Jump to content

Diverse


cipi2ooo
 Share

Postare recomandată

Am si eu cateva nelamuriri pe care am sa incerc sa le inghesui intr-un topic. Cat costa un filtru de benzina pt motorul de 75 cai?Unde este localizat filtrul de polen?Cum se regleaza ceasul de bord la Ibiza fara computer de bord si fara nici un butonas pe maneta de la stergatoare.Multzam :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

referitor la reglarea ceasului cred ca trebuie sa rotesti butonul de resetarea kilometrajului - trebuie tinut rotit o secunda doua si intr-o parte se regleaza min,in cealalta orele

despre filtre inca nu pot sa-ti dau un raspuns; dupa ce imi vine masina (adica sapt asta)

toate bune

Modificat de ishvian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Filtrul de combustibil costa aprox 70 roni pt motor de 1.2, deci pt cel de 1.4 inca vreo 20-30 roni.

Filtrul de polen se afla in bord in partea dreapta (undeva pe sub torpedou) si costa tot 70 roni - banuiesc ca e acelasi si pt motorul de 1.4.

Iar ceasul se regleaza dupa cum ti-a spus ishvian.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alexica preturile afisate de tine sunt de la service sau sti tu vrun magazin???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt preturi de la metrotehnica.

asa mi-a facturat la revizie. si contin tva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu e nici o smecherie ,eu deja mi-am luat uleiul valvoline 5w40 si ma interesez si de filtre sa gasesc o sursa mai buna,la metrotehnica sunt preturi cu adaos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La filtrul de benzina pretul mi se pare destul de mare. Pentru motorul meu am luat cu 40ron, cel de polen a fost in jur de 60ron iar cel de ulei e pana in 40ron toate MANN.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta spuneam si eu toni ,sa cautam magazine cu consumabile mai ieftine ,ca daca ajungem la service ne jupoaie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai atunci nu e nici o afacere cu benzina daca consumabilele costa ca la diesel.Kitul de distributie 10 mil.Filtrul de benzina e chiar mai scump decat cel pe care il aveam la diesel. Preturile despre care vorbeste Toni sunt mai aproape de adevar.Ceasul l-am reglat ,merci pt ajutor.Iar filtru de polen cred ca e clocit.Am sa-l scot sa vad despre ce este vorba.

Modificat de cipi2ooo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu imi iau toate filtrele de la Autototal de pe Plevnei si pana acum am fost multumit de preturi. Calitatea este Mann.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

In perioada de garantie accepta sa aduci tu consumabilele si lor sa le platesti doar manopera?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde de dealer. In principiu e ok atata timp cat consumabile pe care le aduci tu corespund calitatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde de dealer. In principiu e ok atata timp cat consumabile pe care le aduci tu corespund calitatii.

<{POST_SNAPBACK}>

Eu am luat de la Augsburg - filtru polen Bosch pentru Leon cu aprox. 30 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai nou de cand am schimbat filtru de benzina mi se intampla uneori sa vina masina in nas pt cca o secunda. Nu mereu.Am patit-o de 2 ori in 5 zile.Sa nu fie filtru bun!?. E nemtzesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai fost de fata cand la schimbat,asta e simtom de filtru infundat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Eram acolo pe metereze.Oricum nu mi s-a mai intamplat de mult.Poate trebuia filtru rodat :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
marinescusorin06

Stie cineva ordinea in care sunt puse sigurantele din blocul de sigurante de pe acumulator la un SEAT Ibiza din 2000 ? Sunt cinci sigurante pe care este inscriptionat amperajul . Dau un exemplu : 150 A , 120 A ,90 A .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sal! sunt posesor de ibiza fever de o luna, oglizile sunt naspa rau am unghiul mort destul de mare, dar am vazut pe modele ibiza putin mai vechi niste oglinzi din doua bucati cu care scapi de unghiul mort. stiti cumva de unde pot sa fac rost si eu?? merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mi se par "naspa" deloc. Din contra, sunt mult mai generoase decat multe alte retrovizoare gasite pe la alti fabricanti. Incearca retrovizoarele de logan si o sa iti schimbi parerea. Unghi mort mare nu ai cum sa ai, pt ca masina este scurta, iar fizic vorbind, cu cat masina este mai scurta, cu atat unghiul mort scade. Daca tot esti nemultumit, vezi ca se gasesc in comert niste oglinzi dreptunghiulare, mici, ce se lipesc in colturile oglinzilor originale ( cum au daciile cu tuning de Calarasi) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

cred ca se refera la partea de dupa oglinda+stalp ... acolo intradevar este un hau care nu prea se vede...dar tine si de cum stai in scaun... :lol:

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu vad foarte bine in ambele oglinzi. Am prieteni care au opel si se plang ca nu incredere in oglinzile masinii. S-au obisnuit in anumite situatii sa intoarca privirea la 90 de grade, spunand ca asa se asigura 100%. Mi s-a parut foarte ciudat cand mi-au zis asta, gandindu-ma ca la ibiza mea vad PERFECT in toate cele 3 oglinzi. Niciodata nu mi s-a intamplat sa am o masina in unghiul mort. XTM, dupa ce te vei obisnui cu masina, si iti vei gasi pozitia perfecta la volan, o sa vezi ca oglinzile masinii tale sunt super ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am facut schimbul de ulei

mobil 5w40 s 33ron/litru + filtru ulei 25 ron

mult, putin?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog sa scrii costul reviziilor in topicul dedicat:

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=6607

De asemenea, te rog sa fii mai atent si incearca sa postezi unde trebuie, foloseste functia search si sigur gasesti un topic despre problema care te intereseaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru observatie si te rog daca poti sa muti replayul meu acolo,

si imi cer scuze ca am postat aiurea.

In rest :o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

---

Modificat de CristiN
discutiile despre viteza maxima sunt interzise pe forum
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!