Jump to content

joc volan stanga dreapta in mers


dieselbee
 Share

Postare recomandată

pai daca ai si tu probleme cu caseta de directie si ai servo, nu cred ca dai 1500 lei pe una noua

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

caseta de directie foarte rar se strica si doar din cauza unei proaste mentenanta a masini in timp.Adica ai un surub strins si neglijezi tu sau mecanicul.

La dezmembrari sunt piesele cele mai putin solicitate deci poti negocia un pret bun, acum 3 ani era 100 de lei.Dupa aia se monteaza, dar e bine sa fie mecanicul cu tine sau chiar el sa o cumpere (daca vrea).

La noi mai pica si datorita faptului ca drumurile sunt proaste...

La golf 4 am avut de curind o situatie ca a ta, un mic joc in volan la 30-40 km/h, iar mecanicul mi-a comunicat ca e posibil sa fie caseta.M-am dus la tirgoviste la un service specializat in asa ceva, dar surpriza, nici vorba de asa ceva.Ba seful de acolo chiar a zis : "la WV greu se strica caseta de directie".Pana la urma erau jantele neechilibrate.... :blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine este un joc cand imping de volan in sus si in jos, nu cred ca este vb de caseta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 years later...
Boca Gavril Ion

salutari

Am si eu o problema la un vw passa b5 an 2000, in mers de la 30km/h in sus volanul joaca stanga-dreapta, iar masina imi merge ca o "barca", in special pe partea dreapta se simte acest efect. spre exemplu pe la 40km/h zici ca as merge pe un drum cu denivelari, ma scurtura iar volanul joaca, sunt momente cand face, si sunt momente cand nu face... ce ar putea sa fie? de unde vine? este ceva ovalizat? mentionez ca am schimbat si rotile intre ele, am pus altele de tabla cu alte cauciucuri, si la fel ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!