Jump to content

Skoda Octavia II - My2008


raekwon1

Postare recomandată

Dupa cum spune si titlul, Octavia II, nascuta prin aprilie 2008, achizitionata pe 12 August 2008 - o masina excelenta, de care pur si simplu m-am indragostit pe loc, in showroom-ul din Craiova!

Povestea incepe cu...Vreau Golf MK5 :(

Zis si facut, gasesc masina (Golf MK5), 2.0 TDI, 4motion, dubluclima..etc, la Weltauto Bucuresti... :blah_: plec vertiginos spre Weltauto Craiova sa vad ce pret iau pe un Polo din 2008 si, la rugamintile lui Brother (ionutslatina): "Bah..hai sa vezi si Octavia II, ca e aci la 2 pasi de Weltauto...", intru in showroom si...pfoaaaa...statea acolo expusa, de culoarea rosu flamenco..My Love! :wub:

Pur si simplu am zis..care Golf..vreau Octavia!

Drept si prin urmare, am dat Polo cu un pret excelent (multumim Weltauto Craiova), am adaugat diferenta...si am luat-o acasa, cu acte, fericiti "nevoie mare".

Masina este excelenta, am calatorit mult impreuna ..vreo 47.000(intr-un an)..merge si se comporta excelent, nu am nici cea mai mica problema, ne intelegem de minune..ce sa mai domne`..ne completam reciproc! :blah:

Ca update-uri...am pus decat Footwheel Lights, multumim Gabriel!

Probabil o sa mai urmeze Jante pe 16 sau 17, navigatie...insa mai vedem!

Pana atunci ...poze!

post-7451-1251899041_thumb.jpg

post-7451-1251899046_thumb.jpg

post-7451-1251899051_thumb.jpg

post-7451-1251899055_thumb.jpg

post-7451-1251899058_thumb.jpg

post-7451-1251899062_thumb.jpg

post-7451-1251899067_thumb.jpg

post-7451-1251899071_thumb.jpg

Modificat de claudiusnc
Link către comentariu
  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • raekwon1

    84

  • B_U_T

    18

  • STC

    9

  • octavia 4ever

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cam mult timp ți-a trebuit pană să-i faci un topic.

Cu toate că deja știi părerea mea despre ea, o repet și aici, ai o mașină frumoasă,

Link către comentariu

Povestea ta e asemanatoare cu povestea mea :( si la mine a fost tot dragoste la prima vedere in showroom :blah_: Ce sa mai avem masini aproximativ identice

Sa o stapanesti sanatos in continuare!

Link către comentariu

@But_Fns - multumesc! Stiu ca sunt identice, deoarece ti-am vazut topicul tau... :angry:

Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme!

@WNS - Multumesc domnu`! Acelasi lucru pot spune si eu despre masina ta!

In legatura cu intalnirile...I know...vin duminica! :icon_thumright:

Doua poze noaptea...sunt facute cu telefonul!

post-7451-1251967526_thumb.jpg

post-7451-1251967531_thumb.jpg

Modificat de claudiusnc
Link către comentariu
  • Administrator

Frumos Domnu' . S-o stapanesti sanatos inca o data.

Idem ca si Catalin: Mai dati si D-voastra pe la intalnirile din Slatina, in special la cele de miercuri ! :angry:

Link către comentariu

@R_a_z_v_a_n - multumesc domnu`! :angry:

Si Dvs sa mai treceti..in special la cele de sambata! :icon_thumright:

Link către comentariu

fain e un regionalism si inseamna frumos(faina=frumoasa,de-aia am pus ghilimele);parca se spune ceva in regulament de diacritice :D

Link către comentariu

e chiar frumoasa masina, si eu am avut multe indragostiri in showroom-uri, din pacate nu am reusit sa-mi iau inca.

sa o stapanesti sanatos

Link către comentariu
  • Administrator
fain e un regionalism si inseamna frumos(faina=frumoasa,de-aia am pus ghilimele);parca se spune ceva in regulament de diacritice :)

Stiu Mariane ce inseamna fain. Take it easy ! :D

Mai glumim si noi sa mai descretim fruntile, mai ales ca-mi este prieten bun posesorul masinii, Domnu' Claudiu :)

Link către comentariu

@DJINN, @daune_auto - multumesc pentru aprecieri! :tuktuk:

@R_a_z_v_a_n - it`s true!

On topic: este frumoasa vopseaua asta...insa pretentioasa..

De-abia o spalasem..si iar este murdara...damnnn!

O poza din iarna!

post-7451-1252162084_thumb.jpg

Modificat de claudiusnc
Link către comentariu
  • 2 months later...

Sa o schimbi sanatos cu un Logan (1.2 ca au bagat acum noile MOTORIZARI) si diferenta (data de tine bineinteles) :icon_thumright:

Glumeam.....sa o stapanesti sanatos.

Parca o vad si pe a mea in poza a II-a....

Link către comentariu

Care mah a ta??? :)

Hai...ca sunt la firma...vino cu banu` si iti dau cheile!

Multumesc de aprecieri! :))

Link către comentariu
  • 1 month later...

@but_fns - nimic special, just OEM look! Am pana acum 63.000 Km si nici o problema.

O sa schimb totusi o bucsa pe stanga, care a inceput sa se auda, insa este explicabil...daca ai vedea pe ce drumuri merge...

Modificari..hmm...nu cred ca o sa suporte ceva special; ma gandesc sa imi pun unitatea gen RCD 510...echiv la Octy II (nu stiu cum se cheama...parca Bolero..); este in oferta la Brady, insa mai pe la primavara...sa iesim din "iarna asta financiara".

Alte modificari...nu cred, deoarece o sa ramana la sotie..si ce ii trebuie ei modificari... :P

Eu as vrea un hatchbak, gen Audi A3, Golf 6...deoarece merg mai tot timpul singur....mai vedem!

@blordc - Mersi la fel! Multi km fara probleme si tie! :icon_thumright:

Link către comentariu
  • Administrator
... o sa ramana la sotie..si ce ii trebuie ei modificari... :icon_thumright:

Lasa bre ca ma-ntalnesc eu cu sotia D-voastra sa-i comunic ce planuiti ! :frigbaitata:

Link către comentariu
  • Administrator

Pai nici nu trebuie sa recunosti ceva. Ii listez pagina asta sau doar postul tau. :) :blah_:

Link către comentariu

Cu banii de Bolero (pe care mi-l doresc si eu) prefer sa-mi pun piele,trebuie doar sa mai strang bani pana prin martie cred :icon_thumright:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!