Jump to content

Skoda Octavia II - My2008


raekwon1

Postare recomandată

Care functional domne, pai masina asta abia daca prinde 80 ...................in rest 130-140 and cruising !!!!!!!!!! :)))))))))))))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • raekwon1

    84

  • B_U_T

    18

  • STC

    9

  • octavia 4ever

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

200210 KM si toate sistemele functionale;

Efectiv nu am ce sa ii reprosez acestei masini...

Imi pare rau de ea...anul asta va trebui sa o schimb!

Sper sa reusesc sa o tin...insa inca nu stiu deocamdata.

Link către comentariu

Update: 201500 KM - schimbat rulemnt staga spate!

Upgrade: montare tempomat!

Still working...still DRE! :lol:

Modificat de claudiusnc
Link către comentariu

Pai..tot diesel...

Ma tot uit la un A4 B8 FL, de pe la Weltauto, insa vreau sa il gasesc dotat cu ce doresc eu (bugetul maxim este de 28.000 exclusiv TVA)

Insa mai astept...

Daca nu reusesc sa iau A4, ma orientez pe Passat B7 de 177 CP sauuuu....Octavia 3 de 150 CP;

Pentru ultimele 2 bugetul este ce ofera ele maxim ca si echipare...dar gandul meu este tot la Audi. :beer:

Modificat de claudiusnc
Link către comentariu

Arata bine B8 FL dar trebuie sa-l gasesti cu xenon oem :P La banii astia iti poti lua si Superb sau 320 xd LCI. Bani sa fie ca masini sunt pe toate drumurile :hainoroc:

Link către comentariu

Pai..iti dai seama ca numai OEM o sa vreau;

Am gasit ceva insa nu ma satisface pe deplin ca si optiuni, asadar inca mai astept;

In ceea ce priveste Superb, este prea mare pentru mine, marea majoritate a timpului merg singur in masina, sotia folosind Seatul.

M-am uitat si la un BMW 320D - Sportline, imi place destul de mult, insa:

1. Nu am cunostinte si inside la Service-urile si Dealerii BMW ca sa pot rezolva eventualele viitoare probleme;

2. Este putin mai scump decat un B8 FL;

3. Leasing-ul este de kko, deoarece se merge pe Unicredit/VB Leasing/Impuls...Te trezesti cu tot felul de facturi de regularizare curs...etc; Porsche Leasing este unul din cele mai bune leasing-uri actuale din piata;

4. Este o masina in esenta Sport. Drumurile pe care merg nu prea se vor impaca cu tractiunea spate si tinuta joasa de drum.

Si mai sunt alte mici motive care ma face sa nu iau in calcul BMW, insa asta nu ma face sa mi-l doresc in continuare. :lol:

Asadar ramana la 2 marci: Skoda O3 si A4 B8 FL, ambele cu optiuni....

O2 meu merge perfect in continuare, iar tempomatul ma satisface pe deplin la drum intins;

Nush de ce dracu nu l-am montat pana acum.... :tuktuk:

Link către comentariu

Prin octavia 3 tu intelegi noua generatie care va iesi in 2014,nu? Cred ca daca as fi in locul tau mi-as lua o Octavia 3 L&K "full de full" :))

Link către comentariu

Cea din 2013 - care este deja prezenta pe forumuri.

Vad ca arata destul de bine, insa ma abtin de la commenturi pana nu o vad si ating in realitate.

Dupa cum am si zis, gandul meu se indreapta spre Audi, insa vreau sa analizez toate posbilitatile.

Octavia 3 L&K full....de ce nu! :lol:

Modificat de claudiusnc
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Updates!

Pacient in spital!

Asteptam diagnosticul!

post-7451-0-27106300-1359038485_thumb.jp

Modificat de claudiusnc
Link către comentariu

Dap..

Cica ar fi problema cu axele pe tipul asta de motor BXE.

Nu ar fi ungere suficienta, datorita faptul ca intra putin ulei in el...3.8 L

Link către comentariu

chiar ca intra putin .... nasol rau de tot ... sa ne tii la curent ...... nu ai avut nici un simptom ? nu o fi si de la resoftare (parca tu ai facut ) ?

Link către comentariu

Nope...nu am facut resoftare.

Simptom nu. A inceput sa bata urat, am chemat platforma si apoi a venit diagnosticul. :lol:

Putin cam devreme, ce-i drept, insa totusi masina a fost folosita zilnic.

Ma rog, si-a scos banii...

Link către comentariu

Si bataia urata a inceput asa dintr-o data, fara nici un avertisment? Nu ai observat nici un zgomot suspect in ultima perioada?

Link către comentariu

Ba da! O singura data, fix in weekendul precedent.

A batut, nu a mai facut, apoi a inceput...

Deh...daca nu te pricepi la axe cu came nu ai de unde sa stii ca asta face... :lol:

Link către comentariu

inseamna ca celalalt coleg cu octavia identica cu a ta are soft :) ai dus-o la reprezentanta ??

Link către comentariu

@octavia4ever - este la reprezentanta Autec Skoda Craiova.

Nu am incredere sa pun piese nonOEM la motor..oricat de ieftine as iesi ultrerior!

@doru_fant4 - 5623 RON inclusiv TVA

Link către comentariu

Doamne fereste, pai un astfel de pret te rupe in mii de bucatele .... si totusi parca mi se pare prea mult, pentru o axa

Link către comentariu

Imi pare rau de ce ai patit..oricum ma asteptam sa pice ambreiajul sau turbina primele..6000RON la 200.000km nu mi se pare deplasat.

Link către comentariu

@B_U_T - cam asa consider si eu...

Manopera este fix 500 RON, restul sunt piese OEM Porsche Romania!

Daca nu uit, o sa fac scan la factura cand o am finala..

Modificat de claudiusnc
Link către comentariu

Ai facut o alegere buna cu autek.. au cea mai ieftina manopera dintre reprezentante. Imi pare rau de cele intamplate si ma rog la dumnezeu ca la bls-ul meu sa nu mai fie aceleasi aaxe cu came :)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!