Jump to content

unde se afla claxonul?


Vizitator
 Share

Postare recomandată

Claxonul meu a cedat . Cand apas pe volan face un tzac undeva sub bord un releu insa nu claxoneaza.M-am tot uitat dupa el sa-l scot la lumina insa nu l-am dibuit.

Daca stie cineva unde este exact pozitionat va rog sa-mi spuneti si mie

va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur nu e vreo siguranta arsa? In speta cea de la claxon?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista mai multe tipuri de claxoane (incinte din care se aude sunetul specific), ca sa zic asa. In functie de echipare, masina poate fi prevazuta cu un singur claxon, sau cu doua de tonalitati diferite (high tone si base tone).

Ambele sunt situate in compartimentul motor, in partea stanga si dreapta, in apropiere de axe. Pt. a avea acces, trebuie demontata bara fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai ca raspund tot eu !

claxonul se afla in compartimentul din spatele proiectorului (pe partea soferului)

se desface masca proiectorului si proiectorul pentru a avea acces mai usor la surubul ce tine claxonul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

La mine exista un claxon in spatele proiectorului de ceata din partea pasagerului (altfel spus partea dreapta a masinii)

Vezi poza din atas. In partea soferului nu am desfacut sa vad ce si cum, dar poate fi posibil sa fie un claxon si acolo. :icon_idea:

post-82454-0-85403500-1302639124_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!