Jump to content

Problema stropitor spate


Havoc
 Share

Postare recomandată

Am remarcat de cateva zile ca in momentul in care actionez stropitoarele din fata imi stropeste si cel din spate,nu cu forta maxima dar stropeste.Daca actionez doar stropitorul spate functioneaza bine,adica cele din fata nu stropesc.Pana acum nu se intampla asa ceva.Aveti idee ce ar putea avea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai probabil un contact imperfect. Din pacate va trebui sa chimbi maneta, cu spray de contacte nu cred ca rezolvi nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ar exista posibilitatea sa fie ceva legat de circuitul pe care merge apa de la recipient la supapa,un spliter ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea este ca e ceva de la circuit. De ce? Pt ca daca ar fi fost un contact imperfect ar fi aruncat intermitent dar la intensitate maxima pe stropitorul din spate. Cred ca e de la pompa. Nu cunosc principiul de functionare dar daca e o singura pompa cu circuite separate fata-spate, comutate printr-o supapa asa cum spuneai si tu atunci acea supapa este bulita. Dar cand actionezi doar spatele nu ar fi trebuit oare sa arunce"ceva" si in fata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!