Jump to content

Iluminare scrumiera


Tracto
 Share

Postare recomandată

Pai le-ai leget gresit,schimba firele de plus intre ele,firul cel mai gros cu plus alimenteaza bricheta si tre sa ai plus permanent acolo,iar firul cel mai subtire vine la bec si acolo ai plus doar cand pui pozitia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tracto

    16

  • paul_ral

    8

  • hotworm

    7

  • GenuVW

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intradevar era inversat plusul si minusul de la bricheta. Initial le pusesem bine da a iesit fum din ea si le-am schimbat. M-a derutat faptul ca bricheta mergea si cu + la - si - la +. si mai tare m-a derutat faptul ca becul ardea cu plusul de la bricheta si plusul de la bec. Ciudat :). Pana la urma am rezolvat. Merge si becul si brichet. pe bricheta am dat 20 de lei din piata si pare destul de solida si se aprinde f repede si tare. Sa vedem cat o tine... Pacat ca light guidul de la bricheta nu e transparent sa-i pun lumina albastra cum mi-am pus si la alea de la ventilator. La scrumiera nu am facut nimic inca dar probabil o sa fac la primavara ca deja e f frig si diger in masina. Ma gandeam sa dau 2 gauri si sa pun 2 leduri pentru ca nu imi place cum lumineaza sistemul ala. La butoanele de la clima e f greu de pus pe acolo leduri nu prea este loc. Dar acum ca am terminat mi-a venit alta idee. O sa ma mai uit odata sa vad daca am loc sa pun leduri smd chiar sub masca. Si eventual niste rezistori ceva care sa reduca intensitatea lor sa nu fie prea deranjant la ochi. La butoanele de la clima, cel de dezaburire si recirculare a aerul e f nasol de schimbat ledurile! Sunt f mici si lipite intre ele, munca de chinez. Se desface greu butonul. Daca gasesc leduri asa mici probabil o sa le schimb si pe alea candva. Acum scriu de pe mobil dar cand o sa intru pe pc o sa adaug si niste poze sa vedeti cam cum a iesit. Temporar e bine decat deloc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asta a iesit... A si nu am paianjenu ala de distibutie a luminii...post-114574-0-15308800-1354448679_thumb.post-114574-0-17566000-1354448725_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Intradevar era inversat plusul si minusul de la bricheta. Initial le pusesem bine da a iesit fum din ea si le-am schimbat. M-a derutat faptul ca bricheta mergea si cu + la - si - la +. si mai tare m-a derutat faptul ca becul ardea cu plusul de la bricheta si plusul de la bec. Ciudat :). Pana la urma am rezolvat. Merge si becul si brichet. pe bricheta am dat 20 de lei din piata si pare destul de solida si se aprinde f repede si tare. Sa vedem cat o tine... Pacat ca light guidul de la bricheta nu e transparent sa-i pun lumina albastra cum mi-am pus si la alea de la ventilator. La scrumiera nu am facut nimic inca dar probabil o sa fac la primavara ca deja e f frig si diger in masina. Ma gandeam sa dau 2 gauri si sa pun 2 leduri pentru ca nu imi place cum lumineaza sistemul ala. La butoanele de la clima e f greu de pus pe acolo leduri nu prea este loc. Dar acum ca am terminat mi-a venit alta idee. O sa ma mai uit odata sa vad daca am loc sa pun leduri smd chiar sub masca. Si eventual niste rezistori ceva care sa reduca intensitatea lor sa nu fie prea deranjant la ochi. La butoanele de la clima, cel de dezaburire si recirculare a aerul e f nasol de schimbat ledurile! Sunt f mici si lipite intre ele, munca de chinez. Se desface greu butonul. Daca gasesc leduri asa mici probabil o sa le schimb si pe alea candva. Acum scriu de pe mobil dar cand o sa intru pe pc o sa adaug si niste poze sa vedeti cam cum a iesit. Temporar e bine decat deloc...

Vezi ca sunt leduri mici de 12v fara rezistenta, pentru butonul de dezaburire, eu dinalea am pus. :) Se poate si mare dar trebuie pilit ledul :P

Modificat de SethBv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianviperdodge2012

am pus la scrumiera spate leduri verzi (2xbucati) si lumineaza excelent:X <3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am preferat alb rece. Verdele nu imi place, mi se pare "vechi". Unul de 3mm cu capul pilit ca sa lumineze imprastiat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!