Jump to content

Golf 6 - Functii


KimDiesel
 Share

Postare recomandată

Singurul loc din care poti face sa dispara/apara diferite functii in MFD e din vcds. Ai fost cumva la reprezentanta si au facut vreo un update ceva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 502
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    58

  • KimDiesel

    40

  • mandelu

    30

  • TDR

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

 da am fost de am  verificat ceva ca am probleme cu EGR.ul...  o fi facut ala  din greseala pe acolo cv...habar nu am...  da il mai pot face s.au sa sters de tot?

Modificat de maryodavid
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar crezi, nu esti sigur?  hmm  e posibil sa fi umblat ala pe la vcds sa i mi fi sters  optiunea asta nu stiu...hmm ce nervi am... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimic nu e sigur. Si cu siguranta nu am sa garantez pentru informatia data. E pur informativ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din moment ce iti apare in meniu, nu e sters. Da un reset la valorile default. Daca nici asa nu merge, scoate borna de la baterie, las-o putin si vezi dupa ce o montezi la loc ce se mai intampla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutare,am o nelamurire si nu stiu exact unde sa postez,nici nu am voie sa deschid un topic.

Am un golf 6 variant si pana acum am avut un iphone 3GS pe care l-am putut conecta ca si telefon la sistemul masinii foarte repede si usor.acum mi-am cumparat un Galagy S4 si nu reusesc sa il leg la sistem. a mai avut careva problema asta?ii dau masinii sa caute telefonul,il gaseste si ii dau conect,apoi imi apare un cod gen 4444 5555 6666 7777 pe care il bag in tel si apoi imi cere la masina un pin.acest pin nu stiu unde sa il gasesc pt ca nu primesc nimic pe tel.

 

Daca am scris in topicul gresit va rog sa ma scuzati si rog un moderator sa mute mesajul in topicul adecvat.

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare,am o nelamurire si nu stiu exact unde sa postez,nici nu am voie sa deschid un topic.

Am un golf 6 variant si pana acum am avut un iphone 3GS pe care l-am putut conecta ca si telefon la sistemul masinii foarte repede si usor.acum mi-am cumparat un Galagy S4 si nu reusesc sa il leg la sistem. a mai avut careva problema asta?ii dau masinii sa caute telefonul,il gaseste si ii dau conect,apoi imi apare un cod gen 4444 5555 6666 7777 pe care il bag in tel si apoi imi cere la masina un pin.acest pin nu stiu unde sa il gasesc pt ca nu primesc nimic pe tel.

 

Daca am scris in topicul gresit va rog sa ma scuzati si rog un moderator sa mute mesajul in topicul adecvat.

Va multumesc

Este pinul care il ai tu la telefon sau cartela sim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult pt raspunsuri, azi o sa fac asa sa vad daca merge.o zi faina va doresc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Imi poate spune si mine ce dotari reprezinta butoanele din josul consolei, dintre schimbator si scrumiera? Primul cred ca e ESP, a doilea e mereu gol iar celelalte 3 din difera, nu le au toate masinile

 

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De obicei pentru senzori de parcare (park pilot), posibil parcare automata (park assist), suspensie adaptiva daca are masina. Pe modelele dinainte de 2010 butonul de TPMS se gaseste tot acolo.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine cel din dreapta este pentru dezactivare start-stop.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt rare G6 cu start stop. Doar cele cu bluemotion au asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da  eu am  start stop..senzori parcare... esp ... si   park asist  acolo  jos!

Modificat de maryodavid
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Sunt fost posesor de FORD foarte multi ani...actual posesor mandru de VW Golf 6 Highline 2012 2.0 140cp Coupe.

Va rog sa-mi spuneti cum se fac setarile pentru plierea oglinzilor din telecomanda..

Stiu ca este posibil am cautat doua zile la rand dar nu am gasit nimic care sa imi arate cum se seteaza,le pot plia doar de la butonul din interior.

 

Sunt in descoperirea masinii care ma uimeste pe fiecare zi cu cate stie sa faca asa ca daca deranjez cu ceva imi cer scuze...

 

Multumesc frumos

Modificat de Tibitzu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se pot plia din telecomanda la golf 6 din ce stiu eu din pacate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am reusit sa gasesc adresele care se modifica din dump-ul calculatorului de usa, ca sa le facem pliabile din telecomanda si sa se deplieze la contact... cel putin la un calculator de usa de B6.

 

acum, cand fac rost de un calculator de proba.... vedem daca merge cum ne place... 

 

oricum, se desface calculatorul, se da jos eepromul, se citeste, se modifica mai multe secvente, dupa care se rescrie eepromul si se lipeste la loc pe placa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aparent se poate inlocui calculator de usa http://www.aliexpress.com/item/Volkswagen-OEM-Car-mirror-folding-module-car-lock-module-for-VW-Passat-B7L-CC-Jetta-Tiguan/1697369545.html si va functiona ca in filmulet 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum se poate activa?

B68287F4-393C-42E2-A3DB-2CF1539F0842-337

4C200463-C2E3-4DC6-A9EE-113C70D70069-337

 

Am vazut ca exista si pe Passat 2010.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbi CAN Gateway-ul cu unul care suporta functia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Daca masina are senzori de ploaie, are automat si senzori de lumini? Sau sunt separat si se configureaza dupa echipare/preferinte? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut tuturor

Am o intrebare, m-a intereseaza daca are cineva un sistem ceva auxiliar de lumini ambientale in zona picioarelor in special pt pasagerii din spate.sa va spun si de ce caut asa ceva.Am un bebelus care sta in spate cu mama lui si el se mai joaca cu jucarii si ii scapa din mana si nu le mai vede pe jos prin masina.mai aprinde luminile din spate dar bat f tare si ii putin deranjant.

Va multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!