Jump to content

Audi 100 V6


antiku
 Share

Postare recomandată

am 5000 euro, am fost in targ la bacau , am gasit un audi 100 cu 5.300 euro care o zis ca o lasa in 5000 .. are motor de 2.7l V6 170CP , e din 1994 si are 175.000 km ..ceea ce eu nu cred dar.. masina e full options (nu are piele si geamuri el pe spate) vreau sa ma ajutati sa imi spuneti ce defecte are masina, la ce sa fiu atent, daca o duc la Audi Center din bacau cat ma poatet costa sa o testez la sange ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-ar putea sa fie audi 100 S dar nu sunt sigur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai 5000eur atunci cauta o masina care sa nu te coste prea mult ulterior.. e super interesant audi 100, dar cu motorul asta consumul se ridica f. sus ( daca e si quattro depaseste 20l/100 iarna ), iar piesele de schimb costa mult.. si sigur vei avea ceva de schimbat la o masina asa de veche.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e quattro consumul e de 10 -11 litri dupa cum zice el si arata pe computeru de bord..voi face ai eu o proba cu ea sa ma lamuresc .. dar cei care aveti ,,ce probleme au masinile astea .?? merita sa dau banii astia pe un audi asa vechi sau sa ma orientez spre un cielo /espero ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelele Audi 100 au fost fiabile prin definitie iar motorul de 2.8 si 174 cai este un motor deosebit.Silentios, puternic, are toate atuurile.Singurele probleme apar la planetare in general, in rest nu cred ca mai poate pune vreo piedica.Cunosc motorul de pe un Audi a4 2.8 din 96 al unui prieten si am fost placut impresionat de el.Intr-adevar consumul este foarte ridicat, in cazul Audi-ului a4 se ridica undeva pe la 15% in regim urban!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in buc ? dar intr-un oras ca Piatra-Neamt nu cred ca poate consuma asa de mult !! si eu o iau sau am de gand sa iau pt drumuri prin tara, ce ziceti ar merge GPL pus ? dauneaza motorului ? (nu prea ma pricep in domeniul asta)

edit: trebuie verificata compresia la motor ? cum e bine sa fie ?

Modificat de antiku
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Am avut un B4 2.8l.Corect spus:2.8E Quattro.Plusuri:-trage de mori,nu oboseste pe caldura,comfort.Minusuri:haleste-apa-ulei-benzina-consumabile.Daca mergi "ca pionierii"-12%benzina,in oras;afara:cit o calci,atita papa;1l ulei 1000/km(regim sport).Atentie la apa!!!!!(implicit si la pompa)Nu de alta,dar AAH(adica motorul) merge pe la 92 de grade normal.Daca are mai mult de 600 ture la relanti,s-a umblat la injectie,daca are urme pe suruburile de la chiulasa,s-a umblat la motor.Achtung,un amic de al meu a bulit un motor din asta.A platit aproape 2000 pe reparatie.Manopera a fost 350.In concluzie,e o masina de vis,eu regret si acum ca am vindut-o. :( ;) :o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rabbane,eu nu stiu ce belele stii tu la planetare,singurele bube au fost la rulmenti(18"/245/45,cam grele.....)si bucsaraie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La motoarele mari nici nu se pune problema la reparatii cu buget mic - ex. rupt intinzator, sarit curea - schimbat 30 supape - capace, lanturi, 1 intinzator de lant.... 200 mil piese. Eu sunt pro la mai noi.... si in stare buna. Mai pui vreo 2000 si iei Golf :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Se compara GOlful Cu Audi 100? eU as zice ca nu.. :)

Modificat de ManiacuV6
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa cum se pare omul si-a luat masina, deci eu nu inteleg de e eai mai adus la actualitate un topic de aproape 1 an?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!