Jump to content

coduri piese vw touran


lucaflo26
 Share

Postare recomandată

l-am gasit si eu pe asta, dar eu habar nu am cum arata, doar ca azi(inainte sa cada turbina :(  ),  am facut un test si ala imi deadea eroare, apai cand il dau jos vreeau sa am ala pregatit sa-l si montez...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • lucaflo26

    19

  • Beyond Invisible

    5

  • Adrian 80

    5

  • moose

    4

Asta-i sigur. sunt 2 tipuri, pentru halogen si pentru xenon.
Asta e halogen:
lwr-stellmotor-vw-new-beetle-caddy-3-passat-cc-sharan-touran-rechts-=-links-214655.jpg
Asta e Xenon:
s-l300.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Quote

 

ai si pt kitul de reparatie a farului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

salutare, la touran la stopurile din spate exista o piesa din plastic (are rol de protectie cred) care vine pe conturul exterior al stopului. Aveti idee daca se gaseste separat? Acea piesa are niste cleme care la mine sunt rupte. Si eventual un cod ceva, ca sa o gasesc mai usor. Multumesc

Modificat de Mihai_Sb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Buna ziua, 

As dori sa va intreb daca usa de touran 2005 se potriveste pe touran 2008.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Stie cineva cum se numeste piesa cu codul 1T0612041D  ?

Incerc sa o gasesc la dezmembrari si nu stiu ce sa cer...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc vdragos

Daca se intampla sa o aiba cineva, eu o vreau.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Vă salut! Un cod vă rog pt broasca de la haion VW Touran, 2006,1.9 TDI? Mulțumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua, am achizitionat recent un touran 1.9 tdi bluemotion din 2009, sunt multumit deocamdata de el, o problema mica ca avea. Nu am butonul de la maneta de frână mana și aș dori să cumpăr, un cod dacă se poate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
  • 4 months later...

caut si eu o lamurire

conectorul de la instalatie la sonzorul de uzura placute frana fata este 1j0 973 802 (tata) ?

Modificat de zme-ul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zme-ul,incearca sa scrii ceva coerent pentru ca nu intelege nimeni ce vrei sa afli!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum nu se intelege!?

vreau sa aflu daca codul pentru conectorul (tata) care duce la senzorul de uzura placutele de frana este cel scris de mine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu vreau sa fiu arogant,dar daca iti scriu si eu o propozitie si aranjez cuvintele cum vreau eu nu o sa intelegi nimic...ce intelegi tu prin "senzorul de uzura placutele de frana"?

probabil vrei sa stii daca respectivul cod este pentru mufa la care se conecteaza senzorul de la placutele de frana...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A întrebat bine.

13 hours ago, zme-ul said:

caut si eu o lamurire

 conectorul de la instalatie la sonzorul de uzura placute frana fata este 1j0 973 802 (tata) ?

Acela e codul, dar e mamă. Tată e pe plăcuţa de frână. :) 

img02.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e tata ca are pini tata in el, cel de pe placuta are gaurele ?

dar nu poza ma interesa, ci daca conectorul asta e pe harness si nu celalalt (mama) care e pe placuta

 

---

 

ideea e ca la mine s-a belit si la dezmembrari pe la mine in zona nu-l gasesc decat maltratat; pe la magazinele de piese nu e decat pe OEM care e la 1000RON fara gluma, si nu-mi ramane decat sa-l comand on-line

gasit pe Amazon FR/DE la vreo 90RON cu tot cu transport, are si ceva fire atasate (in caz ca ce-a ramas pe masina sunt prea scurte) https://www.amazon.co.uk/Autoparts-repair-connector-1J0973802-Skoda/dp/B078H8VD9G/ref=sr_1_1?keywords=1J0973802&qid=1555663533&s=gateway&sr=8-1

o alta chestie care am gasit, si nu sunt sigur, e ca acelasi conector s-ar folosi si la alte module gen ABS, ESP, injectoare, module usi !?

Modificat de zme-ul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit ceva la distribuitorul meu de piese, dar in catalog scrie doar carcasa, nu conector .. teh fuk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Sunt nou pe forum si fericitul posesor al unui Touran 2.0 Tdi, 2012, DSG cod motor CFHCAC si VIN : WVGZZZ1TZCW067245

Ma puteti ajuta va rog, trebuie  sa schimb volant si nu stiu ce tip de volant are masina. 

Acelasi lucru si cu distributia trebuie schimbata. 

Ma puteti ajuta cu niste coduri?

Va multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Marius2540 acum am mutat eu unde trebuie, data  viitoare aplicam sanctiuni. Citeste Regulamentul inainte de a posta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut,
Mi s-a busit sistemul de pliere oglinda dreapta. Am codul de piesa 1T1 857 502 BA 9B9. Ma poate ajuta cineva cu un cod echivalent? Am gasit (1T1 857 508 AB 9B9) care pare ca se potriveste dar nu sunt sigur.

VIN:WVGZZZ1TZFW002415

Mersi anticipat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Va salut colegi ! Pe capacul de plastic al distributiei scrie  ca am codul de motor BMMAM,  chiar si in CIV ul masinii.

Asta inseamna ca am motor  BMM sau exista si alte variante. ?

Problema are importanta deoarece as dori sa schimb motorul si am gasit doar motoare pe care scrie doar BMM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!