Jump to content

Golf 6 - Functii


KimDiesel
 Share

Postare recomandată

  • Replies 502
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    58

  • KimDiesel

    40

  • mandelu

    30

  • TDR

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna baieti!

 

Am si eu o intrebare poate putin ciudata:

 

Un cunoscut (in varsta) si-a luat un G6 si imi spunea prin telefon ca in plafoniera fata are trei butoane, citez: "unul cu o steluta, unul cu un I si unul cu o cheie"... imi poate spune cineva la ce folosesc? Manualul e in germana.

 

Multumesc!

 

Vezi ca modulul trebuie sa fie sub scaunul pasagerului.

 

altfel, la scanare vede imediat daca are sau nu ( poate cineva l-a dat jos de pe masina) sau sa se uite in meniul BC-ului, daca are BC+

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Raluca a intrebat la ce folosesc.

 

3-button module (info and breakdown call, call acceptance/rejection or activation of voice control), not for VW Caddy and VW Polo

 

Raluca, uite aici un filmulet despre echiparile BT de pe masinile VW. :winter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Cu placere,

 

Cine mai doreste manualul in format PDF in limba romana sa-mi trimita adresa lui de mail

salut

poti sa imi trimeti si mie manualul in limba romana scanat

adresa este mihai14pli@yahoo.com

multumesc

Modificat de sorin238
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

am o intrebare pt voi, unde trebuie sa ma uit ca sa vad daca masina mea are functia de pliere oglinzi la inchiderea masinii. precizez ca am un golf 6 din 2011 , 1,6 TDI. tot aici am descoperit ca am si acel mirror down si ca la tinerea apasata mai mult timp a butonului de inchidere/deschidere. a masinii se inchid/ deschid geamurile.

daca e sa mai am si acea functie cu plierea oglinzilor ar fi ideal.

mersi anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA G6 nu se pliaza oglinzile din telecomanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu pot sa le pliez din nici un buton. e ok am inteles ca nu se pliaza la golf 6, mersi mult pt raspunsuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt si G6 la care se pliaza din butonul din interior, dar nici alea nu merg din telecomanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

butonul de reglaj oglinzi - are pozitie de pliere - la modelele care au oglinzi pliabile electric.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un buton care sa actioneze niste motorase pe care  probabil nu le ai.

post-6094-0-61530600-1411368541_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e ok, nu am acel buton. era frumos sa am asa ceva ca la cum se circula pe la noi se cam rup oglinzile.

multumesc pentru raspunsuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu oglinzile pliate zice ca are loc si iti ia la plimbare caroseria iar pe langa asta poti avea bafta sa ti le strice unul care vrea sticla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e ok, nu am acel buton. era frumos sa am asa ceva ca la cum se circula pe la noi se cam rup oglinzile.

multumesc pentru raspunsuri

 

butonul il ai.... nu ai pozitia de pliere oglinzi, la el - deoarece nu ai sistemul de pliere electrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am optiunea la golf 6, dar nu ii vad utilitatea si nu folosesc..

 

Daca pliezi la parcare, atunci risti caroseria, deci mai bine risti oglinda.

Iarna, daca pliezi ramai cu ele inghetate si blocate.

Daca pliezi noaptea, rateaza hotul inscriptionarea pe oglinzi si il faci sa isi piarda timpul. Poate il si superi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai am o intrebare si nu stiu daca o adresez in topicul adecvat.

am la masina ecran mare color ca si computer de bord si am pe laterale nuste butoane: radio, Nav, media, setup ...

as vrea sa va intreb la ce imi foloseste acel buton media? ce inseamna el mai exact? am si la cotiera daca o deschid o intrare de mufa pe care scrie media in.

ce pot face interesant cu aceasta optiune?

poate pare o intrebare de noob, dar am masina de curand si chiar nu stiu.

va multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbesti de RCD/RNS?

Acela nu este computer de bord, ci doar cel dintre ceasuri se numeste asa.

 

Ai incercat sa macar sa apesi pe butonul de media? Iti va da optiuni ca Media-In, bluetooth daca il ai, HDD (banuiesc ca e RNS510 daca are Nav), SD-Card.

Pentru media-in e nevoie de un cablu special ca sa poti conecta usb, ipod.

 

Ghici la ce crezi tu ca folosesc toate astea :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma indoiesc ca ai ecran "mare" ca si computer de bord

descarca un manual de utilizare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbesti de RCD/RNS?

Acela nu este computer de bord, ci doar cel dintre ceasuri se numeste asa.

Ai incercat sa macar sa apesi pe butonul de media? Iti va da optiuni ca Media-In, bluetooth daca il ai, HDD (banuiesc ca e RNS510 daca are Nav), SD-Card.

Pentru media-in e nevoie de un cablu special ca sa poti conecta usb, ipod.

Ghici la ce crezi tu ca folosesc toate astea :))

gata am inteles ca CB-ul este cel dintre ceasurile de bord, dar eu am pus o intrebare despre acel buton media , ce poti sa faci mai exact cu el si voi imi raspundeti altceva si mai sunteti si ironici( Ghici ......)

acum daca vreti sa imi raspundeti bine daca nu , nu inteleg rostul mesajelor voastre.

o zi faina si ma scuzati daca am indraznit sa nu stiu unele lucruri.

o zi faina va doresc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai colegii ti-au raspuns , cu acel buton "Media" controlezi diversele surse de pe care poti rula "media" adica muzica/poze/filme(daca ai rns). Spre exemplu ai un cd in unitate, un card sd tot in unitate, un telefon legat prin bluetooth ]etc. din butonul media selectezi ce sursa vrei sa folosesti.

 

Pentru mufa din cotiera , cum a spus si colegul Ego, cumperi un adaptor si poti sa legi un ipod pe care sa il controlezi din Radio-CD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E ironie pt ca ai intrebat de un buton fara sa vezi exact ce face. Daca apasai pe el vedea ce optiuni iti pune la dispozitie si cred ca atunci era evident ca era pt selectarea sursei de redare a muzicii.

 

Nici macar nu e nevoie de un manual.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va rog sa ma scuzati daca ceea ce am intrebat eu prima data s-a inteles a fi ironie. Normal ca eu cand am cumparat masina am fost curios sa vadce fac toatw butoanele si sigur ca am apasat si pe media dar sincer iti spun ca nu m-a lamurit. acum tinand cont ce a spus un coleg mai sus, chiar se pot rula filme sau vizualiza poze pe acel ecran?

multumesc tuturor pt raspunsuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!