Jump to content

Modificari software la Passat 3B / 3BG


Ex member
 Share

Postare recomandată

Nu se poate , merge doar la anumite IC-uri si merge cu Vag tacho sau comander etc dar nu cu vag-comul.

Daca cauti pe forum gasesti dar vad ca la toti vi se pare ma usor sa intrebati pe toate topicurile decta sa cautati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut,

am un passat din 98 1,6 si la tester a aparut o eroare la ECU care am inteles ca nu e chiar ok,ce pot face?

il resoftez?il resetez

NU MA PREA PRICEP, de aia intreb

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vad ca nu prea te pricepi nici sa citesti regulamentul. Daca cautai cu "search" cu siguranta gaseai topicul cu " Scanarea cu Vag-Com - erori aparute" si postai acolo eroarea ta iar baietii iti spuneau ce poti face ;)

Modificat de LAURENTIU UTIU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru claxon se poate modifica sa mearga si cu ignition off? deci sa mearga si cu cheia scoasa.Sau trebuie sa fac asta manual? Sa modific cablajul sa il leg undeva pe direct?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar modificare hardware. Si cred ca e destul sa muti alimentarea releului de putere din bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi poti spune unde e releul ala sau nr lui?ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este in panoul de relee, sub bord.

Din documentul atasat vad ca ar fi nr.1. Dar vezi care cupleaza cand claxonezi.

La pagina 18 vei gasi si schema.

Instalatie_el._Passat.pdf

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se poate modifica sa se aprinda proiectoarele cand misc de volan stanga , respectiv dreapta..am observata asta la Octavia 2 , sau daca nu exista vreun modoul pentru asa ceva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am incercat sa activez si eu functiile prezentate in primul post! Ditre toate am reusit sa activez doar incuierea usilor la 15km/h as mai fi dorit sa activez claxonul scurt la inchiderea si deschiderea usilor, cu toate ca vagcomul imi arata aceste functii ca fiind ON ele nu au niciun efect! Adica masina nu claxoneaza cand o inchid si o deschid! stie cineva care ar putea fi cauza? Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te-ai gandit ca poate nu ai alarma pe masina si astfel nici goarna care sa faca zgomot? Cel mai simplu test pentru a afla daca ai alarma, invatat de la Cipos rolleyes.gif, stai in masina incuie din cheie si deschide capota la motor. Daca nu horcaie in portagaj nu ai alarma sau goarna arsa (mai putin probabil, ca dadea eroare parca)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

ce se modifica de aici ?

post-29377-0-69122500-1300891521_thumb.j

Modificat de l@u
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acolo se modifica timpul de functionare al bujiilor incandescente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

se poate da km inapoi la b5 an 2002 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, ca sa-l vinzi mai scump dupa aceea pacalind pe fraierul de cumparator.

Si sa-i mai spui ca in Germania a mers foarte putin masina ca a fost a unui batran care o tinea mai mult in garaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu vreau sa fac eu asa ceva...am verificat la masina mea si sunt km reali si de aceea am intrebat daca se poate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CAre sunt mai multi, aia din ecu sau aia din bord ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
Laurentiu Utiu

Se poate face cumva ca la deschiderea/inchiderea din telecomanda sa clipeasca si faza lunga (un flash scurt)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu Utiu

si nici hardware?

ti-ai pus avatarul ala ca sa-mi faci in ciuda? :lol:

Modificat de Laurentiu Utiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hardware e de ajuns un releu legat cum trebuie, nu cumva legat direct pe semnalizare ca apoi cand semnalizezi sa dea si flash :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate doar cum a spus si Gabriel. In plus, functionarea sistemului se conditioneaza de punerea contactului (cand e pus contactul sa nu fie activ sistemul) si gata modificarea hardware. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine imi dezactiveaza si mie Horn-ul?:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!