Jump to content

demontare/spalare mocheta interioara


vios70
 Share

Postare recomandată

vreau sa spal mocheta interioara, asa ca pe covor, adica o scot si o spal , se demonteaza greu ???

trebuie ceva scule pt treaba asta ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca nu am incercat dar uitat-te bine sa vezi cum e prins... eventual incearca pe forum la www.vwvortex.com , parca am vazut acolo unii care si-au facut schimb de interioare cu poze la Bora... poate te ajuta pozele... In rest vezi plasticurile ... Niste surubeltnite... si rabdare... Cred.. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

daca o speli s-ar putea sa intre la apa la propriu si sa se micsoreze un pic .mai bine o cureti cu solutii da calitate .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ceea ce stiu : nu este bine sa se spele mocheta deoarece nu o sa se mai aseze lafel , o sa stea umflata

Ea din fabricatie este apretata si uscata rapid pe un calapod care are forma podelei pentru a se aseza corect , tu daca o speli si o sa o usuci pe sarma dupa uscare nu o sa mai isi pastreze aceeasi forma si o sa fie mai greu de montat .

Din ce am vazut nu este greu de demontat si nici nu ai nev de ceva scule speciale insa ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratilor nu credeti ca omul a rezolvat cumva problema in astia 2 ani de cand a pus intrebarea?

Oricum, raspunsul dat de colegi e foarte corect; mocheta se curata prin procedee chimice (similare cu ale curatatoriilor) si nu prin metode traditionale, apa si sapun; asta pt ca isi pierde forma si nu o mai poti monta cum trebuie plus ca isi pierde si din rigiditate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am demontat-o si am spalat-o la sp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mochetele se demonteaza foarte usor si NU INTRA LA APA. Scoti scaunele fata, trebuie sa ai grija ca au o siguranta sub fiecare scaun care le impiedica sa iasa daca le dai in spate la maxim, Scoti parte din mijloc (la frana de mana) , are doua suruburi la scrumiera si 4 sub capacul de la schimbator. Dupa asta demontezi banchetele spate, mai ai si acolo vreo 4 suruburi cu cap imbus (merg desfacute si cu o surubelnita dreapta). Mai raman de scos pragurile de pe interior , au un surub de plastic in dreptul stalpului, si cam asta e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!