Jump to content

Schimb ulei servo-directie


Marian
 Share

Recommended Posts

Va salut. Am un a4 b7 si nu ii dau de cap cu pompa de servo directie. Ca zic pasii care i.am facut pana acum. Am un zgomot, un “vițăit” mai exact care se aude in masina crezand ca este cutia fiind hidramata, am fost la service si imi zice ca e pompa de Servo directie. Am cump una noua TRW, am schimbato eu, mai tate facea, o dau retur, am luat una sh si a mers ceas!! Dupa o luna incepe iar si asta sa faca ?? fac comanda de una noua iar dar asta poloneza. Face mai urat ca a mea, am pus.o pe aia sh care face mai putin si am ramas cu aia. Ma dispera sunetul din masina. Directia merge perfeect numai ca face zgomot. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

A intalnit cineva asa problema!! Imi merge volanul usor in dreapta si greu in stanga!! Pompa sau caseta ce sa dus?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!