Jump to content

Unde se fabrica Golful 6 ?


YEP
 Share

Postare recomandată

Este foarte posibil ca asamblarea finala sa se faca la Wolfsburg (sau Mosel). Cu siguranta ca diferitele subansambluri sunt facute in alte tari. Dar chiar si aceste subansambluri din cate stiu eu sunt facute in general in Germania sau in cel mai rau caz printr-o tara europeana.

De altfel are sens sa produci masina (si toate componentele ei) aproape de piata pe care vrei s-o vinzi.

Si pana la urma, in orice tara s-ar face productia, rezultatul trebuie sa se incadreze in standardele de calitate ale producatorului. Si asta nu e doar marketing. Din cate stiu toti producatorii de autovehicule au periodic audituri prin fabrici cu auditori externi si tot tacamul.

diverse piese se fac si in romania :

- tapiterie scaune (passat, scirocco) la ploiesti si pitesti

- ornamente plastic (din sept. 2011) se vor face la pitesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cauza asta sunt varza scaunele la scirocco, Dupa 30000 km arata mai rau ca la fosta bora care avea 90000

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

golful hatchback si passatul se fac la nemti ,sunt masinile de baza,restul.............

Modificat de kosmy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai conteaza unde se fac masinile.... tinand cont ca doar in romania se fac pentru VW, de la centuri, airbaguri, volane, tapiterii, scaune pana la turbine, cablaje, mai toate subansamblele motoarelor diesel, cauciucarii etc.

Am fi cu toti suprinsi sa aflam cat la % dintr-un VW e Made in Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si pompa de benzina de la passat (1.4tsi) se face in romania. suntem mandrii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot sa se faca oriunde,important este cine le-a proiectat ,ce materiale se folosesc in executie si la ce controale de calitate este supus pordusul finit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!