Jump to content

a6 1.8 turbo cutie automata ? merita ?


bugYtheMan
 Share

Postare recomandată

Salut,

Aveti cumva motor 1.8 turbo ? Cum se comporta cutia automata ? Probleme ?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am mers cu A4 B5 Avant 1.8T automata si se comporta bine de tot!

nu ar trebui sa sa fie diferenta atat de mare la un A6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca vreti sa spuneti ca pe A4/A6 cu motor 1.8 T exista cutia multitronic care are 6 sau respectiv 7 rapoarte. Am mers pe 1.8T pe A4 Avant din 2005 si pot sa zic ca am ramas impresionat de cutie. Este o cutie foarte buna, cu o tehnologie noua. Dar, eu unul raman de parerea ca un motor sport (eu asa consider 1.8T, motorul preferat, pot sa zic ca este mai bun decat 2.0TFSI) se preteaza o cutie manula cu 6 rapoarte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-un final am ales cutia manuala.... :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce te face sa crezi ca 1.8T e mai bun decat 2.0 TFSI ? Te intrb pur si simplu din curiozitate. Am acum un TFSi si am avut si un 1.8T pe un Leon care intr-adevar mi-a parut mai silentios mai ales la relanti, dar doar atat. Din cate stiu ambele motoare se preteaza foarte bine la upgrade-uri si modificari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Cred ca se refera la motoarele 1.8 t euro 2, acestea sunt mult mai usor de tunat,decat cele e4 si 2.0 tfsi (HARD tuning),treburi serioase...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!