j

Modificat de Bogdan VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce vazusem pe net se fabrica la Wolfsburg şi Zwickau. Insa, cum piata din China este intr-o mare dezvoltare, se preconizeaza ca vor incepe productia si pe la ei. Dar... sigur incet, incet vor muta productia golfului si in Mexic.

Probabil ca doar piata din europa de vest va beneficia de o nemtoaica curata, noi ceilalti nu stiu daca vom mai avea privilegiul de a cumpara un vw made in germany.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmmm,oare vor aparea si pe Passat!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi pacat daca doar cei din vest vor benefecia de un golf7 made in germany...e diferenta mare intre masinile asamblate in .de si cele asamblate in mexic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea sunt speculatii,nu merita discutate.Ma indoiesc ca modelul emblema al vw o sa fie facut in China,mutarea productiei acolo cred ca ar creea mai mult pierderi decat castiguri.

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VW o sa vanda in toata europa aceeasi masina (facuta in europa sau alt undeva prin preajma), ce credeti voi ca e simplu sa faca un golf special pt europa de est in mexic si sa-l aduca cu vaporul. Va ramane doar jetta care nu e cautata in vest sa fie facuta in mexic pt ca are piata principala america de nord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy unpinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!